#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~pisman

głośno krzyczy ludzi masa ***** bolka i rudasa

~KoniecPiSu

Pisowcą w du!e ściska i srake mają.

~Bronek

w najbliższych wyborach znowu dostaną w d...ę i się popłaczą, nie pomogą im żadne żałosne marsze ....

~Obserwator

Jest spory niedosyt po paradzie wykluczonych. Donek spękał i nie wyciągnął tęczowych flag i gości zza Odry z Antify. Gdzie podziało sie 2 mln członków z ramienia PZPR?
Same pożyteczne folksdojcze przyszły.

~Michał

Naogladają się TrVaNu i nienwiścią dyszą do ludzi o odmiennych poglądach. A liderzy totalnej opozycji najbardziej nienawidzą za to, że nie są przy władzy... że ludzie wybrali tych, a nie ich.

~E2rds

amon...ciebie sępy rozniosa i nawet smrodu po cie nie bedzie.
Ucz sie historii miernoto ubecka a szczegolnie tej najnowszej.

~POpieram

Czas najwyższy na zmianę, obudź się Polsko!

~jasio

wojna domowa i po problemnie

~wyborca

Panie Nadbereżny ,słuchał pan Premiera Tuska ,to chyba pan zrozumiał , że jego słowa dotyczyły również pana i na pewno tego pan nie uniknie.To pan wybił mi i zniechęcił "miłość do pis-u nie mówiąc już o panu.

~Ona

Żenada

~Ewa43

Marsz nienawiści

~Jskka

Wiesniaki pisowskie i tak wam starym duzo nie zostalo to doicie innych wy chvuje jak politycy. Dziecioroby pier.dolone, jeszcze chwila i wasze kościoły spłoną jak w Irlandii umiech a tak jak wam obiecał morawiecki miska ryżu i bedziecie żyli tak jak ci co w Polsce potrzebujacy, ktorych nie dość, se doi państwo to zyeby co głosują na pis a i tak mieli więcej jak potrzeba.

~Tyaamon

Typowy arbuz ???? jesteś

~Senior

Nagrody po parę tysięcy ,podwyżki po tysiąc złotych urzędasy sobie dali ,a ty emerycie masz parę stówek i się ciesz , to chyba ostatnie podrygi tych rządów .

~Ofiaryikaci

Nadzwyczajna kasta pyta;
Gdzie jest KPO?
Jak to gdzie :-)

~Dzik

Ciekawe czy rudy na marsz zaprosił swoich mocodawców z Berlina, Brukseli i Moskwy her Merkel , Putin ciut zajęty pokojową inwazja na Ukrainie to pewno nie wpadnie.

komes63

Oddajcie 500+ za kilka lat ,wyprawki 300 +, trzynaste i czternaste emeryturu i wypierpapier na szparagi !!!

~Aamon

Wspaniałe wydarzenie... Święto patriotyzmu, demokracji, obywatelskiej postawy i odpowiedzialności za ojczyznę... Tylko ten smród z Żoliborza jakby ktoś w pory się zwalił troszkę przeszkadzał...

~Stalowiak

Marsz i po co, i tak będę głosował na PiS

~Do Adam

Opamiętaj się

~Zxc

Iluż to baranów zapomniało, ile " dobra" zostało po po. Czyli popieracie Rosję ...i wrócą czasu zaborów...

~Konfiarz

XDDD

~Wolnosc

Sami młodzieżowcy się zebrali z panią But.... na czele korylo odsunęli i ujadają ja głodne ps.,.

~Adam

Cieszę się że PiS przegra i będzie normalniej, europejsko, światowo.

~Taki jeden

Tak ten marsz pokazał ilu mamy baranów w kraju. Rudy pasterz znalazl naiwniakow ale to nie starczy ,na jesieni przykryci bedą beretami.

~D.S.

Starszym się jeszcze chce i zdają sobie sprawę w jakim to idzie kierunku. Młodzi żrą hamburgery i mają tradycyjnie wyj...... !!!!

~Lucek

Ten marsz to naplucie w ryj pisowcom

~Piwosz

A ja sobie piwko pije od rana i szukam tych gwiazd. Pojawili się na 15 min u się zmyli. A stado baranów szło dalej.

~Ryk 12

Tylko pis daje kase!brawo pis

~Wert

Wlaczcie TVN, zobaczcie ilu nas jest! TVPis wam tego nie pokaże.