Jak połączyć opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Materiał zewnętrzny Image

Ilość obowiązków, które czekają na młodą mamę wydaje się być przytłaczająca. Szczególnie na początku nieco problematyczne jest wypracowanie rutyny, którą będzie narzucał głównie maluszek. Ważne, by podejść do tego z chłodną głową i spokojem – spokojna mama to spokojne dziecko. Podpowiadamy, jak ułatwić sobie organizację dnia, kiedy na świecie pojawi się mały człowiek i dużo więcej obowiązków.

Akcesoria, które ułatwiają opiekę nad maluchem

W trakcie karmienia czy usypiania nie masz możliwości zadbania o siebie czy otoczenie. Warto wykorzystać ten czas tak, byś Ty również odpoczęła. Z pewnością przyda się praktyczna poduszka do karmienia w kształcie kury, którą znajdziesz tutaj: https://www.lamillou.com/pl/poduszki-do-karmienia. Taka poducha dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia idealną pozycję również w trakcie podróży, podczas snu czy nawet w pracy. Wielofunkcyjny model, wykonany z jakościowych, atestowanych tkanin zapewnia komfort i wygodę każdej mamie. Warto również mieć pod ręką rożek niemowlęcy (https://www.lamillou.com/pl/rozki-niemowlece), który otula ciało dziecka, dzięki czemu czuje się bezpiecznie, jak w brzuchu mamy. Pozwala mu to na dłuższy i spokojniejszy sen. Po rozwinięciu produkt może pełnić rolę maty do zabawy. Ciekawą propozycją są również pozytywki, które grają ulubione kawałki muzyczne rodziców, co pozwala zainteresować dziecko i kształtować jego gust muzyczny od pierwszych dni życia. Praktyczną pomocą w codziennej opiece będzie również kokon, który możesz znaleźć w dwóch rozmiarach. Mniejszy wariant stanowi idealne miejsce do leżenia dla maluszka, który jeszcze nie siada. Gwarantuje mu bezpieczeństwo, sprawia, że pociecha może towarzyszyć rodzicowi w ogrodzie czy na kanapie. Większy rozmiar to idealnie miękka przestrzeń do zabawy.

Zaplanuj co się da

Stworzenie harmonogramu dnia przy noworodku czy niemowlaku jest praktycznie niemożliwe, ale warto wypracować rutynę i korzystać z momentów, w których pociecha śpi. Wieczorem wybierz ubranka dla dziecka i dla siebie – rano zaoszczędzisz nieco czasu. Codziennie wychodzicie wspólnie na spacer? Wybierz organizer do wózka (https://www.lamillou.com/pl/), w którym umieścisz pieluchy, chusteczki nawilżane oraz wszystkie inne potrzebne produkty. Dzięki temu, że zawsze będzie wisiał na rączce wózka nie będziesz musiała go każdorazowo pakować. W wózku warto mieć praktyczny śpiworek. Dzięki temu nie będziesz musiała tracić czasu na ubieranie grubego kombinezonu, tym samym unikniesz dodatkowego stresu przed wyjściem. Śpiworek możesz zostawić w gondoli lub zamontować w spacerówce dzięki systemowi otworów dedykowanego do pasów w danym modelu wózka.

Co masz zrobić dzisiaj, zrób jutro

Pranie leży nieposkładane od trzech dni, obiad jeszcze nie wstawiony, a Ty biegasz w piżamie? Weź dwa głębokie wdechy i odpuść sobie! Nic się nie stanie, jeżeli ubrania poczekają na wolną chwilę, a jedzenie zamówisz z dostawą. Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z pomocy innych osób. Mogą to być dziadkowie, ciocie czy wujkowie – osoby, którym ufasz. Nawet godzinna drzemka przy wymagającym dziecku, które często się budzi może przynieść większą dawkę energii, zmniejszenie uczucia stresu, a także frustracji. Pamiętaj, że prośba o pomoc nie jest oznaką słabości – nie musisz wszystkiego robić sama. Pozwól sprawdzić się partnerowi czy dziadkom.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =