#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Vhggf

"spontaniczny" marsz narodu z p. Butryn na czele.

~putler

I co wam chociazby obiecał na tym marszu??
Demokracje, niby jaka? co chwila nowa afera?, podwyzka wieku emerytalnego? czy podatków?.
Bo piniendzy im bedzie potrzeba, jak kiedyś.

~putler

I co wam chociazby obiecał na tym marszu??
Demokracje, niby jaka? co chwila nowa afera?, podwyzka wieku emerytalnego? czy podatków?.
Bo piniendzy im bedzie potrzeba, jak kiedyś.

~Hahah

I co marsz marsz i po marszu.

Głosuje na PiS !

wyborca

Młodzi do urn???

monica15_05

Brawo ????

Neptun1983

Gwiazdki z qiadomym hasłem i serduszko.
Poziom zyebania level master :]

~Antykom

Jak dobić komune to kiedy????
Ano przy urnach na jesieni.
To ich jest boj ostatni, oni to wiedzą.

~Dziki

Dziękuję panu Tuskowi za ten marsz jak również Lisowi, Sewerynowi, Olbrychskiemu, Jandzie, Lempart i wielu innym. Dziś wiem że w wyborach będę głosował za PiS.

~jasio

dzis spacerek a potem kierat kierat kierat a na klimatyzacje w szpitalu nie bylo nima i nie bedzie piniedzy

~Do vera

Cud sie stał w stolicy
Z cfanego wilka...potulna owieczka
Z zacisnietej piesci...dłonie modlitwy
Z rudego...cały czerwony.
Gadkę to ma....i nic pozatym.
Robi zleconą mu robotę i tyle.

~Prekom

Co to za wielka historyczna data: dogadanie się komunistów i tzw. opozycją. W 1992 roku rozwiązali rząd Jana Olszewskiego, tylko dlatego, że chciał ujawnić tajnych współpracowników i przeprowadzić dekomunizację w kraju. Wałęsa i inni TW rozwiązali legalny rząd, a teraz wielce napis konstytucja na koszulce
Żenada

~Alo

Ogromne zainteresowanie 2 autokary ze Stalowej Woli to chyba z 60 osób wow!

~Ubek

Duda to ideologia.

~Vera

@czerwony idealny nick! Komuna obecnie rządząca jest bardziej czerwona niż komuchy! Pojadą z wami jak furą gnoju, nie darują wam bezczelnego złodziejstwa, prostackiej propagand i bezczelnej buty! Lud nie jest ciemny taki jak myślicie i chcecie.

bzk

Co ma pół miliona do 24 mln uprawnionych do glosowania

~Lewak

Przynajmniej wiadomo kogo wytykać palcami na mieście.

~no comment

On zapomniał już co mówił...Polska to kraj na niby...o aferach? Jak synek powiedział..tata wiedział ze to wszystko to ...lipa.
Ot krotka pamieć.

~Czarnecki

Ale macie głupią opozycję. Powidział Biden, że w USA nie ma takiej głupiej opozycji. A Pan Andrzej Duda na to. Nigdzie takiej nie ma!

~mmmm

biedni naiwni ludzie...

~Rok 1980

Jak tej rudej mendzie mogą przechodzić słowa o patriotyzmie gdy jest tylko marnym volksdeutchem.

~Marcin

W TVP tego nie zobaczycie......właczam TVP info......a tam PUSTKA......marsz nie istnieje......wygumkowli 200 tys ludzi

~Xin usin

Naiwniaki, aż mi ich szkoda...

~Czerwony

Co jak co ale po 34 latach KOMUNA ma sie nadzyczaj dobrze. Patrzcie ile mamy "bolkow " dziś na ulicach Warszawy.

~Adam

To jest tylko garstka ludzi którzy zapomnieli jak było kiedyś przewaga jest tych lepiej myślących

~Adam

To jest tylko garstka ludzi którzy zapomnieli jak było kiedyś przewaga jest tych lepiej myślących ????

~E2rds

ryży tfusek ponownie
u władzy to już bylby 4 rozbiór Polski.

~Rebeliant

Do ~ STALOWA WOLA
Wypowiadaj się ćwoku pod własnym nickiem a nie używaj nazwy miasta ! Nikt cię nie upoważnił do występowania w imieniu mieszkańców ! Ty jeden używając nazwy miasta nie reprezentujesz nikogo poza samym siebie ! Na szczęście w Stalowej Woli jest coraz więcej ludzi myślących inaczej niż takie indywiduum jak ty ! Nadchodzi czas rozliczeń !

~E2rwpg

Jakim trzeba być bucem aby sie samemu tytułowac czlowiekiem tysiaclecia??
Kiedys puszył sie ze sam obalił komunę.
On ją wzmocnił , tajny agent,gdzie u takiego honor i ambicja???

~Teresa

Panie Weber, zadrżały dziś panu nogi? Głosowało się na lex Tusk?!?!?