Kolejna droga dzięki środkom rządowym dołącza do układu komunikacyjnego

Image

W tym roku zostanie przebudowany niemal 2- kilometrowy odcinek drogi powiatowej, prowadzący od DW 878 aż do węzła S19 Rudnik nad Sanem.

To świetna wiadomość dla mieszkańców sołectwa Racławice i Wolina, którzy od dawna marzyli o tym, by nie tylko powstała nowa droga, ale również ścieżka rowerowa i chodnik. Zadanie ma bardzo ważne znaczenie dla mieszkańców powiatu niżańskiego, którzy docierają tą ulicą do drogi ekspresowej S19, obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Inwestycja obejmuje: roboty ziemne, wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej, budowę ścieżek dla rowerzystów i chodników dla pieszych, wykonanie nowej nawierzchni drogi, budowę zatoki, zjazdów na posesje. Szacunkowy koszt tego zadania wyniesie przeszło 6 mln zł.

- Planujemy tę inwestycję rozpocząć jak najszybciej. Jeszcze w czerwcu chcemy przeprowadzić postępowanie przetargowe, tak aby firma, która potencjalnie wygra przetarg na realizację tej inwestycji mogła w lipcu przystąpić do prac. Chcemy zrealizować tę inwestycję do końca roku. To jest bardzo ambitne zadanie, mam nadzieję, że w okolicach listopada, może grudnia, oficjalnie będziemy go finalizować i przecinać wstęgę, która będzie świadczyć o tym, że inwestycja jest ukończona. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie indywidualne zaangażowanie pana ministra Rafała Webera- mówił starosta niżański Robert Bednarz.

Starosta przypomniał też, że droga, która przejdzie przebudowę została przekazana powiatowi niżańskiemu od Dróg Wojewódzkich. Wcześniej należała do Dróg Krajowych.

Przebudowa drogi powiatowej od DW 878 do węzła S19 Rudnik nad Sanem znalazła się na tzw. „Trasie dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości”. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podkreślił, że dzięki tej inwestycji droga zyska nie tylko nowy standard, uzyska nową jakość, ale będzie po prostu bezpieczna dla mieszkańców.

- Cieszę się bardzo, że tutaj, w Wolinie, możemy podkreślić, że dotrzymujemy słowa. Środki jakie przeznaczymy na tę inwestycję to ponad 3 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej. Ta wartość, którą przekażemy, to połowa całości tego zadania, to maksymalna kwota, którą mogliśmy przeznaczyć na takie inwestycje. W całym województwie podkarpackim dofinansowanie zyska 14 samorządów na kwotę ponad 35 mln zł. Wśród tych samorządów jest powiat niżański, który złożył dobry wniosek, dobrze uzasadnił potrzebę przebudowy tej trasy. Pan starosta Robert Bednarz zobowiązał się do podniesienia nośności samej drogi, nacisku do 11,5 tony, więc idealnie wpisał się w nabór, w założenia, które Ministerstwo Infrastruktury tworzy po to, aby standardy drogowe były jak najlepsze- mówił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

W skali całego kraju z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury samorządy otrzymają 380 mln zł. Wiceminister Rafał Weber zapowiedział, że środków na nowe inwestycje drogowe nie zabraknie. Już wkrótce zostanie rozstrzygnięty kolejny nabór Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na komponent remontowy oraz komponent związany z budową chodników, ciągów pieszo- rowerowych, zatok autobusowych, bezpiecznych przejść dla pieszych. Nie zabraknie takich inwestycji zarówno w powiecie niżańskim, jak i stalowowolskim.

- Jesteśmy w takim dynamicznym procesie naprawy standardów drogowych, jest on widoczny niemalże wszędzie, z tego się bardzo cieszę. Ze swojej strony gwarantuję, że tych narzędzi, instrumentów i środków finansowych na takie inwestycje w przyszłości brakować nie będzie. Dziękuję również pani senator Janinie Sagatowskiej za wsparcie. Działamy na podstawie ustaw, aktów prawnych, które są przyjmowane przez Sejm, Senat i na takie wsparcie, jeżeli chodzi o nasze projekty, ze strony pani senator zawsze możemy liczyć- mówił wiceminister.

Senator Janina Sagatowska podkreśliła, że znakiem firmowym Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność.

- Nasze wszystkie spotkania, to nie jest mówienie o rzeczach nieważnych, to zawsze jest mówienie o tym, co boli tę, czy inną społeczność, później jest to przekuwane w czyny. Wszystkie spotkania, które dzisiaj robimy na „Trasie dotrzymanego słowa”- a Wolina jest takim przystankiem na trasie Prawa i Sprawiedliwości- wykazujemy, że wszystko ma sens wtedy, kiedy się to wspólnie ustala. Pierwszym takim ogniwem są zawsze sołectwa. Rozmawiamy z sołtysami, z mieszkańcami i gminami, i tego wysłuchujemy i przenosimy do odpowiednich resortów każdą jedną sprawę, a czyny świadczą o tym. Tylko ścisła współpraca rządu i samorządu przynosi takie efekty. Dziękujemy za tą współpracę i wiarę w nasz rząd. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, że zgłaszacie do nas te postulaty wierząc, że zostaną one zamienione w czyny i tak się dziś w tym miejscu dzieje- mówiła senator Janina Sagatowska.

Z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera oraz senator Janiny Sagatowskiej na ręce starosty powiatowego Roberta Bednarza oraz sołtys Danuty Wytrzęś trafił w poniedziałek symboliczny czek potwierdzający wsparcie inwestycji ze strony rządu.

- W imieniu swoim i naszej małej, lokalnej społeczności mieszkańców bardzo serdecznie dziękuję za dotrzymanie słowa, za realizację tej inwestycji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Dla mnie te słowa, które dzisiaj usłyszałam działają jak miód na moje serce- mówiła sołtys Danuta Wytrzęś.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

No i znowu pracują dla nas.

~Ubek

Romek, Marlon
Głupota czy świadoma narracja.
PiS jedzie na pożyczkach i kredytach bo król Jarosław jest nagi i biedny.
Wartość pieniądza jest dziś mniejsza niż za Tuska a to jeszcze nie koniec inflacji. Zobaczcie i uwierzycie w roku 2024.
Pozdrawiam emerytów z ich kolosalnymi podwyżkami i opłatami , cenami które muszą znosić.
Gdyby nie socjal ludzie dzisiaj by zdychali z głodu.
Tak Nowogrodzka rozwinęła przez 8 lat Polskę.

~Romek

A ja nie wiem kto tak myśli (chyba wyborcy PO). Ludzie płacą podatki a rząd (w tym przypadku Weber w imieniu ludzi) je przeznacza na budowę dróg itd. No i jak widać nie śpi w ławie sejmowej jak jego poprzednicy tylko coś tam działa.
No i chyba kretyn sądzi że on ze swojej wypłaty drogi buduje. umiech

~Miejscowy

Budowa dróg, mieszkań itp.itd to obowiązek rządu.Pieniądze idą z podatków mieszkańców a nie prywatnych Webera czy jego kolegów.

~Romek

"Nie mogę się doczekać" aż Tusk wróci do "rządzenia" Polską i zacznie gadać jak to PIS rozkradł Polskę i cza zacisnąć pasa i wyjechać do Irlandii bo tu nic już nie ma umiech

~Edek

No tak. Tęsknię za latami jak mi Tusk na okrągło mówił że jest bieda i nic nie ma i nie będzie i lepiej wyemigrować.

~Polak

Same Bankomaty

~Marlon

Tak was PO wytresowało że Państwo nie ma pieniędzy umiech Ma .. z naszych podatków. Tylko jedni brali w kieszeń a drudzy coś budują i to niektórych martwi.

~Grzegorz

Stalowe miasto= Jerzy Urban
Wycinacie wpisy.
Sroka jest grabarzem SDK. Płacą mu Spółdzielcy a nie PiS. W godzinach pracy niech zajmuje się SDK Stalowa Wola a nie kolejnym podejściem pod burmistrza Niska.
Półkolonie są koniecznie w SDK, za to mieszkańcy płacą czynsz a dzieci w czasie wakacji nie mają co z sobą zrobić. Jak mu nie pasuję to niech się zwolni ten aparatczyk z Torunia rodowodem.

~Stalowiak.

Chyba dobrze, że jest droga. I o to chodzi. Na tym zyskuje społeczeństwo. Nieważne kto buduje, ważne, ze droga jest i będzie służyć ludziom. Jeżeli ktoś coś zrobił ma święte prawo tym się pochwalić.

~Ubek

Żenada PiS.

~Won

Już totalniackie hejterzy kwiczą?
Za PO coście zrobili.
Jakie to drogi u nas powstały?
Żadne.

~Zdzicho

Janusz - Rząd nie ma swoich pieniędzy, ale zarządza budżetem Państwa. A Państwo już swoje pieniądze ma! Bo oprócz wpływów z podatków, wyobraź sobie Januszu Państwo jest właścicielem wielu dobrze prosperujących i przynoszących ogromne zyski firm. Wymienię kilka dla przykładu: KGHM, Orlen, Jastrzębska Spółka Węglowa, Bogdanka czy firmy z branży energetycznej jak Tauron, PGE itp.

~podatnik

Budowa dróg to najlepszy biznes dla zlecających..Podam przykład : w ubiegłym roku dokonano niby modernizacji drogi Dąbrówka -Podbuk polegającej na ogólnym odcięciu rolników od dojazdu do swoich działek przez wykonanie rowów nikomu nie potrzebnych. Do dzisiaj rolnicy skarżą sie na niemożliwoścć dojazdu do swoich działek.Robota niby wykonana ,rozliczenia nastąpiły ,natomiast problem pozostał nie rozwiązany.Zalecałbym by każdym realizowanym projektem zainteresowałaby się prokuratura.

~Janusz

Rząd nie ma żadnych pieniędzy. To są pieniądze podatników. Zabierają a potem oddają w blasku fleszy. Mistrzostwo świata w PR

~Leno

Rządziło by PO to by nie mieli tego problemu z tą drogą. Bo by ich TUSK wszystkich do irlandi wysłał z biletem w jedną stronę.