Wkrótce ruszy budowa żłobko- przedszkola w Pysznicy

Image

Jeszcze w lipcu powinna ruszyć budowa żłobko- przedszkola w Pysznicy. Docelowo mają powstać tam 2 oddziały żłobkowe dla 50 dzieci oraz 7 oddziałów dla 175 dzieci w wieku przedszkolnym.

O potrzebie budowy żłobko- przedszkola w Pysznicy mówi się od lat. Jest to potrzebna inwestycja, bowiem gmina cały czas się rozwija, przybywa jej mieszkańców i coraz więcej osób pyta o żłobek czy przedszkole. Mamy dobrą wiadomość dla rodziców. Wkrótce rozpocznie się wyczekiwana budowa tego obiektu. Gmina wybrała wykonawcę, któremu zostanie powierzony I etap budowy żłobko- przedszkola. Budowa obiektu w stanie surowym- zamkniętym wraz zagospodarowaniem terenu wokół budynku ma kosztować 10,6 mln zł. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 9 mln zł, pozostałą sumę będzie musiała dołożyć z własnego budżetu.

W nowym obiekcie powstaną m.in.: 2 oddziały żłobkowe i 7 przedszkolnych, kuchnia, szatnia, sala wielofunkcyjna z zapleczem magazynowym, pomieszczenia gospodarcze i socjalne, higieniczno- sanitarne, magazyn konserwatora, pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarki.

Prace budowlane w ramach I etapu powinny potrwać 13 miesięcy. Gmina Pysznica szuka programu, z którego mogłaby pozyskać środki na realizację II etapu tej inwestycji, a więc wykończenie i wyposażenie obiektu.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
Piter12

Dlaczego redaktor owego artykułu nie napisze gdzie pozyskano dofinansowanie? Fajnie było by jeszcze zestawić ile zbudowano przedszkoli i żłobków za czasów heroicznego wasala niemiec Donalda Tuska, a ile za czasów Kaczora.

~Stef

Te inwestycje tak jakoś przyspieszenia dostają jakby wybory miały być nie długo.

~Paweł

Tylko Gmina Radomyśl nad Sanem stoi w średniowieczu nic nie jest robione w tej gminie jedno wielkie dziadostwo. Robią chodniki kawałkami szosy robią w stronach Chwalowickich gdzie wójt pochodzi a tutaj rozpacz z nędza dziadostwo gmina i tyle. Powinien przyjść nowy Wójt to może co zmieni