Stalowa Wola po raz pierwszy i siatkarskie emocje przez trzy dni

Materiał zewnętrzny Image

Rozkręcają się krajowe rozgrywki w siatkówce plażowej. Już w połowie czerwca kolejny turniej zawita do Stalowej Woli. Na terenie przy Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej powstaną cztery boiska, na których rywalizować będą najlepsi. Rozegrany tam zostanie jeden z turniejów największego i najbardziej prestiżowego cyklu - Orlen Beach Volley Tour PKO Stalowa Wola 2023.

Od 16 do 18 czerwca teren przy Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej należeć będzie do siatkówki plażowej. Mało tego, pary biorące w nim udział zapewnią najwyższy poziom sportowy w tej dyscypliny sportu. Dla Stalowej Woli to wyjątkowe wydarzenie, taki turniej zawita do niej po raz pierwszy w historii.

W piątek, 16 czerwca rozegrane zostaną eliminacje do turnieju głównego. Awansuje do niego tylko osiem najlepszych drużyn kobiet i osiem najlepszych drużyn mężczyzn. Dzień później w głównej części turnieju zagrają również duety najwyżej rozstawione w związkowym rankingu eliminacji mistrzostw Polski - osiem kobiet i osiem mężczyzn. W każdych zawodach o medale zagra więc 16 dwójek. Do eliminacji nie ma limitu zgłoszeń, a organizatorzy spodziewają się, że całym turnieju może zagrać nawet koło 80 par.

Wszystkie pary uczestniczące w turnieju poznamy na początku przyszłego tygodnia. Obecnie trwają zapisy.

- Pierwsze pary już są na liście, ale najintensywniejsze zapisy trwają pod koniec tygodnia poprzedzającego turniej. Wiemy jednak, że do Stalowej Woli wybierają się najlepsi. Będzie można oglądać m.in. triumfatorów dwóch pierwszych w sezonie turniejów, którzy przed naszymi zawodami zagrali w międzynarodowym Pro Tour w Szwajcarii. Mowa tu o duecie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Możemy spodziewać się par kadrowych, młodzieżowych reprezentantów i reprezentantki Polski i wiele najlepszych krajowych par - zdradza główny organizator Piotr Skiba z Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Sportu.

Rywalizacja sportowa to jedna strona turnieju. Drugą będą liczne atrakcje dla kibiców, którzy postanowią spędzić siatkarski weekend. W ramach akcji PKO Trenujemy Razem w Stalowej Woli odbywać się będą liczne zajęcia i warsztaty siatkarskie dla dzieci i młodzieży. Prowadzić je będą gwiazdy polskiej siatkówki, obecni i byli reprezentanci Polski. Na niedzielę zaplanowano mecz gwiazd. Będzie to gratka dla miejscowych fanów siatkówki, bowiem udział w nim wezmą gwiazdy tej dyscypliny sportu. Nie zabraknie również niespodzianek w osobistości ze świata sportu i telewizji. Publiczność zgromadzona na trybunach turnieju może liczyć na konkursy i inne atrakcje.

Partnerami turnieju są: Orlen, PKO, Miasto Stalowa Wola, HSW, PGZ, MZK, Liugong, Dressta, Euro-park Wisłosan i Elektrociepłownia Stalowa Wola.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona