#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Wojciech, widocznie boisz się, że źródełko kradzionej kasy podatnika ci wyschnie i już ci nie "BENDOM DAWAĆ" za darmo, bo jak "DAJOM" to demokracja, a jak nie to "CHOROBA PSYCHICZNA I NIENAWIŚĆ i ZAZDROŚĆ".

~Kasia

Większość Polaków woli jak rządzą Polacy a nie jak opozycja wolałaby żeby rządziły nami Niemcy i Rosja. Już tak kiedyś było że lecieli na skargę do obcych i ci obcy rządzili nami ponad 100 lat i nie wolno było mówić po polsku. !! Ludzie opamiętajcie się polska potrzebuje Polaków wszelkie inne wpływy paszoł won!!!

~Wojciech

To nie wolność i demokracja wam się chorzy psychicznie ludzie kołacze we łbach, zwracam się do uczestników i zwolenników tych marszów. Zawiść i zazdrość was zżera, że ktoś coś otrzymuje, że rząd w ogóle daje... To takie ludzkie i zarazem najniższego stanu. Aby uchodzić za arcy etycznych podpieracie tę chorobę psychiczną jaką jest zazdrość, zawiść i nienawiść ideami z pogranicza humanizmu jak wolność i demokracja!(już bardziej wielcy w swym squrvvieniu nie będziecie). Ale sami jak te niewdzięczne qurevvy bierzcie i opluwacie.

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, jeszcze jedno, ty nadal będziesz ciemny i głupi z tą nienawiścią "wzorowy katoliku" vel "cymbale brzmiący"

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, nadal idiotę z siebie robisz, to nie od "NIE-RZĄDU" dostałem waloryzację te tysiąc złotych, tylko kretynie"
Po pierwsze z tytułu tak wysokiej inflacji dzieki temu "NIE-RZĄDWI"
Po drugie, bo tak idioto jest zapisane w ustawie o waloryzacji emerytur i rent, a i tak ten "NIE-RZĄD "mnie z części kasy okradł.
Po trzecie, te podwyżki to z kasy podatnika głąbie, którego ten "NIE-RZĄD' też okrada.
Po czwarte, ten "NIE-RZĄD" okradł mnie z moich oszczędności w wysokości 170 zł z każdego zaoszczędzonego tysiąca które miałem na początku ubiegłego roku
Po piąte, równierz ukradł mi ten "NIE-RZĄD" 170 złotych z każdego tysiąca wypłacanej emerytury której wysokość była ustalona na 1 stycznia 2022 roku.
Więc kretynie, sam sobie sfinansowałem tak waloryzację jak i 13 emeryturę i jeszcze dodatkowo zostałem okradziony podwyżkami cen prądu, żywności, mieszkania, gazu i paliwa, ale za to telewizory, lodówki, pralki potaniały, kiedyś tańsze były lokomotywy, ale taki idiota jak ty i tak zostanie du.owłazem rządzących i bedzie za kasę podatnika, na państwowej posadzie, w godzinach pracy idiotę z siebie robił i głupoty pisał. Myślę, że jak zmieni się władza, to taki "DWULICUS" też będzie jej właził by się utrzymać na powierzchni, a raczej przyczepić do tej zapachowej części ciała.
.

~RST

Precz z POstkomuną i jej zwolennikami.

~nowaGWIAZDA

Do e 2rds, emerycie jeszcze dodam abyś nie miał żadnych wątpliwości , że sztuczny tłum na tym portalu robią tylko hejterzy z opozycji co już zostało tysiące razy udowodnione.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, już setki razy jeśli nie tysiące doradzałem ci abyś zawsze sprawdzał numer IP danego komentatora i nie będziesz się kompromitował bo każdy komentarz jest pisany z innego komputera [ laptopa]i ma swój numer. Ale ty z uporem maniaka próbujesz mnie wkurzyć ale ci się to nie uda. Po co moje dziecko do ataków na moją osobę włączasz ale gdybyś zobaczył moje dziecko i mnie to byś powiedział wykapany tatuś pod każdym względem nawet zamiłowania po mnie odziedziczył w genach. Żeby ze mną dyskutować o polityce to już ci komentowałem musiał byś wcześniej POLITOLOGIĘ na uniwersytecie skończyć. Ty jesteś taki wiejski filozof zmanipulowany przez tvn 24 czytając twoje wypociny jestem tego więcej niż pewny. A na temat naszego miasta najlepiej zrobisz jak będziesz bardzo cichutko siedział i milczał. Z tym niby , że jest was dużo to trafiłeś kulą w płot bo tak robią tylko hejterzy z naszego miasta STA LOVE J WOLI. Tylko komu ja to tłumaczę jak ty nic nie wiesz co się dzieje w naszym mieście. Co do tej GWIAZDY to taki pseudonim nosił w czasie 2 wojny światowej największy patriota polski w organizacjach podziemnych ale ty na ten temat nie masz zielonego pojęcia.

~nowaGWIAZDA

Do e 2rds, dziadu mało dostałeś od rządu PIS co roku tysiąc złotych podwyżki twojej niezasłużonej emerytury. Gdybym to ja rządził to byś dostał co roku tysiąc złotych obniżki wtedy by się nauczył pokory i szacunku do PIS. Co zazdrość ci , że dzieci dostają 500 złotych co miesiąc przecież twoje wnuki też dostają. Co uważasz , że te dzieci na te pieniądze powinny pracować i czy ty dziadu nie dostajesz 13 i 14 za darmo a gęgasz , że emeryci na swoje pieniądze muszą pracować. Co rząd PIS nierobom daje napisz bo bezrobotni uważają , że nic nie dostają choć prawda jest zawsze po środku. Czy ty mając 5 na rękę emerytury chcesz jeszcze wszystko za darmo dostawać i ci zazdrość ,że inni coś tam dostaną. Po co pajacu ledwo wstaniesz takie brednie produkujesz?

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, wstałeś i nie masz co robić i już zacząłeś ujadać a nie ma w POLSCE już głupich ludzi bo czasy , że ktoś napuścił naród na rządzących już dawno minęły a ty myślisz , że jak będziesz gęgał to zaszkodzisz rządowi PIS. Dlaczego ubliżasz temu komentatorowi ''sandałowiec'' przecież konstytucja mu daje wolność słowa i wyrażania własnej opinii. Ten marsz NIENAWIŚCI do najlepszych POLAKÓW zostanie zapamiętany przez wszystkich katolików i w odpowiednim czasie dostaną za to zapłatę od mądrych POLAKÓW. Teoria PALIkota , że tylko nienawiścią z PIS można w jesiennych wyborach wygrać podczas tej maskarady poległa w gruzach. Nic nie pomoże głupie ujadanie tych polityków z opozycji , że POLACY wyszli na ulice. Bo wyszli tylko działacze opozycyjni i ich rodzinki kompromitując się niemiłosiernie. Gdyby tej nagonki nie zrobili to by mieli malutkie szanse na dostanie się do sejmu i senatu a tak to rozwiali wszelkie wątpliwości do czego oni dążą.

e2rds

~Stalowiok, bo widzisz tak to jest z PiS-uarami, że nierobom "DAJOM", a pracujący, czy emeryt musi sobie to kupić co nierobom "DAJOM".

e2rds

~nowaGWIAZDA vel pseudointeligencie, tak analizując twoje wpisy to wnioskuję, że całe dotychczasowe życie byłeś lany po tym tępym łbie, kopany, obrywałeś z liścia, a może i nie raz reaktor jądrowy otrzymywałeś i teraz jak dorwałeś się do stołka urzędnika to stałeś się takim du.owłazem kadzącym władzy. Mało tego, chcąc podnieść swoją wartość i swoje "EGO"używasz nicków takich dowartościowyjących się typu: doktor, lekarz, inżynier, teżlekarz,INTELIGENT, wiadomo, wiemy,RZECZNIKKS, Powiem wam, Nauczyciel, Wódz, Tajemniczy, ekolog, takie podkreślające twoją wartość, a w gruncie rzeczy zalatujące narcyzmem, takie pompatyczne i jeszcze wiele, wiele innych tych nicków. Nawet teraz jak zeszłeś z "taka prawda" to natychmiast ochrzciłeś się głąbie "nowaGWIAZDA", taka "aż KRZYCZĄCA, pisana DUŻYMI LITERAMI by wszyscy widzieli i doceniali" JUTRZENKA świecąca na firmamencie forum stalowowolskiego, taki niedoceniony tuman który sam się dowartościowuje, nawet podkreślający wybitność niby przez swój pryzmat walory swojego dziecka. Ja z kolei twierdzę, że ta wybitność dziecka to nie pochodzi od takiego zarozumiałego narcyza, tumana "nowaGWIAZDA", tylko jego inteligencia, tak jak u Solejuków w "RANCZU", albo pochodzi od matki, dlatego tak nienawidzisz kobiet bo przerastają cię inteligencją, albo od innego tatusia. Ot i to twój ogromny ból.
Pod ten artykuł znów napłodziłeś nowych nicków by kwiczeć pod wieloma, że to niby jest was dużo.

~Stalowiok

Ja i tak wolę PiS. Przynajmniej coś dają ludziom. Od stycznia nawet 800 plus dadzą. Na węgiel też nam dali, pomagają jak się da. Żyje się lepiej niż za po

e2rds

~Sandałowiec, hahaha, ten starszy pan zdechlaku to ciebie przeżyje.

~Ubek

*****PiS
Skowyt psów nie ustaje.
Po wyborach już kości do gryzienia nawet nie dostaniecie.
Hua, hau, Hua, hau

~tusek

Żadnych konkretów ....!!! TE SAME KOMUNISTYCZNO LIBERTYŃSKIE MORDY....!!! programu NIE MA BO I PO CO....??? ulica i zagranica ...!!! WON...!!! KOMUCHY na osła I WON...!!! Jeszcze na prezydenta wytypujcie towarzysza "bolka"... No bo nie ma za wielu w waszych buahahahaha szeregach....!!! Prostactwo, obłuda, słoma z butów braki w uzębieniu, no durnie w najczystszej postaci....!!! Od zdrady i ułożeniu się z komunistami z 1989r. Nic się nie zmieniło ...WYP......ixi.Ć DO BERLINA , MOSKWY, BRUKSELU....!!! WON...sprzedawczyki....!!!

~Sandałowiec

Czy ten starszy Pan w sandałkach, widoczny na klęczkach na samym środku pierwszej foty, to wrócił z tej krajoznawczej wycieczki? Czy pozostał już na stałe na warszawskich Powązkach?

~rst

i co? CO TAK CICHO W PISIWSKIM BASTIONNIE? MORDY WAM UTARLO CIEMNOTOPISOWSKA NAWET W WASZEJ TELEWIZJI WSTYDZILISCIE SIE PRZYZNAC DO PORZKI

~Wolodymir

Smutne w tym jest to ,że żadna z tych partii nie myśli o zwykłym szarym człowieku nie mają planu na przyszłość i jedni i drudzy walą puste frazesy jedni chcą usunąć pis i co dalej ? Drudzy sprowadzili tysiące problemów i podzieli na naród i co dalej ? Źle to wszystko wróży na przyszłość.

~E2rds

Resortowe dzieci i ich patologiczne ubecko-esbecko-pezetperowska swołocz razem z targowicą pelowską.Chamstwo i obluda , dobita bedzie na jesienii i juz sie nie podniesie.
Czuje czas agonii i dogorywa wyjąc i ryczac .

~Kenzo

I tak wygra PiS, won z ciepłym Tuskiem i bandą kolorowych ciot Tusk+Wałęsa+Biedroń = to już było...

~Gggg

Sympatycy tvn wyszli na ulice.. żenada

~Gry

Nie wierzę wam.

~Jdjfjfir

Udawany konflikt a tak naprawdę jedni i drudzy rządzą na zmianę…

~Oladudek

Jbac Tuska jbac Tuska niech mu sperma wleci w muzga

~Oladudek

Jbac Tuska jbac Tuska niech mu sperma wleci w muzga

~wsadzałowska

Będziecie tak dalej robić to się to dla was marnie skończy. Dzisiaj nie ma już Radia Wolna Europa jest za to Bruksela którą PiS ma daleko w poważaniu. Robią swoje jak przystało na prawdziwą władze. Jest poparcie większości społeczeństwa i jest niezadowolona część. Demokracja jak się patrzy. Nikt nikomu niczego nie zabrania. Tylko żeby tych pedałów nie było.

art2deco

Słyszałam ze uczestnicy w spontanicznym proteście pozostali w Warszawie pooddychać powietrzem wolności i demokracji. Przykuli się do drzew i zawezwali TVN.
To słodkie łańcuchy unijnej idiokracji w porównaniu z ciemną nocą podkarpackiej junty i jej bezwzględnymi siepaczami - relacjonowali swoje stany świadomości przed kamerami. Reporterka szczerze łączyła się w bulu aż się popłakała na wizji tak jej zaimponowali swoją niezłomnością i poparzonymi od świeczek palcami. Potwory!!

~RST

POstkomunistyczna swołocz z podkarPOcia

~jan

..... żadnych obłąkanych dewotek, żadnych łysych karków z bejsbolami, żadnych faszystowskich bojówek, żadnego gwizdania po cmentarzach ...... jak się chce to można, uczcie pisowskie dzikusy od normalnych ludzi ....