Czy na Podwolinę będzie można dojechać autobusem?

Image

Ciepła aura sprawia, że coraz więcej osób myśli o tym, by pojechać nad wodę. W związku z tym równocześnie coraz częściej pada pytanie, czy do Podwoliny, gdzie znajduje się zbiornik wodny, będzie można dojechać autobusem miejskim. Trwają w tej sprawie rozmowy na linii Stalowa Wola – Nisko.

Burmistrz Niska aprobuje ten pomysł, bo jak podkreśla, wśród odwiedzających Podwolinę jest wielu mieszkańców Stalowej Woli, a świadczą o tym tablice rejestracyjne samochodów tam parkujących.

- Takie połączenie jest bardzo racjonalne i potrzebne. Ja taką prośbę już przekazałem, co prawda ustnie, ale jak trzeba, to sformułować na piśmie, to oczywiście to zrobię. Pierwotnie propozycja działała w dwie strony, czyli uruchomić linię autobusową, która by dowoziła naszą młodzież do stalowowolskich szkół średnich i w drugą stronę przywoziła, a w sezonie letnim, świadczyłaby te usługi na zbiornik wodny. Ustaliliśmy przebieg, trasę, byłaby to ulica: Tysiąclecia, Głowackiego, Długa, na Warchołach ul. Nowa, na Podwolinie ul. Słoneczna do zbiornika ul. Dąbrowskiego i z powrotem- mówi Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Niska.

Jak Wam podoba się ten pomysł? Bylibyście chętni dojeżdżać na Podwolinę komunikacja publiczną?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, ty dziadku prowokatorze najwięcej wypocin produkujesz w weekend bo wiesz , że ja nie mogę ci dowalić.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, a już miałem nadzieję , że nauczyłem cię abyś w niedzielę katolików nie obrażał i nas nie opluwał ale nie wytrzymałeś i musiałeś się skompromitować. Tak emerycie ALUTEK to już nie STALOWA WOLA. To przejedź się tą drogą z PRZYSZOWA do ALUTEKU i zobacz gdzie zaczyna się nasze miasto bo tam jest taki znak gdzie pisze STALOWA WOLA. [ zaraz za skrętem na BURDZE]. Dlaczego tą elektrownię wodną nazywasz mini elektrownią bo będzie całkiem duża. O elektrowni w BURDZACH to jeszcze szrek opowiadał , że tam taką wybuduje a chyba wy jemu wierzycie.? Co do WÓLKI , to emerycie co mnie obchodzi jakaś WÓLKA z tego co wiem to wszędzie obecnie mamy oświetleni LEDowe a to oświetlenie pobiera 15 procent tego co zwykłe żarówki. Żeby ci to wytłumaczyć bo nie masz o niczym zielonego pojęcia to żarówka 100 watowa pobiera prądu 15 wat poczytaj na każdej żarówce jakie oszczędności mamy dzięki LEDom. Dziś po wsiach na co drugim domu mamy instalacje na energie słoneczną, nawet tam w tej WÓLCE jest taka nie duża elektrownia słoneczna. W jakim świecie ty żyjesz , że nic nie wiesz co dobrego się dzieje teraz w całej POLSCE.?

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, a z tą mini elektrownią wodną, cyt: " będziemy mieli darmowy prąd do oświetlenia naszego całego miasta i strefy ekonomicznej." to jesteś idiota do kwadratu.
Już ci idioto pisałem z tą mini elektrownią, ona może zasilić z dziesięć domów i światła uliczne na Wilczej Woli do północy, a ty idioto piszesz o zasileniu całego miasta i strefy ekonomicznej, większego idioty nie słyszałem.

~Ihaha

Małą to ty masz wstążkę edek. Jakby nie koledzy...

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, ty o niczym nie masz zielonego pojęcia wiec możesz bezkarnie gęgać. Takie mini elektrownie buduje się przy każdej zaporze wodnej, najbliższa to chyba w WILCZEJ WÓLCE jest zbudowana. Więc na pewno jak zbudujemy ten zalew w BURDZACH to przy zaporze będzie mała elektrownia wodna.

~Obywatel

Jeśli prognozy się sprawdzą na Lato to nikt praktycznie nie skorzysta i będzie limitowane korzystanie z zbiorników, basenòw itp czy to w naszym rejonie czy w całej Polsce.

Wiosna była słaba a lato ma być marne lub też słabe.

Pòki co na jakiś mały upał mogli liczyć w okolicy Poznania Torunia i Pomorzu w tym roku.

~Jajco

@grzegorz, w Nisku już dawno tunel pod metro wykopany i przykryty. Tylko się raz na jakiś czas zapada.

~Do ~Greg

A dołek kto wykopał? Kto ten cyrk cały zorganizował? Mieszkańcy komu płacą podatki? W Stalowej Woli powiat z gminą potrafią współgrać a w Nisku już nie?!
Zobaczymy co będą mówić jak dojdzie do tragedii. Już się ścigają.

~Karmasyn

Cenzura na komunikacie o pisiej siatkówce o puchar brudnej .... smiech2

~Grzegorz

Między stalową a niskiem ma być metro budowane. Weber już czeki załatwia.

