Starosta przekazał działkę Skarbu Państwa dla Garnizonu Nisko

Image

Podczas konferencji zorganizowanej w Garnizonie Nisko, odbyło się uroczyste przekazanie w trwały zarząd na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej, reprezentowanego przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Lublinie, nieruchomości o powierzchni blisko 35 ha, położonej w obrębie Nisko, stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Działkę przekazał Starosta Niżański Robert Bednarz podpisując protokół zdawczo-odbiorczy w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Wiśniewskiego. Jako przyjmujący protokół podpisał Szef Zarządu Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie płk Zbigniew Brożek.

W uroczystości uczestniczyli również m.in. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk oraz Dowódca Garnizonu Nisko ppłk Radosław Podolski.

Właścicielem przekazywanej nieruchomości była wcześniej Gmina Nisko, która udostępniała grunty Garnizonowi Nisko na podstawie umowy udostępnienia. Równolegle prowadzone były czynności, aby działka ta została przekazana na rzecz wojska, W zamian za tą działkę, Aktem Notarialnym – Umową Zamiany, przekazano Gminie Nisko inne działki będące własnością Skarbu Państwa.

W ten sposób przedmiotowa działka, o wartości blisko 1,1 mln zł, stała się własnością Skarbu Państwa w zasobie Starosty Niżańskiego, który przekazał ją w trwały zarząd na potrzeby Garnizonu Nisko.

- Przekazana dzisiaj w trwały zarząd działka zostanie zagospodarowania zgodnie z wymogami wojska. Powstaną tutaj trzy ośrodki szkoleniowe: inżynieryjno-saperski, taktyczno-inżynieryjny i logistyczny. Utworzony przykoszarowy plac ćwiczeń, z możliwością używania środków pozoracji pola walki, będzie wykorzystywany do celów szkoleniowych dla jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Nisko. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, szczególnie teraz, w czasie trwającego za naszą wschodnią granicą konfliktu zbrojnego, kiedy należy poszerzać bazę poligonową i garnizonową, co służy wzmacnianiu naszego bezpieczeństwa – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Po podpisaniu stosownych dokumentów, zebrani udali się na przekazaną nieruchomość, gdzie mieli możliwość obserwowania szkolących się tam żołnierzy z niżańskiego Garnizonu.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ewa

Czy on pytał obywateli czy chcą za darmo rozdawać swój majątek? Nie swoje fajnie się rozdaje.

~Beata

Mniej wojska, więcej zdrowia i kultury.

~nie

Spokojnie, kiedy Platforma dojdzie do władzy rozpirzy to wszystko. Folksdeutsche i ruskie onuce będą zadowoleni.

~kot

To taki z niego starosta ? Nie ma co. Jak nie dotrzymuje słowa to nie nadaje się na żadne stanowisko związane ze służbą dla ludzi. Rozdawać pieniądze pochodzące z ludzkich podatków to każdy potrafi zrobić. Ale zrobić coś sam, np coś obiecać i wykonać lub zrealizować to już tan starosta nie potrafi.

~prym

Co to za starosta co nie dotrzymuje słowa ???? Już nigdy nie zagłosuję na Bednarza !!! Oczywiście tego z Jeżowego.

~kut

Ja też nie chcę mieć takiego starosty. Starosta musi być wiarygodny. Temu panu i PiS-owi już dziękuję. Poseł, starosta i radny - wszyscy z PiS-u, w sprawie dworca w Nisku oszukali mnie.

~hehe

Będą mieli peowcy co sprzedawać jak dojdą do władzy.

~Hehe

Po pierwsze: w innym artykule było napisane że Gmina SPRZEDAŁA za 1,1 mln zł. działkę, a tutaj już że dostała coś w zamian.
Po drugie: co na tym zdjęciu robi "Kotlet"?

~cywil

p0karz mape to będę omijał

~rni

To jakie działki otrzymała Gmina Nisko w zamian.

~wilk

Panie starosto kiedy wyremontuje pan dworzec kolejowy w Nisku ?????? Obiecał pan to jeszcze cztery lata temu. Czas rozliczeń nadchodzi, wszak wybory już niedługo. Ja nie chce mieć takiego Starosty co obiecuje a tego nie realizuje swoich obietnic.

~jeż

Kilka lat temu WOJSKO sprzedało tereny nad Sanem w Nisku służące przez bardzo długie lata jako poligon do ćwiczeń dla żołnierzy z jednostki w Nisku. WŁADZE WOJSKOWE pozbyły się też na początku lat 2000 ...bocznicy kolejowej, która łączyła jednostkę wojskową z siecią kolejową, którą można dojechać w każdy zakątek Polski. Czy ówcześni decydenci wojskowi mieli jakiekolwiek pojecie o funkcjonowaniu sił zbrojnych? Kto zdrowo myślący pozbywa się takiego połączenia??? Jednak w wojsku zawsze wszystko jest możliwe. Bez względu na to kto i kiedy jest w służbie wojskowej - zawsze znajdzie się ktoś ...inny. Pytam tylko za co te stopnie pułkowników, generałów i te wysokie emerytury. Takie działanie można spokojnie zakwalifikować jako destrukcję czy działanie na szkodę obronności i bezpieczeństwa państwa.