Którymi ulicami przejdą procesje Bożego Ciała?

Image

W Boże Ciało ulicami Stalowej Woli tradycyjnie już przejdą procesje eucharystyczne. Coraz rzadziej parafie łączą się, by wspólnotowo dać wyraz wiary i jedności. W Stalowej Woli każda z parafii organizuje własną uroczystość.

Jak będą wyglądać procesje? Którędy będą przechodzić? Każdy, kto w czwartek będzie chciał do południa przejechać ulicami miasta, musi liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

PROCESJE BOŻEGO CIAŁA W STALOWEJ WOLI

PARAFIA P.W. ŚW. FLORIANA – ŹRÓDŁO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Tradycyjna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy świętej o godz. 09.30 uliczkami osiedlowymi.

PARAFIA P.W. MBKP – KONKATEDRA

Procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 9:00. Przejdzie ulicami: Staszica, Mickiewicza, Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

PARAFIA PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Po Mszy Świętej o godz. 9:00 wyruszy procesja, która przejdzie ulicami: Ofiar Katynia, Słowackiego, Tuwima, Orzeszkowej, Ofiar Katynia, Popiełuszki, Dmowskiego, Kilińskiego, Niezłomnych, Siedlanowskiego i Ofiar Katynia.

PARAFIA P.W. ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – KAPUCYNI

Procesja po Eucharystii o 10.30 (Osiedle Piaski) przejdzie ulicami: Traugutta, Sochy, Tysiąclecia, Monte Cassino, Kusocińskiego. Ołtarze będą umiejscowione: pierwszy – na rogu ulic Traugutta i Sochy, drugi – skrzyżowanie Sochy i Piastowskiej, trzeci – skrzyżowanie Tysiąclecia i Monte Cassino oraz czwarty – na stadionie PKS San.

PARAFIA P.W. MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ – FARA

Uroczysta liturgia tego dnia rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:30. Procesja odbędzie się wokół rozwadowskiego rynku tuż po niej.

PARAFIA P.W. MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Procesja eucharystyczna będzie mieć miejsce po Mszy św. o godz. 10:30. Przejdzie ulicami: Szkolną, Makową, Malinową i Szkolną.

PARAFIA P.W. OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Procesja odbędzie się po sumie sprawowanej o godz. 10:00 i przejdzie parafialnymi ulicami osiedlowymi.

PARAFIA P.W. ŚW. JANA PAWŁA II

Procesja eucharystyczna odbędzie się na placu wokół kościoła.

Utrudnienia wystąpią :

- godz. 10.00-12.00 – ul. Staszica, ul. Mickiewicza, ul. Wyszyńskiego (procesja z Bazyliki Konkatedralnej);

- godz. 10.25-12.00 – ul. Ściegiennego, ulice dookoła Rozwadowskiego Rynku (procesja z Rozwadowskiej Fary),

- godz. 11.20-13.00 – ul. Traugutta, ul. Sochy, ul. Tysiąclecia, ul. Monte Casino, ul. Kusocińskiego (procesja z Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów),

- godz. 11.30-12.30 – ul. Szkolna, ul. Makowa, ul. Malinowa (procesja z parafii Matki Bożej Różańcowej – os. Energetyków).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kobza

Nazywanie patriotycznej manifestacji z dnia 4 czerwca "grandą" jest przejawem prostactwa i wrogości do demokracji. W taki oto przyjazny sposób naród pokazał, że nie godzi się na zabieranie mu zdobyczy demokratycznego państwa. W podobny sposób dokonała się "bezkrwawa" rewolucja ustrojowa na przełomie lat 1989 - 1990, więc widzisz są to tradycje jak można pogonić drani. Właśnie jednym z haseł niesionych przez uczestników pokojowego marszu było "nie siedź w domu bo okradną". Moim zdaniem to jest zapowiedź tego czego pragniemy najbardziej. Precz z drożyzną i PiS-em!

~zmijka49

w Rzymie nie znają takiego swieta jak Boze Cialo..a w Trzech Kroli Rzym swietuje swieto czarownicy tzw befany ..

~Aamon

,,pytanko", dobrze, że tych zbrodniarzy nazywasz kanaliami ale to, że mnie nic nie zrobili i mam za to być im wdzięczny i przymknąć oczy na ich zbrodnie pod znakiem krzyża i z bogiem na ustach to chyba przesada... Niedawno w jednym ze stanów USA odbyła się debata czy nie uznać KK za organizację zbrodniczą co w świetle historii działania tej instytucji jest jak najbardziej zasadne... Kościół stracił swoją rację bytu bo przecież klechów są w stanie zastąpić na ambonach pisowcy, co widzieliśmy na własne oczy... Weźmy np. działalność KK w Rwandzie... W każdej aferze z pisowcami jest w tym kraju zawsze ksiądz, czy to Morawiecki kupujący za bezcen ziemię od TW ,, Pątnika", SB-ckiej wtyki A my mu płacimy generalną żołd, czy ten umocowany obok byłych TW i SB- ków przez Kaczyński to w spółce ,,Srebrna"... Był też taki co w reklamówkach złoto z ,,Amber Gold" wynosił ale obecna prokuratura nie jest w stanie ustalić miejsca jego pobytu podobnie jak znanej z afery hejterskiej ,, Małej Emi", która udziela wywiadu w TV i mieszka tam gdzie zawsze... A co do KK to czas żeby się opamietał i z pokorą i wdzięcznością oraz poddaństwem okazał wdzięczność, że to tu gościmy i utrzymujemy i nie traktujemy go tak jak to uczynił król Henryk VIII, rewolucja we Francji i lud Wa-wy podczas Insurekcji Kościuszkowskiej...

~Rebel

Do ~ Aamon
Tak tak tak i po stokroć tak !
POPIERAM !

~pytanko

Zapytam cię, co ciebie to obchodzi? Czy przewiny tych coś wymienił rzucają cień na twoje życie? Czy z powodów, które wymieniłeś jesteś nieszczęśliwy? Czy życie i postępki tych łajdaków zrujnowały ciebie, albo twoich bliskich? Na pewno NIE. Więc o co ci chodzi? Tak chcesz sobie pewno popierolić, aby było w tym zas(r)anym życiu wesoło? Poczekaj jak w tej sztafecie po władzę Tusk przejmie pałeczkę od Kaczyńskiego to będzie wesoło.

~Aamon

,,pytanko"... Nadmieniam, że najwięksi zbrodniarze wywodzacy się z KK jak Torquemada, Stepinač czy pedofile w sutannach i ich obrońcy są ochrzczeni - i co z tego? Dlatego chrzest powinien być dozwolony od 18-ego albo nawet 30-ego roku życia... A tak na marginesie weźmy na warsztat przykazania, np.nie kradnij albo nie cudzołóż, gdzie połowa pisowców to rozwodnicy jak Jacek albo Marta, Terlecki czy Schreiber, bo historię posła Pięty chyba znasz albo bzyki z ,,Ordo Iuris"... Nie zabijaj też chyba nie działa, natomiast działa tutaj taki wygibus umysłowy jak spowiedź, gdzie otumanionemu człowiekowi wmawia się, że nic się nie stało... Swoją drogą, jeżeli ktoś drugi albo trzeci raz odpowiada się z tego samego to ksiądz powinien takiego wiernego skierować na obserwację w zakładzie psychiatrycznym... Po prostu ma nie mieszać się do polityki i życia świeckiego i niech utrzymują go wierni za swoje pieniądze...

~pytanko

~Amon
Nie bardzo wiadomo jak cię sklasyfikować. Wróg kościoła katolickiego? Wróg chrześcijaństwa? 99, 9% że jesteś ochrzczony w kościele katolickim. Co więc powoduje, że jesteś tak krytycznie nastawiony do kościoła? Może jesteś typowym nieudacznikiem, który obwinia wszystkich i wszystko za swój stan, a kościół zdaje się mu źródłem całego zła, które i jego dotyka? Powiedziałbym, że tak właśnie jest bo gdybyś był spełniony, szczęśliwy, realizował swoje cele i marzenia to Ta instytucja, którą tak opluwasz w ogóle by cię nie obchodziła. Powiem więcej szkoda by ci było każdej sekundy, aby się szarpać, złorzeczyć i wymyślać jakieś chore i anormalne scenariusze co byś zrobił gdybyś....
P.S.
A nik to na cześć Komendanta obozu w Płaszowie? Czy Egipskiego Boga Amona? Czy może na cześć świętych Kościoła Katolickiego? Może na cześć groźnego demona? A może się zwyczajnie pogubiłeś?

~Wiarus

Do Amon
Jaki ty żeś głupi. Zakładam, żeś z tego głupkowatego pokolenia Milenialsów bo gdybyś żył dłużej to byś wiedział, że kler miał swój udział w Polsce cały czas, miał go w Magdalence wraz ze zdrajcą elektrykiem i dzisiaj z Kaczyńskim. To smutne, ale prawdziwe, każda władza, a nawet Tusk na którego być może czekasz będzie się układał z klerem. Taki agresywny głupek jesteś.

~Aamon

Właśnie przeszła obok śpiewając smutne pieśni grupa ok.100-200 osób... Cieszy to moje serce ale trzeba też zadać pytanie czy państwo ma dalej utrzymywać ten twór z naszych podatków... Po pogonieniu pisowców przyszły rząd RP powinien wypowiedzieć konkordat, znacjonalizować majatek KK, zlikwidować cmentarze parafialne, rzetelnie opodatkować KK z włączeniem do każdej parafii zarządcy komisarycznego, otwarcie archiwów dotyczących zbrodniarzy w sutannach (np. pedofilów i ich obrońców), SB- ckich konfidentów i pisowskich wasali oraz zlikwidowanie religii w szkołach ( można będzie ją ,,nauczać" od 18 roku życia indoktrynowanego), degradacja i zaprzestanie nadawania stopni oficerskich urzędnikom watykańskim i zakaz finansowania tej grupy... Tylko państwo świeckie może się rozwijać i ma przed sobą przyszłość...

~Thso

Do Antychryst
To vvypierdalaj do Rzymu.

~Wojtek

Do Ubek
Niebawem Polacy znowu będą mieli możliwość zmiany Tych co to im robią dobrze na nowych, albo pozostaną przy starych ruchaczach. I Ty też Ubek. Pewno znowu coś wybierzesz, a może byś tak dał d(u)pie odpocząć i odpuścić te wybory. Ty na pewno nie, ale Twoja d(u)pa byłaby Ci wdzięczna...

~Bartecki

ciemnota i miernota wraz ze zdradzieckimi szKODnikami z PartiOnuc to wyszła 4 czerwca.. jak po 89 obalili demokratyczny rząd Olszewskiego, tak teraz POkemony chca sprzedac polske ....zdrajacy

~Wojtek

Do Ubek
I tak i nie... Bo dzieci są raczej nierozumne, ufne i poprzez to bezbronne co niektórzy księża wykorzystują bądź wykorzystywali.
Co do Polaków to przeważającą większością jak to w wyborach funkcjonuje, swoich ruchaczy wybierali sobie sami. O tyle było to interesujące i podniecające zarazem, że każdy w zależności od swoich upodobań wybierał ruchacza względem siebie najlepszego. Ubek, a jakiego ty wybierałeś ruchacza?

~Antychryst

W Rzymie dzisiaj bez żadnych procesji na ulicach,

a w Polsce pokaz średniowiecza .

~Antychryst

W Rzymie dzisiaj bez żadnych procesji na ulicach,

a w Polsce pokaz średniowiecza .

~Antychryst

W Rzymie dzisiaj bez żadnych procesji na ulicach,

a w Polsce pokaz średniowiecza .

~JASIO

MIERNOTA I CIEMNOTA TARGOWICY PO-KO MUSI NA WIEKI ODEJŚĆ TAK BY SZWABSKO-PEJSATY-KACAPSKI ZDRADZIECKI ŁEB HYDRY KLUSKA NIGDY W POLSCE SIĘ JUŻ NIE POJAWIŁ !!!! BY PAN NASZ Z NIEBIOS OD ŚCIERWA TEGO NAS NA WIEKI WYBAWIŁ !!!! O ŻŁOBY PRZEKLĘTE W ZDRADĘ I MAMONĘ ZAKLĘTE !!!!

~aws1

Ciemnota wyjdzie na ulice .

~PAM BUK

Dziś czekam na ofiarę całopalną. Jeżeli zaś nie będziecie Mnie słuchać i nie będziecie wykonywać tych wszystkich nakazów, jeżeli będziecie gardzić moim ustawami, jeżeli będziecie się brzydzić moimi wyrokami, tak że nie będziecie wykonywać moich nakazów i złamiecie moje przymierze, to i Ja obejdę się z wami odpowiednio: ześlę na was przerażenie, wycieńczenie i gorączkę, które prowadzą do ślepoty i rujnują zdrowie. Wtedy na próżno będziecie siali wasze ziarno. Zjedzą je wasi nieprzyjaciele. Zwrócę oblicze przeciwko wam, będziecie pobici przez nieprzyjaciół. Ci, którzy was nienawidzą, będą rządzili wami, a wy będziecie uciekać nawet wtedy, kiedy was nikt nie będzie ścigał.

~Antoni

Premier mówił że kogoś trzeba obić, gdzie się mam zgłosić?

~Polan

aamon, dla ciebie behemot to alternatywa? Rozumiem że jedziesz tam posprzątać po tym nieszczęsnym widowisku

~Aamon

Deszcz by się przydał bo sucho...

~Login

Ubek. w sobotę na targowisku sprzedają promocyjnie klepki do niektórych łbów, popytaj może coś dobierzesz do swojego

bzk

~Aamon
Ty za to zapłacisz głu.i deb.lu

~Aamon

A w Gdańsku dzisiaj koncert grupy Behemoth... Tam przynajmniej maja jakaś alternatywę... A i jeszcze zapytam: kto bedzie sprzątał ulice i kto za to zapłaci, bo pamiętam jak kilkanaście lat temu w Legnicy organizator nie chciał zapłacić za zaśmiecenie miasta..

~Ubek

Wojtek
Rozumiem że wolisz mentalnie aby ksiądz ruchał dzieci a kaczor i pinokio razem z glapą Polaków bez zabezpieczenia ale w duchu chrześcijaństwa i umiłowania bliźniego?
Na ciebie też przyjdzie czas.

~bojar

Obserwator, przeczytaj co napisałeś, oraz artykuł, nic nie kumasz

~czort

Pol,
możesz zmienić swoją trasę i będzie git

~Polan

amon , tutaj ciebie też posiali? Twój rozum i tak nie ogarnia tego, więc daj sobie spokój

~Polan

Stan, a ten spęd 4 czerwca to nie granda twoim zdaniem? Niech w domach sobie powystawiają flagi i protestują.