#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Lepsze zlodzieje z platformy niż zamordyści z pisu-aru zmuszający wszystkich do szczepionek kowidowych.

~Toja

Zdajecie sobie sprawę, że wiele ludzi poszło na ten marsz nie w związku z sympatią do PO ale raczej w związku z niechęcią do PiSu?
Wczesniej ktoś napisał że na PiSowskich marszach jest większa kultura... polecam zasięgać wiedzy z różnych źródeł bo w każdej telewizji mówią inaczej na każdy temat, tak samo z internetem. A patrząc na komentarze i zwolenników jednej i drugiej strony nie sądze, żeby na tamtych marszach było inaczej bo treści niestosowne wybrzmiewają z obu stron

~Wyborca

I wy się wkurzanie ze PiS wam daje duże podwyżki 13 14 500 plus i inne dofinansowania głosujcie dalej na Tuska i zobaczycie jak zmniejszy płace o polowe zabierze zasilki i zwiększy podatki 2 albo 3 krotnie

~Ćwir ćwir

Szkoda że naszego prezydenta w Warszawie nie było...

~Mieszkaniec

Do nowa gwiazda czy tam ekolog a ty lemingu będziesz ru.... ny na dwa baciory jak cię z roboty wyrzucą .Ja też słyszałem że dwaj goście na mieście mówili że szkoda że znajomych ze sobą nie wzięli bo było tak fajnie w Warszawie

Larios

SM jest nieobiektywnie, raz je z koryta prawego, a jak poczuję karmę to i z lewego też się chce najeść. Takie typowe muchy co lecą do świeczki. Szambo wybije już w wkrótce, gnidy zostaną obnażone

Larios

Tylko DiP może przywrócić normalność w tym naszym sponiewieranym kraju, nie dajcie się nabrać na te ruchawki i tych ludzi przyspawanych nie do ideologii, tylko do KORYTA!!!!

~Toja

Jako młody przedsiębiorca od PiSu dostaje kolejne Podatki i zwiekszone składki ZUS po to zeby innym żyło sie lepiej.
Dziękuje za tą łaskę

~pytanko

Do Toja
A ile kasy od PiSu dostajesz?

~lala

Piękna patriotyczna manifestacja, sami patrioci pomaszerowali ulicami Stolicy po jesienne zwycięstwo nad brunatnymi rządami nieudaczników. Serce się raduje gdy widzi się te 500 tys ludzi dobrej woli chcących zmian na szacunek dla ludzi, pełnię praw dla kobiet, szacunek dla obcokrajowców, powrotu usmiechu i zyczliwości względem siebie. Pięknie mówili o zakopaniu rowów podziału społeczeństwa na lepszy i gorszy sort. Naszej delegacji należą się brawa i poświęcenie i pokazanie, że Stalowa Wola miłością stoi a nie wrogością wobec siebie. Dziękujemy Wam z całego serca serdecznie.

~TyToja

Głupia, czy co

~Toja

Stracone pokolenie czy jak kto woli milenialsi wychodza na ulice bo jest to jedyne co pozostalo, zadne inne formy protestu nie dzialaja. To ludzie ktorzy sa zazwyczaj zbyt dobrze zarabiajacy lub zbyt mlodzi na jakiekolwiek dofinansowanie, jednoczesnie zbyt biedni zeby bylo ich stac na wlasne mieszkanie czy zapewnienie rodzinie warunkow jakich by sie chcialo jednoczesnie spedzajac z nia czas.
W "przewarzajacej" większosci myslenie takie jakie serwuje historia 2.0 to osoby ktore korzystaja z zycia zerując na pracy obecnego jak to nazwano straconego pokolenia, które musi zarabiac na 13, 14 emerytury bo rząd przewalił wszystkie pieniadze na glupoty i stracone obietnice czy boty podsluchowe.

~historia 2.0

W przwarzajacej większości udział w tej wątpliwej imprezie biorą ludzie z tzw. straconego pokolenia, albo jak, kto woli milenialsi. Myślę, że przy okazji takiego kolejnego cyrku możnaby potraktować tę hołotę jak na to zasługuje. Pała, gaz, pała gaz. Niech wiedzą i posmakują jak to drzewiej bywało. Rozmiękczone dobrobytem dupska i we łbach się poprzewracało.

~nowaGWIAZDA

Do lemingów bo nie którzy tu myślą , że jak przy korycie będzie siedzieć peło to młodzi będą co miesiąc majątek zarabiać. Więc powiem wam całą prawdę będziecie tyrać za 850 złotych brutto. Czyli jakieś 700 złotych na rękę a ceny będa o 100 procent przynajmniej wyższe.

~nowaGWIAZDA

Kiedy PIS organizuje takie marsze poparcia dla demokracji i wolności polskich patriotów to człowiek idzie dumny w takim marszu bo nigdy nikogo nie obrażamy. A ci pajace to się tak zhańbili , że im POLACY tego nigdy nie zapomną do końca świata i jeden dzień dłużej. Słyszałem na mieście jak dwóch lemingów rozmawiało o tym marszu , że gdyby wiedzieli co tam się szykuje to nigdy tam do Warszawki by nie pojechali. Takiego chamstwa w POLSCE jeszcze nigdy nie było nigdzie.

~AgnieszkaKida

Szkoda że mój kochany Pawełek mnie tam nie zabrał ostro bym waliła PIS na ryj

~Hetero

ProboszczuKO
A wiesz, że ten co posuwa niczym się nie różni od posuwanego? Liberałowie i lewaki to lubią. Na zdrowie cvvelusie.

~Bartek

Dobra dajcie już se spokój z tymi komentarzami bo są żałosne

~obiektywnie

Z dwojga złego PiS i PO wybiorę PiS i to nie bynajmniej z powodu tzw. Rozdawnictwa, ale tak normalnie po ludzku. Przy okazji takich marszów jaki odbył się wczoraj to zdecydowanie jestem przeciwny takiej formie wyrażania swoich opinii tym bardziej, że organizatorzy i uczestnicy nawiązywali do jakieś wolności, demokracji, poszanowania, itp.Ja dostrzegłem tylko agresywny tłum, agresja przejawiała się głównie w wulgaryzmach i niczego poza tym nie było. Ci piewcy demokracji raczej przypominali konsoli po przegranym meczu.

~ProboszczKO

Ja mam tylko zaliczonego jezuska w dpczke i maryje w gardełko

~kleryn

Proboszcz ilu ministrantow juz masz zaliczonych?Czy tylko gosposie obrabiasz zboku?

~Martzack

Brakło tylko odśpiewania międzynarodówki. No chyba, że mnie coś ominęło...

~Pis

Jak PiS organizuje marsz to przychodzi 3/4 polski jak organizuje KO to niecałe 100 tysięcy

~jan

Byłem tam i nawet 100 tysięcy tych pajaców tam nie maszerowało.

~nowaGWIAZDA

Widzę ,że ten artykuł idzie w rekord jeśli chodzi o ilość wpisów komentatorów.

~live

Tvpis podaje że pół milionowy protest to około 100 do 150 tyś. Czy ktoś normalny tej sekcie wierzy

~nowaGWIAZDA

To ciekawe w mieście ponad 60 tysięcznym wyjechało do Warszawki 2 autokary z naszego miasta 40 osób i z Tarnobrzega około 40 i oni chcą w POLSCE rządzić . Gdyby PIS taki marsz organizował to tylko z naszego miasta by tam pojechało ze 100 autobusów i to nie wszyscy by się załapali. A hejterzy by nas próbowali ośmieszać , że się skompromitowaliśmy w Warszawce.

~Proboszcz

Banda złodziei chuliganów satanistów co państwo i kościół bezczeszczą brak szacunku dla Boga i 2 człowieka oby was Bóg wtrącił do piekieł

~ABC

Jępać was chąuje

~ABC

Jępać was chąuje