#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Polan

Marcin , a po co spłacać. Ty wiesz ile Ameryka ma długu i się nie martwią.

~Lenom

My się śmiejemy z naiwniaków umiech PIS wygra. To chyba cza być tempym folzdojczem, dającym sie robić w keke komuszkiem żeby myśleć inaczej.

e2rds

PiS-uary, kwiczcie, kwiczcie, teraz jest jeszcze kwik, na jesieni będzie lament.

~Zenek

Śmiechu warte. I co myślicie że Tusk przyjdzie i nagle będzie eldorado ? Już był, za jego rządów poł polski spie$%#iło za granicę. Teraz wiedząc że to ich ostatnie by mogło być rozdanie, rozgrabią do gołej ziemi wszystko. Po ich kadencji to wjedzie niemiec tu już na stałe gdzie się będzie dało. Naiwniacy.

~Marcin

Nawet nie wiecie ile polska ma długu na Wasze 500plus. Wasze wnuki tego nie spłaca. Powodzenia

~Cieka(f)ski

Czy ta pulchna pani w różowych gaciach nie pracuje czasem na stacji Orlen przy ul. KEN? Przecież wyznawcy tej sekty, na rzekomych pisowskich stacjach mieli się tylko załatwiać? Nic z tego nie kumam.

~czesio

Donek spadaj do Berlina albo do moskwy

~Brawo

Brawo brawo ????
Było pięknie, patriotycznie, zwyciężymy ????

~Barter

Do Berlina!

~Anka

Marczak, co się człowieku z tobą porobiło?

art2deco

Pożyteczna Alternative für Deutschland

~Paprodziad

A czego spodziewacie się po resortowym dzieciach i komuchach, które wyjechały dzisiaj autokarem z naszego grodu?

~Stalowiak

Aauuuu ,już wyja pisowskie trolle, ciężko będzie się od koryta oderwać !!!!!!

~Tołdi

Szkoda ze nie mowili ze za darmoszke wycieczka bo tez bym sie przejechał zobaczyć syrenkę

~Xxxc

Ludzie nie dajcie się zwieść Tuskowi, lepiej już w Polsce nie będzie. Ruski już wpuścił miliony tzw. uchodźców którzy urodzili się za czasów ZSRR, a Tusk dociśnie was od zachodu będziecie jeszcze samych siebie przeklinać. Ta pani ze zdjęcia chyba się pogubiła sprzedaje paliwo Obajtka i chce się jej Tuska? To jest dobry przykład jak ludziska są pokręcone.

~Zwykły

85% to esbeki zomowce, komuchy... Tak widziałen oglądając tvn.
A wulgarne napisy....
Ludzie... Obora normalnie.

~HDD

Niezły kabaret.

~Ciastek

Jakie dodatki lubicie na pizzy ???

e2rds

~Emeryt, jak jesteś ~Emeryt, to o jakim OFE kwiczysz. Jeśli jesteś naprawdę ~Emeryt, to twoje OFE wynosiło tyle co kot napłakał, nie pisz bzdur.

~Urban

Czego ten motłoch oczekuje? Zastąpić PiS Platformą Obywatelską, albo czymś innym z nazwy już znanym, albo jeszcze nie znanym? Przecież Polskę razem z Polakami przechandlowali zdrajcy z solidarności w 1989 roku. Sprzedali Ją Jankesom za wsparcie w podzieleniu się władzą z komuchami. Teraz tylko można jednych szubrawców zastępować innymi szubrawcami. Ta pani blondyneczka w tej zabawnej koszulce nawet gdyby sobie penisa przymocował do czoła to nic już nie zmieni...

~Kross

Tusk =Rosja czy Niemcy ?
Bo bieda to w 100%

~Emeryt

gdzie jest KPO? a ja się pytam gdzie jest nasze OFE????? MY na Podkarpaciu chcemy tylko PIS Żadne MARSZE I WULGARYZMY wam nie pomogą

~Blog

Te anty marszowe komentarze swoloczy z pod znaku PiS to wściekłość i bezsilność. A martwią się bo ich guru - kuternoga leży nieprzytomny że złości.

maszynista

Tak pisu-ar jest w szoku że tyle ludzie przyjechalo sprzeciwic sie ich polityce.

~Buch

Normalni ludzie korzystają z pięknej pogody i weekendują, a popaprańcy i komuchy jadą do Warszawy, aby dalej ziać jadem.

~Muniek

To odszczepience i tyle.

~Gienek

Podkarpackich Dewiantow troche poniosło z tym hasłem "wolność kocham i rozumiem". Jezusie jak oni pałowali z Antifą na Marszu Niepodległości.
Tym się różni Polak od polskojęzycznych czym się różni suwerenności od ich wolności na naszych plecach.

~Edek

Już widzę jak Podkarpacie zyskałoby na zmianie władzy?!
Nie ośmieszajcie się!!!

~Pebe

sponsorowane przez beton

~makrela

Niech sie tylko dorwą do władzy ,oni wam pokarzą Polaczki.Bedziecie jezdzic do reichu na szparagi i opiekunki do podcierania kombatantow z ss.