Co można kupić za bitcoiny? Które sklepy umożliwiają płatność kryptowalutami?

Materiał zewnętrzny Image

Rozwój technologii cyfrowych sprawia, że świat staje się mniejszy, a nawet można śmiało powiedzieć, że mieści się w kieszeni. Posiadając smartfona, można załatwić niemal wszystko. Dokumenty w formie elektronicznej są coraz powszechniej akceptowane, kupony rabatowe i karty lojalnościowe mieszczą się w aplikacji, kontakt z innymi ludźmi na świecie jest niemal nieograniczony i coraz niższe są jego koszty, portale społecznościowe umożliwiają poznawanie ludzi z odległych zakątków kuli ziemskiej, a zakupy można robić poprzez jedno kliknięcie. Także transakcje finansowe stają się coraz łatwiejsze i coraz dostępniejsze, dzięki rozwojowi bankowości elektronicznej. Natomiast rewolucją w zakresie finansów w środowisku cyfrowym jest bitcoin.

Płatność bitcoinem powszechnie dostępna

Bitcoin jest najszybciej rozwijająca się kryptowalutą, która daje coraz większe możliwości. Można ją z łatwością nabyć przez bezpieczne serwisy transakcyjne takie jak exmo.com/pl/buy-bitcoin. Za pomocą BTC można dokonywać płatności niemal na całym świecie. Dzięki temu, że jego emitentem nie jest żadne państwo, a emisja bitcoina jest zdecentralizowana, jest on pewnego rodzaju uniwersalną walutą. Umożliwia dokonywanie płatności zarówno w sieci jak i podczas zakupów w realnym świecie. Dokonywanie płatności odbywa się oczywiście przez internet z naszego portfela elektronicznego, jako przelew środków z naszego portfela na portfel odbiorcy. W płatnościach internetowych jest to forma bardzo zbliżona do tradycyjnej płatności on-line. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku zakupów stacjonarnych. Wówczas potrzebna jest specjalna aplikacja, w której płatność odbywa się przez zeskanowanie kodu QR. Istnieje także alternatywa w postaci specjalnych kart płatniczych.

Płatność BTC w sklepach

Coraz więcej firm umożliwia transakcje w BTC. W Bydgoszczy funkcjonuje kawiarnia, która pozwala na płatności w bitcoinach. Możliwa jest zatem płatność nawet niewielkich kwot w tej walucie. Poza tym BTC akceptują także takie firmy jak Tesla, Playboy, Travala.com, AirBaltic, a w samej Polsce Pyszne.pl, pizzaportal.pl, Play, Orange, ePlus, Heyah, Virgin, Lycah, Steam, Playstation, Amazon, Hotels, Zalando, Spotify, empik, HM. Lista sklepów i firm, które akceptują płatność kryptowalutą BTC, jest otwarta i trudno byłoby ja na bieżąco aktualizować z uwagi na szybkie tempo rozwoju kryptowalut. Coraz więcej firm decyduje się na akceptowanie tego środka płatniczego z uwagi na jego dostępność oraz korzyści, które oferuje swoim posiadaczom.

Bitcoin otwiera coraz więcej drzwi, przebojem wdziera się na salony wielkich korporacji, a także małych rodzinnych przedsiębiorstw. BTC stanowi nie tylko środek płatniczy, ale także doskonałe narzędzie inwestycyjne. W dobie rosnącej inflacji i niestabilnej sytuacji PLN może to stanowić zabezpieczenie kapitału przed utratą wartości. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju rynku kryptowalut, nie jest wykluczone, że w przyszłości to właśnie bitcoin stanie się uniwersalnym środkiem płatniczym, akceptowanym na całym świecie, a niewielkie koszty emisji w porównaniu z tradycyjnymi walutami sprawią, że stanie się on ekonomicznie słusznym rozwiązaniem z punktu widzenia systemów gospodarczych, uznających ta kryptowalutę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =