Kolejna droga dzięki środkom rządowym dołącza do układu komunikacyjnego

Image

W tym roku zostanie przebudowany niemal 2- kilometrowy odcinek drogi powiatowej, prowadzący od DW 878 aż do węzła S19 Rudnik nad Sanem.

To świetna wiadomość dla mieszkańców sołectwa Racławice i Wolina, którzy od dawna marzyli o tym, by nie tylko powstała nowa droga, ale również ścieżka rowerowa i chodnik. Zadanie ma bardzo ważne znaczenie dla mieszkańców powiatu niżańskiego, którzy docierają tą ulicą do drogi ekspresowej S19, obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Inwestycja obejmuje: roboty ziemne, wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej, budowę ścieżek dla rowerzystów i chodników dla pieszych, wykonanie nowej nawierzchni drogi, budowę zatoki, zjazdów na posesje. Szacunkowy koszt tego zadania wyniesie przeszło 6 mln zł.

- Planujemy tę inwestycję rozpocząć jak najszybciej. Jeszcze w czerwcu chcemy przeprowadzić postępowanie przetargowe, tak aby firma, która potencjalnie wygra przetarg na realizację tej inwestycji mogła w lipcu przystąpić do prac. Chcemy zrealizować tę inwestycję do końca roku. To jest bardzo ambitne zadanie, mam nadzieję, że w okolicach listopada, może grudnia, oficjalnie będziemy go finalizować i przecinać wstęgę, która będzie świadczyć o tym, że inwestycja jest ukończona. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie indywidualne zaangażowanie pana ministra Rafała Webera- mówił starosta niżański Robert Bednarz.

Starosta przypomniał też, że droga, która przejdzie przebudowę została przekazana powiatowi niżańskiemu od Dróg Wojewódzkich. Wcześniej należała do Dróg Krajowych.

Przebudowa drogi powiatowej od DW 878 do węzła S19 Rudnik nad Sanem znalazła się na tzw. „Trasie dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości”. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podkreślił, że dzięki tej inwestycji droga zyska nie tylko nowy standard, uzyska nową jakość, ale będzie po prostu bezpieczna dla mieszkańców.

- Cieszę się bardzo, że tutaj, w Wolinie, możemy podkreślić, że dotrzymujemy słowa. Środki jakie przeznaczymy na tę inwestycję to ponad 3 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej. Ta wartość, którą przekażemy, to połowa całości tego zadania, to maksymalna kwota, którą mogliśmy przeznaczyć na takie inwestycje. W całym województwie podkarpackim dofinansowanie zyska 14 samorządów na kwotę ponad 35 mln zł. Wśród tych samorządów jest powiat niżański, który złożył dobry wniosek, dobrze uzasadnił potrzebę przebudowy tej trasy. Pan starosta Robert Bednarz zobowiązał się do podniesienia nośności samej drogi, nacisku do 11,5 tony, więc idealnie wpisał się w nabór, w założenia, które Ministerstwo Infrastruktury tworzy po to, aby standardy drogowe były jak najlepsze- mówił wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

W skali całego kraju z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury samorządy otrzymają 380 mln zł. Wiceminister Rafał Weber zapowiedział, że środków na nowe inwestycje drogowe nie zabraknie. Już wkrótce zostanie rozstrzygnięty kolejny nabór Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na komponent remontowy oraz komponent związany z budową chodników, ciągów pieszo- rowerowych, zatok autobusowych, bezpiecznych przejść dla pieszych. Nie zabraknie takich inwestycji zarówno w powiecie niżańskim, jak i stalowowolskim.

- Jesteśmy w takim dynamicznym procesie naprawy standardów drogowych, jest on widoczny niemalże wszędzie, z tego się bardzo cieszę. Ze swojej strony gwarantuję, że tych narzędzi, instrumentów i środków finansowych na takie inwestycje w przyszłości brakować nie będzie. Dziękuję również pani senator Janinie Sagatowskiej za wsparcie. Działamy na podstawie ustaw, aktów prawnych, które są przyjmowane przez Sejm, Senat i na takie wsparcie, jeżeli chodzi o nasze projekty, ze strony pani senator zawsze możemy liczyć- mówił wiceminister.

Senator Janina Sagatowska podkreśliła, że znakiem firmowym Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność.

- Nasze wszystkie spotkania, to nie jest mówienie o rzeczach nieważnych, to zawsze jest mówienie o tym, co boli tę, czy inną społeczność, później jest to przekuwane w czyny. Wszystkie spotkania, które dzisiaj robimy na „Trasie dotrzymanego słowa”- a Wolina jest takim przystankiem na trasie Prawa i Sprawiedliwości- wykazujemy, że wszystko ma sens wtedy, kiedy się to wspólnie ustala. Pierwszym takim ogniwem są zawsze sołectwa. Rozmawiamy z sołtysami, z mieszkańcami i gminami, i tego wysłuchujemy i przenosimy do odpowiednich resortów każdą jedną sprawę, a czyny świadczą o tym. Tylko ścisła współpraca rządu i samorządu przynosi takie efekty. Dziękujemy za tą współpracę i wiarę w nasz rząd. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, że zgłaszacie do nas te postulaty wierząc, że zostaną one zamienione w czyny i tak się dziś w tym miejscu dzieje- mówiła senator Janina Sagatowska.

Z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera oraz senator Janiny Sagatowskiej na ręce starosty powiatowego Roberta Bednarza oraz sołtys Danuty Wytrzęś trafił w poniedziałek symboliczny czek potwierdzający wsparcie inwestycji ze strony rządu.

- W imieniu swoim i naszej małej, lokalnej społeczności mieszkańców bardzo serdecznie dziękuję za dotrzymanie słowa, za realizację tej inwestycji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Dla mnie te słowa, które dzisiaj usłyszałam działają jak miód na moje serce- mówiła sołtys Danuta Wytrzęś.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Już podano, że deficyt budżetowy ma się zwiększyć o 25 mld, czyli w długu dobijemy do 1 bln 260 mld zł, szacowałem, że będzie 10 mld mniej.

~Stalowa

Stalowa Wola znowu na ustach polityków. W kontekście patologii. Brawo LN.

e2rds

Dług = Pożyczka od Koreańczyków to 76mld zł, to dwuletnie wydatki na wojsko MON.

~toż to szok

Szok. Morawiecki mówi, żeby opozycja przyjechała w "waciakach", bo będą bici.............To jest nieprawdopodobne. Szok.

e2rds

Dodam jeszcze, zadłużenie Polski:
2007 rok = 597,8 mld zł, obejmuje rządy PO-PSL
2015 rok = 877 mld zł, obejmuje rządy PiS (+279,2 mld)
Luty 2023 rok = 1 235,8 mld zł ( +358,8 mld)
myślę, że na koniec roku dobijemy do 1 250 mld zł, przez zmianę budżetu ze względy na podwyżki i 800+, nie liczę pożyczki Błaszczaka w Korei na uzbrojenia bo to poza budżetem, a to też ogromna kwota.

e2rds

~Login jak chce się być ślepym i głuchym to głupoty się pisze.
Między 2015 r. a końcem czerwca 2022 (za rządów PiS, 7,5 lat) oddano do użytku:
• 237 km autostrad
• 1 514 km dróg ekspresowych
• 217 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
łącznie: 1 968 km.
W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:
• 884 km autostrad
• 1 220 km dróg ekspresowych
• 460 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
łącznie: 2564 km.

~Login

Zdzicho, rząd PO-PSL tylko administrował krajem i czekał na wytyczne z Berlina, Brukseli albo Moskwy

~Polan

przecież oni ze swoich kieszeni nic nie dają, to po co te focie

e2rds

~Zdzicho, a nie lepiej pomyśleć i nie pytać, ale jak już pytasz to ci odpowiem, bo nie zaciągał długów, nie rozpisywał obligacji do spłaty na przyszłość, nie zdzierał z ludzi wyższych podatków w wyniku inflacji, jak na razie to tylko nic nie znaczące i nie kosztujące kartoniki, to na razie tylko obietnica. Jak ktoś ci napisze na ścianie rozum, to będziesz uważał, że ta ściana to rozum, mógł bym ci jeszcze rozumniej to opisać, z taką dziurką w drewnianym płocie i odpowiednim napisem, w praktyce mógł byś to sprawdzić, że wszystko co napisane nie musi być prawdą.

~Zdzicho

Oj. A dlaczego rząd PO-PSL też pobierał podatki i nic nie remontował?

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, cyt: "Dzięki rządowi PIS mamy najwyższe PKB na całym świecie 12 procentowe w skali roku. A jest to kwota nie wyobrażalna nigdy wcześniej co roku prawie 70 miliardów w budżecie państwa plus dodatkowe prawie 30 miliardów z VATu", jak ty jesteś idiota to nie wciskaj tych de.ilnych danych innym, zachowaj to dla siebie w tej de.ilnej głowie.

e2rds

~Wodogłowie, przy takiej chorobie to lepiej głosu nie zabierać i do niej się nie przyznawać. Widzisz, przyznałeś sie i ochrzciłeś nickiem ~Wodogłowie, pod takim podpisałeś się na forum, to jest uleczalne, ale najpierw ulecz to, później pisz, bo idiotyzmy z tego ~Wodogłowia wychodzą. Równie dobrze mogłeś się podpisać zamiast ~Wodogłowie, na przykład "KRETYN.

~prym

Do d....y z takim starostą. Obiecał remont dworca i co ? I g.........o z tych obiecanek. Wszystkie remonty są finansowane z NASZYCH podatków. Taki k......s starosta robi coś TYLKO za nasze pieniądze. Żadnej łachy nikomu nie robi. Wstydził by się tak ludzi z Niska robić w ch...a. Nie głosujcie na Bednarza z Jeżowego. PiS w Nisku nić już nie może. W jesieni podziękuję PiS-owi, a na wiosnę 2024r podziękuję Bednarzowi z Jeżowego. Dosyć pustych słów.

~o fuj!

Dali biednemu powiatowi drogę do remontu i na wieczne utrzymanie, a teraz lansują sie z tekturowymi czekami na dopłatę do remontu. Wstyd, ze władze powiatu potulnie zgadzają się na taką hucpę.

~nowaGWIAZDA

Do galus , nie masz zielonego pojęcia o czymkolwiek a gęgasz jak oszołom ciemniak. Dzięki rządowi PIS mamy najwyższe PKB na całym świecie 12 procentowe w skali roku. A jest to kwota nie wyobrażalna nigdy wcześniej co roku prawie 70 miliardów w budżecie państwa plus dodatkowe prawie 30 miliardów z VATu który wcześniej jak przy korycie siedziało PEŁO było rozkradane. Mając co roku dodatkowe 100 miliardów złotych możemy całą POLSKĘ zrewitalizować z czego się cieszą wszyscy POLACY. Za peło POLACY płacili wielkie podatki a pieniędzy na nic nie było mam ci przypomnieć co powiedział ten Anglik łysy co siedział przy korycie w czasach peło , że piniędzy ni ma i nie bedzie.

~klon

Co z tym dworcem kolejowym ??? O co tu chodzi ??? W końcu starosta obiecał czy nie?

~mbp

Jeżeli już to środki publiczne , a nie rządowe. Pewnie też unijne.
Jednak już niewiele czasu zostało pisiorom na kłamstwa i robienie sobie zdjęć z tabliczkami. Nadchodzi "Dzień Sądu" dla tych przestępców.

~Galus

Pieniądze rządowe? Czyli Mateusz sprzedał swoje działki te przepisane na żonę, a Pan Rafał dorzucił swe zaskórniaki i wybudowali nam za swoje pieniądze rządowe? Czy jednak te pieniądze rządowe to nasze podatki?

~kaktus

A czuję się oszukany przez Starostę. Miał być remont dworca, obiecał, że remont będzie a nic nie zrobił. Nie będę na niego głosował.

~wyborca PiS

Subwencja rządowa - ale jaja Bareja by tego nie wymyślił. To nic innego jak drożyzna, podatki i dług. Stąd ta kasa !!!!

~Dzieju

Rafał super kartonik. Dziękujemy że urzędnicy opłacani z naszych podatków, wyremontowali drogę też za pieniądze z naszych podatków i miało czas się tym pochwalić i że zrobili coś za co im płacimy. Dojazd na imprezę i kartonik też za kasę z naszych podatków.

~Wodogłowie

Wycieczkowicze do Warszawy wrócili naładowani hejtem na forum. Donek z Bolkiem was wyzwolił?

~lob

PANIE STAROSTO JUŻ RAZ PAN COŚ W CZERWCU OBIECAŁ ??? CZY LUDZIE DADZĄ SIĘ NABRAĆ KOLEJNY RAZ ??? CO BĘDZIE Z TYM REMONTEM DWORCA KOLEJOWEGO W NISKU ??? OBY TA CZERWCOWA ZAPOWIEDŹ NIE BYŁA TYLKO OBIECANKĄ... WTEDY TEŻ BYŁ PAN WEBER I PAN SROKA - WSZYSCY Z PiS. TRZYMAM KCIUKI ZA POWODZENIE. MOŻE SIĘ TYM RAZEM UDA ???

~liber

Ja jednak liczę na radnego Srokę. Jak obiecał remont dworca kolejowego w Nisku w celu polepszenie warunków życia mieszkańców Niska i powiatu niżańskiego to napewno z danej obietnicy się wywiąże. Radny to Radny i swoich mieszkańców - wyborców nie zrobi w jajo. Mocno liczę. Wprawdzie minęło już.. 4 lata od złożonej 3 czerwca 2019r. na dworcu kolejowym w Nisku obietnicy ale ja jestem spokojny o realizacje tej obietnicy. W końcu jak nie ON to kto ???

~ekolog

Czy nie za dużo tych wszystkich inwestycji w POLSCE robi nasza najlepsza władza z PIS. To jakieś wielkie szaleństwo żeby inwestycje wielkie hejtować.

~Podwolina

Tak, zdjęcia przytuasy. A żeby coś w głowie jeszcze było. Na Podwolinie przy zalewie poszerzyli drogę aby można było bezpieczniej się ścigać i ewentualnie jak pionki zbijać pieszych.
CO ZA I..A PODJĄŁ TAKĄ DECYZJĘ ABY NIE UTWORZYĆ CIĄGU PIESZO-ROWEROWEGO?!
NA CO PŁACIMY PIENIĄDZE??????!!!!!!!

~wilk

Fajna sprawa, ale panie starosto KIEDY wyremontowany będzie dworzec kolejowy w Nisku ??? Obiecał pan to c4 ( cztery ) lata temu w obecności widzianych na zdjęciu posła Webera i Radnego Sroki. Zresztą oni tez składali obietnice remontu dworca w Nisku. Może trzeba ten remont wpisać do Trasy dotrzymanego słowa PiS ? Za chwilę będzie można utworzyć drugą listę: Trasa nie dotrzymanego słowa PiS. Panie starosto - przecież pan obiecał. W końcu słowo starosty powinno coś znaczyć ???

~Tadek

Fajnie, ze kolejna droga bedzie mieć ścieżke rowerową, na wsi to bardzo ważne.

~Polacck

Za PO takie rzeczy na Podkarpacu były niemożliwe. Oni nas nie zzauważali

~KSDJ

Budować budować hejtem idioXXów się nie przejmować!!!