Nagrody w magistracie. Rozdanie 2022

Image

Kwestia nagród przyznawanych pracownikom tutejszego magistratu, którzy pełnią funkcje publiczne, jest poruszana od kilku lat na forum publicznym, głównie za sprawą stowarzyszenia Nasze Miasto. Stało się to po wyroku sądowym WSA w Rzeszowie i nie stanowi już tematu tabu.

Podobnie jest również i w tym roku, ponieważ dane na ten temat już ukazały się na oficjalnej stronie organizacji. Stowarzyszenie postanowiło również porównać kwoty wydane na nagrody dla urzędników magistratu z nagrodami, które zostały przyznane pracownikom innych zakładów budżetowych i ośrodków takich jak: MOSIR, MOPS, SCUW, PCPN czy MDK. I tak na podstawie udostępnionych danych dowiadujemy się, że w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku wydano na nagrody dla 245 pracowników Urzędu Miasta Stalowej Woli łącznie 1 639 952,57 zł brutto. Najwyższe nagrody trafiły, podobnie jak w poprzednich latach, do członków zarządu magistratu tj. skarbnika – 19 780 zł, sekretarza – 16 148 zł oraz do Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu – 20 044 i jej zastępcy – 19 338 zł. Najniższa suma nagród przypadła w udziale Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska – ta różnica w porównaniu do najwyższej sumy nagród na kierowniczym stanowisku w UM to aż 17 000 zł.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nagroda ma charakter uznaniowy i co do zasady pracownik nie może rościć sobie prawa do jej przyznania, nawet jeśli w jego ocenie spełnia wszystkie przesłanki do tego, aby ją dostać. Chcielibyśmy jednak wyczulić na to, aby przestrzegać z pełnym sumieniem zasad równego traktowania i zakazu dyskryminacji. Nie może być takiej sytuacji, że jedna osoba dostaje w Urzędzie Miasta na kierowniczym stanowisku 20 000 zł nagrody, a druga 10 razy mniej. Nawet jeśli wystąpiły pewne okoliczności, które uzasadniają różnice - bo ktoś zachorował, kogoś nie było lub z innych przyczyn pracował mniej efektywnie, to tak ogromne dysproporcje nie mogą mieć miejsca, bo to jest zwyczajnie nieetyczne – komentuje Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia Nasze Miasto.

Link do wykazu nagród dla osób pełniących funkcje publiczne w UM na 2022 rok: TUTAJ

Według Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, która uzasadnia swoje skargi na decyzje organów w kwestii nagród - każda osoba, która wstępuje w sferę publiczną, musi liczyć się z tym, że informacje o jej publicznej działalności mogą się stać zainteresowaniem społeczeństwa oraz że informacje te będą stanowić informację publiczną. Natomiast informacja o pracownikach samorządowych w zakresie czy dostali oni nagrodę, w jakiej wysokości oraz z uwagi na jakie osiągnięcia w pracy zawodowej, dotyczy ich publicznej działalności i nie ma żadnego związku z ich prywatnym życiem.

Stowarzyszenie Nasze Miasto, na podstawie pozyskanych danych, wyliczyło również średnią przyznanych nagród na pracownika w Urzędzie Miasta oraz dla pracowników SCUW, MOSIR, MOPS i MDK. Najwyższa średnia przyznanych nagród w 2022 roku należy do pracowników Urzędu Miasta tj. 6 693 zł/ osobę, gdzie wypłacono 3 rodzaje nagród tj.: z okazji dnia pracownika samorządowego (226 nagród), nagrody roczne (230 nagród) i indywidualne (100 nagród), choć wiadomo, że część urzędników na takie nagrody zwyczajnie nie może liczyć, bo kwoty były różne. Pozostałe zakłady budżetowe gminy, biorąc pod uwagę kwoty przyznane na nagrody, pozostają daleko w tyle. Najsłabiej w tym zestawieniu wypadł Miejski Dom Kultury oraz SCUW. Najniższa nagroda wśród dyrektorów zakładów budżetowych trafiła do dyrektora MOPS- u. Porównując najwyższą nagrodę wśród pozostałych dyrektorów zakładów budżetowych do dyrektora MOPS, różnica wyniosła ponad 12 000 zł. Czy więc dyrektor MOPS pracował aż tak źle? Mało prawdopodobne.

- UM – 1 639 952,57 zł - nagrody z okazji dnia pracownika samorządowego, nagrody roczne, nagrody indywidualne; nagrodzono łącznie 245 pracowników;

- SCUW – 158 761,09 zł – nagrody na koniec roku kalendarzowego, nagrodzono łącznie 62 pracowników;

- MOSIR – 205 051,00 zł – nagrody roczne, nagrodzono łącznie 60 pracowników;

- MOPS – 490 794,00 zł – nagrody z okazji dnia pracownika socjalnego, nagrodzono łącznie 156 pracowników;

- MDK – 82 400,00 zł – nagrody z okazji dnia działacza i animatora kultury, łącznie nagrodzono 47 pracowników;

- PCPN – 10 800,00 zł – łącznie nagrodzono 5 pracowników.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Grzegorz

Mela
Idź do pracy do sektora prywatnego.
Zarobisz więcej jak masz wiedzę i umiejętności ale również zrozumiesz słowo pracować.

~Mela

dla swoich grube tysiące, a dla zakładów budżetowych ochłapy. Panie Drozda idź pan w ch.. z takimi nagrodami

~Wizjoner

Gdy wróci wolny kraj nie będzie już tematu nagród.

~Ubek

nivea
Głupcze , brutto dla pracownika ale są koszty po stronie płatnika czyli Miasta dodatkowe składki.
Do tego dochodzi wysługa lat, trzynastka i nagrody jubileuszowe.
To wszystko będzie wyższe więc i koszty na rok przyszły wzrosną. 7,5 mln za 6 miesięcy, to w 2024 już będzie 15 mln min.

~Terlecki

Lucek obdarował swoich wiernych piesków

nivea

Buuu nie rób z siebie intelektualnego impotenta. Jak ci tak ciężko wyliczyć ile to 1000 brutto to na internecie jest pełno kalkulatorów, które to za ciebie policzą.

~Obserwator

6 693 zł/ na osobę nagrody,

a zasiłki dla bezrobotnych i potrzebujących ?!

????

~Obserwator

6 693 zł/ na osobę nagrody,

a zasiłki dla bezrobotnych i potrzebujących ?!

????

~Obserwator

6 693 zł/ na osobę nagrody,

a zasiłki dla bezrobotnych i potrzebujących ?!

????

~Mela

brutto czy netto jakie to ma znaczenia jak Monika i Wojtek i tak wzięli najwięcej

~Buuuu

Gdyby Stowarzyszenie Nasze Miasto chciało być uczciwe to by poprosiło o kwoty ale nettpo, bo dopiero ta kwota mówi kto ile dostał naprawdę. Widać to doskonale po nagrodzie samorządowca - pomimo tego że wszyscy dostali wówczas równo na rękę po 1000 zł to brutto każdego jest inne. Podajcie kwoty netto,wtedy dopiero będzie widać prawdę. Przecież nikt na konto nie otrzymuje brutto. Ale to wszystko po to żeby skłócić i pracowników i mieszkańców miasta...

~Żal

Jesteście tak obrzydliwi, że aż nieprawdopodobne. Naprawdę macie rodziny?

~Mieszkaniec

Dziękuję Tytus , widać po jego wypowiedziach że lubi chłopaków ze swojej partii i trzepie sobie codziennie gdy o nich usłyszy.Facet jest jak marionetka a do tego wygląda na chorego psychicznie.

~Stalowa

A ja zapytam nagrodzonych - nie jest wam wstyd? Tak po ludzku? Przecież chyba macie rodziny? Kasa dla was to wszystko? 20 tys. nagrody to pół roku uczciwej pracy nauczyciela. Patrzycie w lustro? Obrzydliwe.

~Tytus

Do Mieszkaniec
Edziu ma na imię, pacjent przed czterdziestką po KULu zdaje się. Zafiksowany na punkcie Andrzeja Duqy, kudłatego Pinokia i całej tej menażerii. Bawił się nawet w ochroniarza jak Duqa krążył w kampanii do koryta. Z nazwiska nie wymienię bo zdaje się nie wolno. Widuję niemalże tego czuba co dzień. Ostatnio jak morawiecki był w stalówce to na któreś fotce z tego porzal się Boże pikniku czaił się jak ormowiec. Zresztą ma coś z księdza i ormowca.

~Mieszkaniec

Kto to jest ten ekologiczny judaszek ? Pajac co chwilę zmienia nicki i sieje zament .Jak się nazywa dokladnie ta cała gwiazda Mozambiku?

~izate

Przewin jest dużo, ale myślę, że dobrą robotę dokumentacyjną prowadzi Stow. Nasze Miasto. Do tego 'katalogu" odpowiedzialności trzeba dorzucić... : budowę masztu, nowej hali targowej, słynne na całą Polskę nagrody, opłaty telewizji i ukrywanie tych kwot, zakup budynku po byłej dyrekcji huty. Kończenie takiej uczelni daje takie efekty jakie widzimy. To jest tylko papier mało znaczący. Gdyby ukończył inny uniwersytet to dawno byłby po aplikacji, z tą wiedzą tylko do... polityki, nigdzie więcej. Trzeba koniecznie tego pana rozliczyć i to uczciwie w wolnej od PiS-u Polsce.

~hehe

Odpowie. Za wszystko. Również za oddanie naszych danych Poczcie. Nie wierzę, że ten człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Podobno skończył prawo. Tak jak rezydent Pałacu Prezydenckiego. W środę podpisał, teraz już się wycofuje. Jak oni się tam żrą...........

~kijwmrowisko

Zauważyliście Państwo pewną prawidłowość na tym i innych portalach, że wazeliniarze(w sumie to jeden pod kilkoma nicami) udzielają się w godzinach pracy magistratu. Oni dbają o to by zbyt często i obiektywnie nie był oceniany ich pryncypał. Płynie stąd wniosek, że są to opłacani przez nas pracownicy urzędu, których zadaniem jest śledzenie portali i ich treści. Przecież to wszystko będzie sprawdzone i ci urzędnicy nie będą mieli co szukać w gminie. Można będzie ich łatwo zidentyfikować. Ludzie zachowajcie odrobinę instynktu samozachowawczego, nie narażajcie swojej reputacji na szwank. Potem nikt was nie obroni, nikt za wami się nie stawi. Będziecie sami. Takie są realia życia. Zatem macie jeszcze czas na opamiętanie!

~mieszkaniec

Szybko się pieniądze znalazły na podwyżki po publikacji nagród po publikacji Naszego Miasta. Bardzo dobrze, nie tylko kasa dla swoich, a nagrody też podwyższyć w kolejnym roku dla zakładów budżetowych. Brawo społeczeństwo obywatelskie

~uffo

Patrząc na nagrodzonych ze "świecznika" mnie intryguje dlaczego najwyższą nagrodę otrzymała pani naczelnik wydziału i jej zastępca(nieco niższą od skarbnika!) a zdecydowanie wyższą od sekretarza. Zatem może ktoś rozwiąże zagadkę co łączy naczelnika z zastępcą, że tak wysoko są razem "docenieni"? Panie prezydencie może nam pan to wyjaśnić?

~drontdodo

~Policja
Ty pało nie myta i co tobie po IP?

~Jasioo

Ja wien ze krew was zalewa i piana sie tovzy z zawisci ale mozevie jedynie klocka walnać a rdest go na taczkach wywiezie na działkę.

~Mieszkańcy

Bananku, podaj liste nagród za 12 lat Szreka. Zrób sumarycznie za wszystkie lata.. bądź mężczyzną :-)
Będziemy towarzysko moralizowac razem.
Nie daj się prosić.

~Belzebub

Farma trolli ma sie widać dobrze im więcej chwalicie pisuarów tym gorzej dla nich.Gwiazda daj jeszcze więcej wazeliny

~kolega

Edek, teraz zwyczajowo zmienisz nik, albo znikniesz na jakąś chwilę zastanawiając się co się stało. Pewnie czujesz się nieswojo? Widzisz napletku lucjuszowy, że internet jest dość przejrzysty, a przynajmniej na tyle, by taki ciul jak ty był rozpoznamy...

~kolega

Edziu vel inteligent vel ekolog vel nowaGWIAZDA vel .......

Żebyś zmieniał niki po trzykroć na godzinę to rozpoznamy cię szubrawa gnido po pierwszej zgłosce jaką tutaj wyklepiesz.
Jesteś zboczonym, niespełnionym vvdupovvłazem w lucjuszowy zadek. I to zaraz po vvysraniu się twojego idola. Cuchniesz na odległość pomimo że siedzisz teraz schowany i ogryzasz paluchy kminiąc jaką by tu jeszcze wyklepac niedorzeczność. Tacy jak ty po KULu i reszta idiotów od Rydzykowych szkół robicie jako trolle w przestrzeni internetu. Inni mogą cię nie kojarzyć ja cię mendo widuję co dzień...

Ty

~nowa GWIAZDA

Do buha, tak wielu osobom ze stowarzyszenia NIE ich miasto tu masz racje ale tam działa kilka osób.

~Buhahahah

Cytuję Nowa gwiazda:"99 procent mieszkańców Stalowej Woli we wszystkim naszego obecnego prezydenta popiera.Z kim ty sie na rozum zamieniłes? Z hu...m? Obudź się człowieku bo wielu osobom nie podobają się wszystkie decyzje podejmowane przez władze.

~jasio

nagrody sie nie liczom najwazniejsze som medale bo jak medalj je na piersi to ma swojom wagem a pieniadze to milion razy wieksze ma kazden co ma firme na karku u glowe na karku i lezom se na koncie i nie musi nic dzwigac