~Greg

ul. Dąbrowskiego to droga powiatowa, za budowę chodników przy drogach powiatowych odpowiada Starosta Bednarz

~Mieszkaniec

Panie Ślusarczyk!
A gdzie chodnik na Dąbrowskiego????!!!!
Tyle lat się nim chwalicie a o tragedię coraz łatwiej!!!!

~Buła

Tak da się dojechać ...Mawet przez Madryt czy Lizbonę .... zawsze dojechać się da ***** T****. I PEŁO ...PS. *****

~Teodor

Chciał w Waułszawie, ale coś nie pykło smiech2

~Pytanie

Jak się nazywa ten pseudointeliget ekolog gdzie on dokładnie pracuje

~Pilot

Może od razu uruchomić połączenie lotnicze Turbia-Podwolina.

M83

Oczywiście że tak. Dojazd ZMKS piwerko i wracam a nie jechać samochodem i piwerko 0%

~Ubek

nowa Gwiazda miałeś być naleśnikiem ale patelnie była zimna.
Ja cię znam UM oszołomie.

~jasio

jak ktos ma autobus to mozna dojechac

~RNI

W Urzędzie Gminy w Nisku są takie przymiarki aby w roku 2025 uruchomić Metro na Trasie Podwolina - Nisko - Stalowa - Sandomierz wszystko zależy czy dostaniemy środki z Unii Europejskiej na zrealizowanie Planu Przestrzennego na rok 2023/24 mowa tutaj o 26 milionów euro

maszynista

Jak zrobią szybki tramwaj to chętnie się przejade ,bo tory juz są i trzeba tylko zrobic odgalezienie na miasto żeby tramwaj ludzi zabral z miasta. i drugie odgalezienie na Podwolinie przystanek pod samą plażą.

e2rds

~Rebel, na drugi raz pilnuj się pisząc do tego pseudointeligenta. Dobrze że skończył to pie.dzenie w stołek dzisiaj to cię nie zbierze, ten tuman w święta nie pracuje, a jutro święto.

e2rds

~Bolo, daj spokój, to pijackie zwidy ~nowaGWIAZDA vel pseudointeligenta przed wyborami, kiedyś była obietnica, dawno temy wybudowania zbiornika retencyjnego między Jamnicą a Kotową Wolą na tych podmokłych terenach, ale i o tym cisza.

~Rebel

Szanowni dyskutanci ! Już dochodzi godzina 15 , urząd niedługo przestanie pracować i odetchniemy od wpisów tego .... co tworzy swoje wypociny za pieniądze podatników i to w godzinach pracy na państwowej posadzie ! No niestety jeszcze jutro będziemy musieli go strawić a potem długi weekend i odetchniemy od tego pajaca !

~Bolo

Ty nowa GWIAZDA czy jak ci tam jeszcze jest ! Bo już pogubiłem się od ilości tych nicków pod którymi występujesz . Daj mi link do konkretnej strony gdzie miasto planuje utworzyć zalew na Łęgu w Burdzach ! Szukam na oficjalnych stronach UM i nigdzie nie ma takich planów . Chyba że uroiły się w twoim ptasim móżdżku !

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, jeszcze jedno pytanie, czy ty aby nie schlałeś się przed tym wolnym, bo bredzisz jak schlany, albo naćpany.

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, a z tą mini elektrownią wodną, cyt: " będziemy mieli darmowy prąd do oświetlenia naszego całego miasta i strefy ekonomicznej." to jesteś idiota do kwadratu.

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, idioto, Alutec, albo Nowa Kuźnia to nie Stalowa Wola, nawet Huta to nie Stalowa Wola kretynie, już ci pisałem, że w lini prostej od ronda przy cmentarzu do Burdzów to 7 km, a ty kretynie nadal swoje, kiedy ty kretynie zaczniesz myśleć.

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, ty jednak jesteś kretyn. Łęg w Burdzach płynie na poziomie 160 metrów na poziom morza, kilometr od Burdzów i od łęgu w stronę Stalowej Woli są słynne Burdzowskie górki, które mają przewyższenie nad poziom Łęgu od 17 do do 35 metrów i ty kretynie chcesz budować zalew na takich górkach i może jeszcze, żeby miał przynajmniej 5 metrów poniżej poziomu Łęgu. Gdzie w tych czasach się taki idiota uchował, to musi tylko w PiS-uarze na urzędniczym stołku.

~nowaGWIAZDA

Do e 2rds, widzisz to ty najwięcej skorzystasz jak skończymy ten zalew w BURDZACH bo będziesz miał bardzo blisko na wędkowanie w tym zalewie. Wiadomo , że budowa tego zalewu zajmie jakieś 6 do 10 lat, tak , że życzę ci dużo zdrowia abyś dożył do otwarcia tego zalewu i korzystał choćby z wędką. A na zaporze zbudujemy taką małą elektrownię wodną jaka jest w WILCZEJ WÓLCE i będziemy mieli darmowy prąd do oświetlenia naszego całego miasta i strefy ekonomicznej.