Poszukiwani zatrzymani przez dzielnicowych

Image

Do szerokiego wachlarza zadań dzielnicowego należy między innymi kontrolowanie przestrzegania prawa, dokonywanie wywiadów i ustaleń, czy też realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń. Niejednokrotnie, podczas wykonywanych czynności, dzielnicowi ujawniają osoby ukrywające się przed organami ścigania. Tak też było w minioną sobotę. Funkcjonariusze zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn.

Niżańscy dzielnicowi, dzięki dobremu rozpoznaniu swoich rejonów służbowych i trafnie zebranym ustaleniom, zatrzymali trzech mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania.

Pierwszy z nich, 26-latek, został zatrzymany w Nisku. Mężczyzna był poszukiwany przez miejscowy sąd, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Tego samego dnia, funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu kolejnych dwóch mężczyzn - w gminie Jarocin zatrzymali 54-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia za popełnione przestępstwa drogowe, a w miejscowości Zarzecze 31-latka, wobec którego zasądzono zastępczą karę aresztu, za wykroczenia porządkowe.

Mieszkańcy powiatu niżańskiego, nie trafili do zakładu karnego, ponieważ skorzystali z możliwości wpłacenia grzywien. To już kolejne działania niżańskich dzielnicowych podczas, których w wyniku trafnych ustaleń zostały zatrzymane osoby poszukiwane.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~RomekS

Wszystko jedno czy było to rutynowe działanie dzielnicowych czy jakaś specjalna akcja zmuszająca skazanych do decyzji siedzieć czy płacić ? Jeśli z tego będzie pożytek dla lokalnej społeczności to dobrze, a jeśli recydywa to Ich nie zmieni, ale Sąd wie lepiej. Zawsze to dla nich jakaś przestroga ! Ale Fakt zawsze Policja Nisko czy ten Komendant albo jego zastępca nie mógłby na gorący okres wakacyjny być oddelegowany do Stalowej Woli i zrobić trochę porządku ! A może wdzięczni mieszkańcy powinni nagradzać dobrych Policjantów czyli skutecznych a leniwych do zmiany postawy lub im ''podziękować'' ... .

~Żal

Jak zawsze to wszystko w Nisku. Dzielnicowi w Stalowej pewnie mają problem z pokazaniem własnego rejonu. Służę informacjami. Nawet pokażę notatkę dyżurnego.

~Mieszkaniec

Do Andrzej - ty Anżej weź batona bo ci cukier skoczył

~Bolo

CHWDP

~Andrzej

Tuska trzeba wsadzić na dożywocie za napad na prezydenta A Dudę z cała armia swoich jbanych kiboli

~Mieszkaniec

No proszę i kolejny raz Policja Nisko i to dzielnicowi , można? a no można a u nas w Stalówce to tak w ogóle są jacyś dzielnicowi? Ni widu ni słychu, pochowali się chłoposzki w murach komendy.

~RTA

Ale wielki sukces goście pewnie nawet nie wiedzieli że są poszukiwani bo nie wpłacili grzywny to Sąd im pozamieniał na areszt i się dowiedzieli jak po nich przyszli i nawet się nie ukrywali. Medale dla dzielnicowych się należą.