Boże Ciało – każda parafia osobno

Image

Do historii przeszły już wielkie, barwne procesje Bożego Ciała, które łączyły kilka parafii i dawały piękne, prężne świadectwo wiary jednoczące mieszkańców Stalowej Woli. W tym roku każda parafia szła osobno. Wielu uznało to za pewnego rodzaju klęskę wiary.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypadła w tym roku 8 czerwca. Poszczególne parafie samodzielnie zorganizowały własne obchody święta. Na główne ulice miasta wyszło mniej procesji. Postawiono na mniejsze ulice i osiedlowe uliczki. W parafii p.w. św. Floriana procesja przeszła osiedlowymi uliczkami (wokół PSP7), konkatedra szła ulicami: Staszica, Mickiewicza, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej ulicami: Ofiar Katynia, Słowackiego, Tuwima, Orzeszkowej, Ofiar Katynia, Popiełuszki, Dmowskiego, Kilińskiego, Niezłomnych, Siedlanowskiego i Ofiar Katynia, Kapucyni z Rozwadowa wiernych prowadzili po osiedlu Piaski ulicami: Traugutta, Sochy, Tysiąclecia, Monte Cassino, Kusocińskiego. Parafianie z Fary ustawili ołtarze wokół rozwadowskiego rynku, procesja z parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej przeszła ulicami: Szkolną, Makową, Malinową i Szkolną, parafia p.w. Opatrzności Bożej wyruszał w procesji między blokami osiedla Poręby, a parafia p.w. św. Jana Pawła II procesję eucharystyczną zorganizowała na placu wokół kościoła.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~mieszkaniec

Okazało się, że to nie dokapitalizowanie huty tylko zamowienie na 0,6mld zł. Podczas gdy Błaszczak podpisał z Koreańskimi firmami umowy na zakup K2 i K9 za 100 mld zł. Nexilis inwestuje u nas tylko 3 mld. Oprócz tego Błaszczak zamówił jeszcze samoloty i wyrzutnie za nie wiem ile. Dzięki koreanskim dziennikarzom wczoraj dowiedzieliśmy się, że jakiś koreanski bank z pośrednictwem ichniejszego rządu pożyczy nam 36 mld zł, co dalej z finansowaniem tych zakupow to nie wiadomo. Sprzęt będzie dopiero za parę lat. Nie wiem, czy u nas też będzie jakaś produkcja albo prawa do jej sprzedaży. Z relacji premiera wynika tylko to, że min fin. kupiła parę opakowan tabletek od bólu głowy i wzięła wolne.
Coś ktoś wie?
Co to oznacza dla huty i dla naszego kraju w obliczu wojny na Ukrainie?

~Kaczor

Porażka ten show niczym szarańcza brzozy opiepszyli smiech2

~mieszkaniec

Co to za pisowska ustawka byla w hucie?

komes63

Rodzice ze SP nr 3 pozdrawiają ks . Marka , który przygotowywał do Pierwszej Komunii nasze dzieci .... Szczęść Boże .

art2deco

Trzy procesje to nie klęska wiary dziennikarzu.