#Marsz4Czerwca

Image

4 czerwca, w samo południe, w Warszawie rozpoczął się marsz obywatelski. Wielu jego uczestników niosło ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Nie brakowało różnych transparentów skierowanych przeciwko partii rządzącej, wśród nich niesionych przez podkarpackich uczestników: PODKARPACIE ŻEGNA PIS, „PODKARPACIE GDZIE JEST KPO?”, „STALOWA WOLA WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”, „WYBIJEMY WAM Z GŁÓW STALINOWSKIE METODY”, „MŁODZI DO URN”, "SZCZĘŚLIWEJ POLSKI JUŻ CZAS!", „KONSTYTUCJA” i wiele innych.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział organizację tej akcji w połowie kwietnia. Zachęcał Polki i Polaków do wzięcia udziału w marszu przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską.

Do Warszawy przybyli obywatele z całej Polskich. Jak się dowiedzieliśmy do stolicy naszego kraju na marsz dotarło 18 autokarów z Podkarpacia, a wśród nich 2 ze Stalowej Woli. Organizatorami wyjazdu z naszego miasta byli radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (Renata Butryn, Damian Marczak, Dariusz Przytuła). Zainteresowanie było ogromne.

Zanim marsz wyruszył w trasę po Warszawie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. lider PO Donald Tusk, były prezydent RP Lech Wałęsa, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Polska jest w naszych sercach, dlatego przetrwaliśmy te trudne lata, dlatego idziemy dzisiaj, w rocznicę wolnych wyborów, w rocznicę wielkiego zwycięstwa, którego symbol i twórca stoi tu obok mnie, prezydent Lech Wałęsa. To słowo „dziękujemy” dedykujemy panu prezydentowi i całemu pokoleniu „Solidarności”, które wywalczyło konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemocy, wolność i niepodległość. Dzisiaj przed nami stoi podobna misja o podobnej wadze. Dzisiaj ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa. Jak patrzę dzisiaj tu, na centrum Warszawy, na niekończące się tłumy ludzi, którzy przyszli zamanifestować swoją złość, ale też swoją nadzieję, że dawno już nie pomyślałem, że słowa tu jest Polska, tak bardzo pasują do miejsca i czasu- mówił Donald Tusk.

O dawnych czasach mówił z kolei Lech Wałęsa. Tłumaczył, że nie był agentem, że był prześladowany i pilnowany przez funkcjonariuszy milicji. Zaapelował do Polaków o walkę o ideały i wolność, o dopisanie do programów wyborczych pewnych kwestii, choćby związanych z wolnością mediów i prasy. Nazwał się człowiekiem sukcesu tysiąclecia. Do głosu doszła również Sylwia Gregorczyk- Abram z Wolnych Sądów, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trasa marszu zaplanowana została przez: plac Na Rozdrożu – plac Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy. Podczas marszu zatrzymywano się i słuchano krótkich przemówień.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~he he

w necie taki cosik piszą, " J**** Niemca T...ska Bo To K**** Ruska !!"

~He he

Ty medyk a chcesz wpier... gratis?

e2rds

~medyk, a ty już połknąłeś swoją porcje piguł, raczej nie, bo bredzisz zasrańcu.

~medyk

zapraszamy na czopkowanie , dziadzio rdest i He he lawatywa gratis.

~He he

Gdzie ty parobku ekologiczny jesteś? Trzeba cię wyprowadzić z tego urzędu bo bredzisz pachołku.Jakie 2 % bezrobocia? Skończ wypisywać takie brednie bo ośmieszasz się tylko i do psychiatryka będzie trzeba cię zabrać

~E2rds

Śwagier ty tu nie wymądrzaj sie tyllko łopata w ręke i zasadzić to drzewko w Rozwadowie co koza czy pies wyrwał.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, co dziadku wróciłeś z działki w gminie ZALESZANY i twój kundek się wypróżnił i już zaczynasz swoje pierdy , pierdy wypociny. Co do 12 procent PKB rok do roku to te dane podał EUROSTAT i chyba im możemy wierzyć. Mamy obecnie dużo większe PKB niż nawet CHINY które dotąd przodowały na świecie. To samo podali [ EUROSTAT] informację na temat inflacji w POLSCE w sierpniu i październiku. Widzisz dziadku ja jestem optymistą wielkim i zawsze widzę w szklance wody więcej niż połowa mimo, że w szklance tej wody jest tyle samo pół na pół. A ty czarnowidzu wszystkim mieszkańcom naszego miasta bez przerwy dodajesz do ich życia toksyny. Pomyśl bo myślenie nie boli czy ty lubisz ludzi optymistów czy pesymistów trucicieli.? Bo ja mam znajomych i przyjaciół tylko ludzi wesołych z poczuciem dużego humoru i optymizmu. Ale starcy tak mają wszystko ich smuci co pewnie wynika z ich starości.

~nowaGWIAZDA

Do hehe, gdyby w POLSCE nie pracowali na przykład UKRAINCY to byśmy mieli zerowe bezrobocie.

~He he

Jakie 2 % bezrobocia? Skąd to wymyśliłeś ekolog? Co się tak boisz napletku ekologiczny tego marszu? Oj boisz się o pracę bo nic nie potrafisz cieciu robić.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, widzisz dziadu mamy najniższe bezrobocie razem z CZECHAMI na poziomie 2 procent w całej unii europejskiej. Ale taki dziad jak ty tego nigdy nie pochwali a gdyby za peło było tak malutkie bezrobocie to do dziś by siedzieli przy korycie. Aby POLAKOM się bardzo dobrze w swoim kraju żyło to rząd musi bardzo ciężko pracować i mieć pojęcie o rządzeniu. Kiedy na całym świecie rządzi prawica to wszystkim obywatelom we wszystkich krajach się dobrze żyje mimo wojny na Ukrainie i wcześniej COVIDA. Bo rząd prawicowy zawsze zajmuje się POLAKAMI i POLSKĄ a nie pedofilami jak oni maszerowali dumnie w Warszawce w zeszłą niedzielę. Albo skończy się ta SODOMA i GOMORA albo wszyscy zginiemy zniszczeni atomowymi rakietami.

~nowaGWIAZDA

Do maszynisty , nie prowokuj bo ci tak dowalę ,że odechce ci się hejtowania najlepszego polskiego rządu PIS w dziejach POLSKI. Co do wysryw , to hejterzy bez pojęcia ciągle te wysrywy produkują licząc na koryto bo wszyscy mieszkańcy naszego miasta STA LOVE J WOLI się z takich jak ty śmieją. Ty nawet dwóch zdań na żaden temat nie masz do powiedzenia. Ujadasz a karawana jedzie dalej , żadne wypociny nic wam hejterzy nie dadzą a wręcz zaszkodzą o czym się przekonały te opozycyjne partie które brały udział w zadymie nienawiści w Warszawce. Czasy , że idio..tycznym gęganiem można było jakiejś partii zaszkodzić bezpowrotnie się skończyły. Aby brać się za komentowanie to trzeba najpierw skończyć uniwersytet o kierunku POLITOLOGIA wtedy będziesz miał jakieś pojęcie o polityce.

~nowaGWIAZDA

Ja już w poniedziałek komentowałem , że po tej zadymie i maskaradzie nienawiści w Warszawce w której wzięły udział partie peło, PSL, NOWA LEWICA i HOŁOWNIA. To nastąpi wielki spadek w sondażach tych właśnie partii i po najnowszym sondażu w POLITYCE pl. wszystkie te partie straciły od 2 do 3 procent w tej opozycyjnej sondażowni. Wczoraj wszyscy ci mają cokolwiek do powiedzenia w tych partiach bardzo żałowali , że dali się wciągnąć w tą zadymę nienawiści. Bo mają obawy czy dostaną się do sejmu czy senatu, nawet już ta nowa lewica myśli o złączeniu się z PSL i HOŁOWNIĄ i razem wystartować w jesiennych wyborach do sejmu i senatu. A peło to już mają wielki dramat bo nie tylko stracili własnych wyborców ale jeszcze miliony na tą zadymę. A przecież partia PIS jeszcze nie zaczęła kampanii wyborczej a już ma prawie 40 procentowe poparcie wśród wszystkich POLAKÓW. Tym się kończy nienawiść do POLAKÓW a zwłaszcza do katolików.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, największym ciemniakiem w naszym mieście STA LOVE J WOLI jesteś ty dziadu. Kiedy skończysz to obrażanie wszystkich mieszkańców naszego miasta wyzywając ich od ciemniaków. Co do tych twoich strat na inflacji to ja się ciebie zapytam. Jak już w sierpniu [ według EUROSTATU] w POLSCE będzie inflacja jednocyfrowa na poziomie 9 procent a w październiku 7 procentowa. To czy ty emerycie oddasz naszemu najlepszemu rządowi w dziejach POLSKI rządowi PIS i ZUSowi te prawie 8 procent co będziesz dostawał więcej niż będzie inflacja bo dostałeś prawie 15 procentową podwyżkę emerytury nazywaną rewaloryzacją. Ty ekonomicznie jesteś mniej niż ZERO taki tłumok co o ekonomii nie ma zielonego pojęcia. Widzisz bo nawet w bankach jak inflacja spadnie do 7 procent to nikt 9 procent na koncie nie będzie miał dodawane. Bo banki nie są instytucją charytatywną pomocy ludziom tylko wszystkie banki działają aby mieć zyski. [ zarabiać co miesiąc majątek]. Skąd w tobie tyle nienawiści do naszego kochanego rządu PIS, ty idealnie byś nadawał na tą zadymę w WARSZAWCE w ostatnią niedzielę.

maszynista

Tak strach jest i ekolog też w strachu ,bo jak pisu nie bedzie to on bedzie skonczony,kto mu zaplaci za te wysrywy o tym co to pis-uar nie narobil.

~Ubek

Strach w oczy zajrzał pisowcy.

~Gocha

PISOWCY TUSKOWCY I INNE SCIERWO PAMIĘTAJCIE JEDNO HITLEROWCY I NAZISCI MAJA PIERWSZSZENSTWO DO WLADZY

~Karlay

Przyszłość kraju w dobrych barawach się nam rysuje wiedząc, że są jeszcze normalni ludzie! PiSowskie trolle w amoku bo widzą, że ich koniec się zbliża.

~jozek

Do Wojtek.Masz racje kolego .Teraz za PiS jest prawdziwa wolnosc i marsze sa spokojne.Za PO na marszach Niepodleglosci byly rozruby i bijatyki a potem oskarzenia ze maszerowali faszyci.Teraz na marszu jest spokojnie.Czyzby nagle cud?Nie .Po prostu niema zadymiarzy z PO na Marszu 11 listopada

~wojtek

To nie Podkarpacie zegna PiS tylko stare i mlode komuchy oraz POpaprancy.Gdyby nie bylo demokracji to by Was poczestowali palami i woda tak jak robia to w Paryzu.A za PiSu jest tak ze mozecie manifestowac ,krzyczec do woli a jeszcze Was pilnuje policja zeby nic sie Wam nie stalo.

~Tytan

Bóg Honor Ojczyzna a Tusk i jego ludzie to jest zwykła zgnilizna

~He he

Ekolog naplecie gdzie jesteś

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, po co prowokujesz ''WOJCIECHA'' facet ma 100 procent racji.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, jeszcze zapomniałem ci doradzić , jedną ważną rzecz masz wielkie podwyżki emerytury bo obecnie 3 miliony więcej POLAKÓW w POLSCE pracuje bo nie mamy bezrobocia i 3 miliony więcej pracowników wpłaca składki do ZUS i ZUS ma na wszystko pieniądze bo policz tylko 3 miliony razy średnio tysiąc złotych co miesiąc o jakich potężnych pieniądzach tu mówimy.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta , e 2rds, po co idi..tę z siebie robisz z tą waloryzacją zamiast podziękować i głosować na tych co ci dużo co roku dokładają. Co do oszczędności to wsadź sobie pieniądze na konto w banku 9 procentowe bo w niektórych bankach takie można dostać i przy inflacji 14 procentowej co najwyżej 5 procent tych oszczędności będziesz tracił. To nie jest inflacja rządu PIS tylko najpierw COVID A teraz wojna na UKRAINIE tą inflacje wywołała. Gdyby to była inflacja rządowa PIS to przed COVIDEM i wojną byśmy ją mieli cymbale. Dopóki nie było COVIDA i wojny na U. to inflacji prawie nie było. Co ty emerycie byś chciał dostawać co roku podwyżkę emerytury tysiąc złotych i aby za wszystko coraz mniej płacić w jakim świecie ty żyjesz. Podwyżkę emerytury nie zasłużoną dostajesz tylko dlatego , że mamy wysokie PKB [12procentowe] najwyższe na świecie i rząd ma pieniądze na programy socjalne. Ja w odróżnieniu od ciebie rozmawiam z wszystkimi mieszkańcami naszego i nie tylko naszego miasta STA LOVE J WOLI i wszyscy mi opowiadają ,że w ostatnich 8 latach żyją dużo lepiej niż w czasach jak przy korycie siedziało peło. Już ci doradzałem abyś walnął z całej siły o najbliższy mur może coś do ciebie w końcu trafi.

e2rds

~Wojciech, widocznie boisz się, że źródełko kradzionej kasy podatnika ci wyschnie i już ci nie "BENDOM DAWAĆ" za darmo, bo jak "DAJOM" to demokracja, a jak nie to "CHOROBA PSYCHICZNA I NIENAWIŚĆ i ZAZDROŚĆ".

~Kasia

Większość Polaków woli jak rządzą Polacy a nie jak opozycja wolałaby żeby rządziły nami Niemcy i Rosja. Już tak kiedyś było że lecieli na skargę do obcych i ci obcy rządzili nami ponad 100 lat i nie wolno było mówić po polsku. !! Ludzie opamiętajcie się polska potrzebuje Polaków wszelkie inne wpływy paszoł won!!!

~Wojciech

To nie wolność i demokracja wam się chorzy psychicznie ludzie kołacze we łbach, zwracam się do uczestników i zwolenników tych marszów. Zawiść i zazdrość was zżera, że ktoś coś otrzymuje, że rząd w ogóle daje... To takie ludzkie i zarazem najniższego stanu. Aby uchodzić za arcy etycznych podpieracie tę chorobę psychiczną jaką jest zazdrość, zawiść i nienawiść ideami z pogranicza humanizmu jak wolność i demokracja!(już bardziej wielcy w swym squrvvieniu nie będziecie). Ale sami jak te niewdzięczne qurevvy bierzcie i opluwacie.

~RST

Precz z POstkomuną i jej zwolennikami.

~nowaGWIAZDA

Do emeryta e 2rds, już setki razy jeśli nie tysiące doradzałem ci abyś zawsze sprawdzał numer IP danego komentatora i nie będziesz się kompromitował bo każdy komentarz jest pisany z innego komputera [ laptopa]i ma swój numer. Ale ty z uporem maniaka próbujesz mnie wkurzyć ale ci się to nie uda. Po co moje dziecko do ataków na moją osobę włączasz ale gdybyś zobaczył moje dziecko i mnie to byś powiedział wykapany tatuś pod każdym względem nawet zamiłowania po mnie odziedziczył w genach. Żeby ze mną dyskutować o polityce to już ci komentowałem musiał byś wcześniej POLITOLOGIĘ na uniwersytecie skończyć. Ty jesteś taki wiejski filozof zmanipulowany przez tvn 24 czytając twoje wypociny jestem tego więcej niż pewny. A na temat naszego miasta najlepiej zrobisz jak będziesz bardzo cichutko siedział i milczał. Z tym niby , że jest was dużo to trafiłeś kulą w płot bo tak robią tylko hejterzy z naszego miasta STA LOVE J WOLI. Tylko komu ja to tłumaczę jak ty nic nie wiesz co się dzieje w naszym mieście. Co do tej GWIAZDY to taki pseudonim nosił w czasie 2 wojny światowej największy patriota polski w organizacjach podziemnych ale ty na ten temat nie masz zielonego pojęcia.

~nowaGWIAZDA

Do e 2rds, dziadu mało dostałeś od rządu PIS co roku tysiąc złotych podwyżki twojej niezasłużonej emerytury. Gdybym to ja rządził to byś dostał co roku tysiąc złotych obniżki wtedy by się nauczył pokory i szacunku do PIS. Co zazdrość ci , że dzieci dostają 500 złotych co miesiąc przecież twoje wnuki też dostają. Co uważasz , że te dzieci na te pieniądze powinny pracować i czy ty dziadu nie dostajesz 13 i 14 za darmo a gęgasz , że emeryci na swoje pieniądze muszą pracować. Co rząd PIS nierobom daje napisz bo bezrobotni uważają , że nic nie dostają choć prawda jest zawsze po środku. Czy ty mając 5 na rękę emerytury chcesz jeszcze wszystko za darmo dostawać i ci zazdrość ,że inni coś tam dostaną. Po co pajacu ledwo wstaniesz takie brednie produkujesz?