Trudności, jakie stoją przed Bitcoinem w 2022 r.

Image

Bitcoin jest walutą klasy aktywów, którą Satoshi Nakamoto stworzył w 2009 roku. Satoshi dostrzegł kryzys finansowy w 2008 i 2009 roku i postanowił stworzyć walutę, która pomogłaby rozwiązać problem gospodarczy. W rezultacie Nakamoto stworzył zdecentralizowaną kryptowalutę bez żadnego organu regulacyjnego (poza użytkownikami), który mógłby wprowadzać zmiany. Dlatego należy szukać platformy, która oferuje wysokie środki bezpieczeństwa dla swoich traderów, jak Bitcoin Era. Informacje znajdziesz tu.

Ponadto Bitcoin ma bazową technologię znaną jako blockchain, która bardzo szybko weryfikuje transakcje. Blockchain to publiczna rozproszona księga zawierająca zapisy transakcji w sposób trwały i publiczny.

Pomimo atrakcyjnych cech tego cyfrowego pieniądza, wiąże się również z pewnymi trudnościami, które opisujemy poniżej.

Zmienność

Ten wirtualny pieniądz jest jednym z najbardziej niesamowitych aktywów od czasu jego powstania w 2009 roku. Eksperci twierdzą, że jego wartość osiągnie poziom jednego miliona w ciągu kilku lat, chociaż są też tacy, którzy uważają, że jego wartość spadnie do zera. Zmienność jest cechą, która uczyniła tę wirtualną walutę popularną wśród inwestorów, ponieważ ma potencjał do wzrostu.

Również ze względu na wycenę tej cyfrowej waluty, strony wymiany, które handlują Bitcoinem, będą zmuszone do ciągłej zmiany cen. Co więcej, wahania wartości kryptowaluty powodują wiele zamieszania, zwłaszcza jeśli sprzedawca zwraca klientowi pieniądze za produkt.

Brak ochrony dla kupującego

Jeśli ktoś zakupi produkt za pomocą tej elektronicznej waluty, a kupujący nie otrzyma obiecanego towaru, nie może nic zrobić. Te cyfrowe transakcje pieniężne są zawsze trwałe i żaden podmiot nie może ich cofnąć. Jeśli sprzedawca nie spełnia potrzeb swojego klienta, kupujący może skorzystać z pomocy zewnętrznych usług escrow. Z drugiej strony, zastosowanie usługi escrow w przypadku cyfrowych transakcji spowodowałoby, że usługi te przyjęłyby rolę banków, przez co wymiana nie różniłaby się zbyt wiele od tej konwencjonalnej.

Utrata portfeli

Zazwyczaj ludzie przechowują wirtualne pieniądze w cyfrowych portfelach, które zapewniają im bezpieczeństwo. Istnieją portfele zimne i gorące. Jednak jeśli dysk twardy ulegnie awarii lub wirus uszkodzi dane, właściciel traci Bitcoiny i może nigdy ich nie odzyskać. W rezultacie te utracone monety będą na zawsze w systemie.

W końcu inwestor posiadający znaczne udziały w Bitcoinach może stracić swoje inwestycje, tym samym ponosząc straty. Oznacza to, że ogromny holding, który posiadał inwestor, będzie na stałe w systemie. Na tej giełdzie masz pewność, że nie ma żadnych szans na utratę swoich inwestycji.

Wbudowana deflacja

Bitcoin ma sztywny limit 21 milionów monet, co oznacza, że spowoduje deflację. Ten wirtualny pieniądz będzie wart coraz więcej w miarę jak całkowita liczba Bitcoinów będzie się zmniejszać, co sugeruje, że osoby, które wcześnie zdecydują się na jego zakup, odniosą ogromne korzyści. Każdy Bitcoin będzie zwiększał swoją wartość każdego dnia, wywołując konsternację związaną z tym, kiedy wydać ten cyfrowy pieniądz. Może to skutkować dużymi skokami cenowymi, które spowodują, że gospodarka tego elektronicznego pieniądza będzie stale ulegać dużym wahaniom i nie będzie przewidywalna.

Brak fizycznej postaci

Bitcoin nie ma fizycznej postaci. Stąd nie można go używać w sklepie fizycznym, chyba że oferuje on portfel kryptowalutowy. Jeśli sklep nie ma portfela kryptowalutowego, musisz przekonwertować Bitcoin na walutę fiat, aby go użyć. Jednak ten cyfrowy pieniądz jest wygodniejszy podczas realizacji transakcji online, zwłaszcza jeśli kupujesz produkt globalnie.

Podsumowanie

Pomimo tego, że Bitcoin jest przyszłością pieniądza, według niektórych ekspertów, stoi on również przed pewnymi wyzwaniami. Brak gwarancji ceny, skalowalność i kwestie podatkowe to powszechne problemy, z którymi boryka się ten cyfrowy pieniądz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =