Nowy sprzęt na Oddziale Neonatologicznym

Image

Specjalny inkubator transportowy przeznaczony dla chorych noworodków trafił do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Sprzęt został ufundowany przez miasto Stalowa Wola oraz Hutę Stalowa Wola.

Nowa aparatura medyczna, która trafiła na Oddział Neonatologiczny, kosztowała 162 tys. zł, z czego 100 tys. zł na jej zakup przekazało miasto Stalowa Wola, a kolejne 50 tys. zł Huta Stalowa Wola.

– Teraz w naszym oddziale możemy również opiekować się maluszkami urodzonymi już od 32 tygodnia ciąży oraz z niską masą urodzeniową – od 1 500 gram, a także z problemami oddechowymi. Wcześniej takie noworodki musiały być odsyłane do innych szpitali, a teraz nie ma już potrzeby rozdzielania ich z matkami. Dziecko, które rodzi się w ciężkim stanie, jest poddawane resuscytacji i jest umieszczane w takim inkubatorze, gdzie ma odpowiednią temperaturę oraz wsparcie oddechowe dzięki respiratorowi do wentylacji nieinwazyjnej. W takim inkubatorze noworodek jest zabezpieczony, monitorowany i w komfortowych warunkach trafia dopiero na oddział. Na naszym oddziale walczymy o to, aby te dzieci miały szansę na pełny i prawidłowy rozwój. Dlatego ten inkubator transportowy była nam tak bardzo potrzebny – mówił Jan Gdula, lekarz kierujący Oddziałem Neonatologii w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =