Kolejna studnia w Czadzie za Waszą makulaturę

Image

Nie było łatwo, bo makulatura nie jest droga, ale udało się. Mieszkańcy Podkarpacia, w tym także Stalowej Woli, ufundowali kolejną studnię tym, dla których woda cenniejsza jest niżli złoto.

Wielu z nas nie docenia tego, że wody ma pod dostatkiem. W Polsce wystarczy odkręcić kran, by móc pić i kąpać się do woli. Makulatura, którą wrzucaliście do specjalnych kontenerów, umieszczonych choćby obok „Floriana”, została sprzedana, a pieniądze przeznaczone na budowę studni w Afryce. Woda z niej wydobyta daje radość, szczęście i… życie.

- To już 34. wybudowana studnia w ramach naszej akcji Makulatura na Misje. Pomimo bardzo niskiej ceny makulatury, dzięki Państwa hojności udało się zakończyć kolejne dzieło, tym razem w bardzo ubogiej wiosce Djangta w Czadzie. Studnia otrzymała imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom- informuje Makulatura na Misje.

Zdjęcia: FB Makulatura na Misje.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kit

Tak - to się nadaje do zgłoszenia do tej nowej komisji co ją powołało PiS w poprzednim tygodniu, a prezydent podpisał w poniedziałek przed południem.

~lej

Gdzie sprzedaje się makulaturę ??? Gdzie są TONY makulatury zebrane w Stalowej Woli ??? I jeszcze mieszkańcy płacą za odbiór makulatury sami ją segregując. Sprzedając makulaturę ( całe tony ) za uzyskany dochód można by było pomniejszyć koszty odbioru nieczystości ponoszone przez mieszkańców. Podejrzewam że za makulaturę zebraną przez cały rok, ktoś może sobie kupić porządny samochód. Jeżeli da się gdzieś sprzedać makulaturę i wysyłać kasę do Czadu to przecież można pozyskiwać pieniądze z jej sprzedaży do kasy miasta i w ten sposób pomniejszać koszty odbioru śmieci w mieście.

~aaaaaaa

ale czad

~Ćwir ćwir

A kiedy pierwszy wiatrak przy Stalowej Woli?