W niżańskim Szpitalu rozszerzono działalność o Oddział Rehabilitacji

Image

W Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku, oficjalnie otwarto Oddział Rehabilitacji. Będzie on służył nie tylko mieszkańcom Powiatu, ale również wielu innym pacjentom. Utworzenie Oddziału jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa o kompleksowym leczeniu oraz efektem dużej liczby zabiegów wykonywanych na oddziale ortopedii w niżańskim Szpitalu.

W oficjalnym oddaniu Oddziału do użytku udział wzięli m.in.: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wicestarosta Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil, Z-ca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej lek. Leszek Tondel, Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Tomasz Maluga oraz zaproszeni goście i pracownicy Oddziału.

- Dziś, uczestniczymy w bardzo ważnym wydarzeniu, otwarciu niezwykle potrzebnej, oczekiwanej części niżańskiej placówki ochrony zdrowia. Wszyscy cieszymy się z nowopowstałego Oddziału, ponieważ od dłuższego czasu widoczne są potrzeby w kwestii rehabilitacji, a Szpital niewątpliwie stał się wiodącym ośrodkiem ortopedycznym na północnym Podkarpaciu. Nowy Oddział będzie wsparciem osób dochodzących do pełnej sprawności ruchowej- powiedział Starosta Robert Bednarz.

Nowy Oddział znajduje się na II piętrze placówki, na którym został przebudowany i zaadoptowany ze starego oddziału wewnętrznego. Będzie w nim realizowana kompleksowa rehabilitacja ogólnoustrojowa osób ze schorzeniami i dysfunkcjami narządu ruchu, po przebytych urazach, leczeniu operacyjnym oraz w przypadku zaostrzeń przewlekłych chorób narządu ruchu, a także wszystkim innym pacjentom wymagającym rehabilitacji niezbędnej do powrotu do zdrowia.

W trakcie pobytu, w 5 salach, z dwoma łóżkami każda, w ramach rehabilitacji stacjonarnej, pacjenci będą korzystali ze specjalistycznych porad lekarskich oraz z szerokiego zakresu zabiegów rehabilitacyjnych. Terapię poprowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, w celu uzyskania jak najlepszych efektów i poprawy kondycji pacjenta. Pomieszczenia przystosowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt.

Dotychczas wartość całej inwestycji to kwota ponad 400 tysięcy. Powiat Niżański wsparł Szpital w realizacji tego zadania kwotą 361 tys. zł, w tym 225 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu, stanowiącego wyposażenie nowego Oddziału (zestaw do magnetoterapii, aparat do krioterapii, 2 cykloergometry, szyna do ćwiczeń biernych stawu biodrowego, kolanowego i barkowego, stół rehabilitacyjny do pionizacji elektryczny, urządzenie do drenażu limfatycznego całego ciała, zestaw stołów do zabiegów rehabilitacyjnych oraz 5 łóżek szpitalnych wyposażonych w materace przeciwodleżynowe i ramę wyciągową na wyposażenie sal chorych oraz 136 tys. zł na przebudowę pomieszczeń Szpitala na potrzeby utworzenia Oddziału Rehabilitacji.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =