Biuro dla małej firmy – prawdziwe wyzwanie aranżacyjne dla projektanta

Materiał zewnętrzny Image

Niewielka przestrzeń biurowa wymaga od nas określenia swoich priorytetów i stworzenia komfortowej przestrzeni do pracy. Ogromne przestrzenie biurowe odchodzą w niepamięć, a przedsiębiorcy poszukują metrażu dostosowanego stricte pod liczebność firmy. Biuro stanowi niejaką wizytówkę danego biznesmena – potwierdzają to badania i eksperymenty dokonywane przez psychologów biznesu z całego świata. Okazuje się, że wygląd biura często świadczy o powodzeniu w interesach. Przestrzeń, w której człowiek spędza około osiem godzin dziennie powinna być zaprojektowana w taki sposób, by odpowiadać na jego potrzeby. Każdy z nas jest wzrokowcem, jednak w przypadku projektów mniejszych biur należy przede wszystkim skupić się na ich ergonomii i funkcjonalności.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w małym biurze?

Plan aranżacji małego biura powinien rozpocząć się od sporządzenia listy priorytetowych rzeczy, których nie może zabraknąć w pomieszczeniu. Ograniczona przestrzeń pozwoli nam lepiej określić to, na czym najbardziej powinno nam zależeć – są jednak meble, których w żaden sposób nie da się pominąć i muszą one znaleźć się w każdym, nawet najmniejszym biurze. Mowa oczywiście o niezastąpionym duecie, jaki stanowi biurko i krzesło obrotowe. W tym przypadku należy postawić na modele ergonomiczne, najlepiej z możliwością składania. Dysponując małą przestrzenią należy unikać dużych mebli. Warto rozeznać się w branży meblarskiej i zastanowić się nad szafami czy regałami zaprojektowanymi pod specjalne wymiary. Tego rodzaju meble oferuje między innymi firma Cezas Glob, od kilku lat zaopatrująca przedsiębiorców i placówki oświatowe w niezastąpione akcesoria biurowe w postaci biurek, krzeseł czy właśnie regałów. Więcej o ich ofercie można dowiedzieć się na stronie cezasglob.pl/regaly-i-szafy-biurowe-/. Bardzo ważną kwestią jest też kolorystyka, w jakiej powinno się utrzymywać każde mniejsze biuro. Przede wszystkim powinno się wystrzegać ciemnych podłóg oraz intensywnych barw ścian. Zamiast tego warto postawić na jasne i szerokie panele podłogowe oraz pastelowe odcienie. Istotne są też dodatki – muszą one współgrać z pomieszczeniem, tworząc estetyczną całość. Dobrym wyjściem są lustra czy właściwe oświetlenie. Nie powinno się jednak z nimi przesadzać, gdyż mogą one wnieść niepotrzebny chaos, tym samym nieco zagracając pomieszczenie, które pierwotnie miało być utrzymane w ładzie i harmonii.

Wykorzystaj ideę smart office podczas przygotowywania projektu biura!

Współcześnie 90% ludzi przyznaje, że wygląd biura jest jednym z aspektów, który wpływa na efektywność ich pracy. Nie ma w tym nic dziwnego – to właśnie w pomieszczeniu biurowym spędzamy sporą część swojego dnia, dlatego też chcemy się czuć w nim swobodnie i komfortowo. Projektując swoje wymarzone biuro, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim nasz osobisty dobrostan. Jeżeli wiemy, że któryś z elementów nie trafia w nasze gusta, lepiej jest z niego zrezygnować. Dobrze zaplanowana przestrzeń to nie tylko kolorystyka ścian czy podłóg, ergonomiczne meble czy właściwe ułożenie dodatków – to także pokojowa temperatura i możliwość swobodnej zmiany miejsca wykonywania obowiązków, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Mając w pamięci te wszystkie elementy, jesteśmy w stanie stworzyć biuro przyjazne naszej kreatywności i motywacji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =