Pracowite wakacje Stali

Image

Stal Stalowa Wola w ostatnim sezonie wywalczyła sobie awans do 2 ligi. Obecnie piłkarze przebywają na urlopach, jednak nie oznacza to, że w klubie nic się nie dzieje. Jak zawsze letnia przerwa to jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku. W tym momencie Prezes Wiesław Siembida ma ręce pełne roboty. To w dużej mierze od niego właśnie zależy jak „wyglądać” będzie Stal w rundzie jesiennej. Mowa tu oczywiście o rozmowach ze sponsorami, bez których awans mógłby okazać się finansowym kłopotem dla klubowej kasy. Klub otrzymał już licencję na grę w 2 lidze, więc wierzymy, że te kwestie wyglądają w klubie dobrze. Wypatrujemy z niecierpliwością pierwszych informacji z klubu na ten temat.

Kibiców piłkarskich interesują przede wszystkim jednak ruchy kadrowe, jakie będą miały miejsce w klubie w letnim okienku transferowym. W tym aspekcie w Stalowej Woli niezmiennie obowiązuje hasło przewodnie: „transfery lubią ciszę”. Dlatego bazować możemy jedynie na plotkach transferowych, które nader często okazują się być prawdziwymi.

Na początek zawodnicy, których możemy nie zobaczyć już w zielono- czarnych strojach:

- Vlodymyr Khorolskyi,
- Michał Furman,
- Sławomir Duda,
- Bartłomiej Grasza,
- Mateusz Hudzik,
- Jakub Lebioda,
- Filip Szifer.

Klub oczywiście prowadzi również rozmowy z zawodnikami, którzy mieliby zasilić jego skład. Wśród wielu nazwisk wymienia się:

- Kacper Chełmecki (wypożyczenie na rok z Wisły Kraków),
- Dominik Maluga (ostatnio Avia Świdnik),
- Michał Mydlarz (ostatnio Avia Świdnik),
- Bartosz Wiktoruk (ostatnio Jagiellonia II Białystok),
- Krystian Szymocha (ostatnio Siarka Tarnobrzeg),
- Łukasz Furtak (Raków II Częstochowa).

Stal do nowego sezonu przygotowywać będzie się na własnych obiektach, a do treningów zawodnicy wracają już 29 czerwca. Przed sezonem podopieczni trenera Pietrzykowskiego mają w planach rozegrać 5 spotkań kontrolnych. Jak do tej pory znani są 3 przeciwnicy: Broń Radom, Star Starachowice oraz Resovia Rzeszów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =