Przebudowa podwórek: nie każde drzewo da się uratować

Image

Wiele się zmieni, bo zapomniany od dawna teren będzie wymagał poważnego remontu infrastruktury podziemnej. Zniknie więc część drzew. Jak zostanie rozwiązany ten problem?

Nie chodzi w tym wszystkim tylko o to, żeby było ładnie, ale przede wszystkim, by przebudować kompleksowo to, co jest pod ziemią, co obecnie generuje dużo problemów. Mowa tu o obszarze ul. Staszica 16-18 i ul. Popiełuszki 3-5 (obok dawnego kina Ballada). Powstanie tam nie tylko przestrzeń rekreacyjna, 79 miejsc parkingowych, ale funkcjonować będzie odwodnienie z prawdziwego zdarzenia. W związku z tym konieczne będzie dokonanie głębokich wykopów i wycięcie niektórych drzew. W ich miejsce pojawią się nowe nasadzenia. Mieszkańcy chcieliby żeby tych wycinek było jak najmniej.

- Jest to trudna realizacja, dlatego że wymaga ona tam przede wszystkim kanalizacji deszczowej. Oprócz braku miejsc parkingowych, wysokich krawężników i ogólnego fatalnego stanu podwórka najistotniejszym problemem było zalewanie tego podwórka. Dzisiaj aby ten problem rozwiązać musimy tak naprawdę wykonać olbrzymie wykopy. Jest to małe podwórko, zamknięte wśród bloków, więc jeżeli dzisiaj nie wykonamy tam pełnej przebudowy sieci podziemnej, budowy nowej kanalizacji deszczowej, nie będzie skuteczna realizacja tego zadania. Bardzo proszę o zrozumienie mieszkańców, nie da się budować sieci podziemnej na drzewach, które oczywiście mają znaczenie. W tym projekcie podjęliśmy decyzję gdzie to jest tylko możliwe, tak aby drzewa mogły pozostać. Pojawią się tam nowe nasadzenia, specjalnie zaprojektowane drzewa, które będą dawały cień- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Na pewno drzew do wycięcia będzie mniej niż pierwotnie zakładano. Chodzi o to, żeby miejsc gdzie spędzamy wiele czasu, nie zamieniać w betonowe pustynie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Do wyborca, ja nie mam samochodu ja mam FURĘ jeśli kojarzysz o czym ja komentuję.

~ekolog

Jeszcze muszę wszystkim hejterom wytłumaczyć ,że mieszkańców co swoje życie sobie zmarnowali w czasach komuny kiedy to samochód był szczytem marzeń i to stary gruchot już nie wielu zostało na tym świecie. Bo wojna się skończyła w 1945 roku i urodzeni w tym roku dziś mają 78 lat a to jest w dzisiejszych czasach kres życia normalnych ludzi. W obecnych czasach ludzie na całym świecie umierają w wieku 50 czy 60 lat. A jak ktoś dożyje 80 to wielkie zdziwienie , że sobie tak długo pożył, ja sam się na to łapię jak patrzę na klepsydry na tablicy na cmentarzu. Kiedyś po wojnie to większość szczególnie POLAKÓW to dożywała do lat 90 i mało kto wcześniej umierał. W latach 70 i 80 urodziło się bardzo słabe pokolenie więc mamy co mamy.

wyborca

Będziemy eliminować z ulic i parkingów stare trujące graty i liczba aut zacznie spadać! umiech

wyborca

~ekolog, jaki samochód dostałeś na osiemnastkę?

~ekolog

Do login , tak bzdury komentuję ale tylko idioci tak uważają bo mądry inteligentny człowiek wie , że musimy wszystkie parkingi powiększać pod każdym blokiem bo w następnych 4 latach samochodów w naszym mieście przybędzie o 100 procent więcej. Więc gdzie kierowcy będą swoje samochody parkować na dachu bloków? Po co pajacu , pajacujesz ty chyba samochodu nie masz i z twoim rozumkiem nigdy go nie będziesz miał. Co ważniejsze parkingi dla samochodów czy jakieś tam drzewa?

~Buhahahah

Ekolog mapecie co ty jarasz że tak odlatujesz? Zmień dilera narkotyków heheh

~Janusze

Czym ta POKOmuna zajmuje ludzi? G.wno burza następna na złość Polsce i Polakom. Co za wścieklizna bolszewicka!
A tymczasem w PE pięknie Beata opisała syndrom Targowicy:

Głos zabrała m.in. Beata Szydło. - Dlaczego bronicie ruskich wpływów, a nie bronicie interesów polskich obywateli, których jesteście reprezentantami? - mówiła z mównicy europoseł PiS Beata Szydło.

Mueller

Po co trzymać te stare Pruchna, od razu bym to wyciął i się nie zastanawiał, po co ta debata?

~Login

ty, ekolog zanim coś napiszesz to pomyśl, takie bzdury piszesz że to się kupy nie trzyma, chyba że tylko psiej kupy

~Rysy

Wyciąć tam drzewa i będzie spokój.
Tylko ekoterror zakwiczy...

~Zybel

Panie Nadbereżny.... Kolejny raz udowadnia pan swoją niewiedzę i łamanie prawa. Według Polskiego prawa od 1 marca do 15 października ZAKAZANE JEST WYCINANIE DRZEW I KRZEWÓW.Trochę poczytać a nie tylko imprezować.

art2deco

Trudno ALE DO deski nad dziura w ziemi powrotu nie ma. Kanalizacja jest zakopana i nie ma innej metody.
Gdzie można to można trochę przesunąć kanały ale budynki maja przyłącza do kanalizacji w określonych punktach i nikt nie będzie przesuwał pionów. Ludzi by szlag trafił.

~???

wyborca, ekolog. Wszyscy mieszkamy w tym kraju płacimy słone podatki więc darujcie sobie jeden i drugi takie teksty. Potrzebne są parkingi ale i zieleń bo w tej betonozie i smrodzie długo nie wytrzymamy. Kolejny nie będzie potrzebował przychodni, kościoła, ławek, sklepu, przedszkola bo mu dzieci wyrosły, nie będzie chciał płacić na NFZ bo nie choruje. Na wszystko jest czas, miejsce, wszystko powinno być racjonalnie robione tylko my tego niestety nie potrafimy. Jak robią parkingi to pod samymi oknami, jak place zabaw to koło każdej klatki, jak wycinają drzewa to jak leci, nie można zrobić jednego większego stojaka na rowery tylko koło każdej klatki musi być, bo rowery się pogryzą i zamiast jednej opłaty za jego postawienie płaci się wielokrotność bo każdy sąsiad chce mieć zaraz przy wyjściu z klatki i nie jest w stanie postawić rowerka 3 metry dalej. Ludzie ogarnijcie się nie mieszkacie sami na pustyni tylko pomiędzy innymi ludźmi. W tej chwili już chyba nawet dwie osoby nie potrafią się pogodzić w jednej nawet najbardziej bzdurnej rzeczy, pomyślcie czasem o innych a nie tylko o sobie i swoim tyłku. Nie jesteście pępkiem świata w koło którego reszta musi skakać

~HEHEHEHE

Dariuszku rób jakiś protes z Tatysową i Ban_asikiem!!

~grecki

Tylko nie mówcie o tym tej tatysowej bo już zupełnie jej odpier**li!!! smiech2 smiech2 smiech2

~nowaGWIAZDA

Do irka, to ty rżniesz największego głupa w naszym mieście STA LOVE J WOLI. Każde twoje wypociny to twoja kompromitacja. Tyle rewitalizacji naszego miasta w przeszłości jak w ostatnich 8 latach wcześniej nigdy nie było. A jak się rewitalizuje to czasami trzeba jakieś drzewo wyciąć jak stoi na drodze rewitalizacji.

~JASIO

ŁAPY PRECZ OD DRZEW STALOWA WOLA TO NIE BETONOWY CHLEW A DRZEW ROSNĄ NAD INSTALACJĄ ANALFABECI!!!

~Irek

Niewielu jest w mieście półgłupków wierzących Kudłatemu drwalowi w jego troskę o drzewostan.
Nadbereżny konsekwentnie od 8 lat rżnie drzewa i głupa ws przyrody.

~Zgroza

''... specjalnie zaprojektowane drzewa..'' hahahaha

~aaaaaaaa

No i co będzie znowu braci lewaki będą wycinać

~ekolog

Di wyborca , weź się za uczciwą robotę bardzo ciężką to i ty kupisz sobie samochód bo dziś nawet dzieci ze szkoły średniej do szkoły jeżdżą samochodami. Jak kierowcy mogą utrzymywać parkingi jak z tych parkingów korzystają wszyscy kierowcy z całej POLSKI. To znaczy , że ja jako posiadacz fury mam zafundować parkingi dla ludzi co przyjeżdżają do naszego miasta z całej POLSKI i korzystają z mojego parkingu bo przecież kierowcy na przykład z TARNOBRZEGA do parkingów w STA LOVE J WOLI się nie dołożą bo jaki mają w tym interes. Ty w życiu złotówki nigdy żadnego podatku nie zapłaciłeś bo nie pracujesz tylko siedzisz od rana do nocy i wypociny produkujesz. Ja już dawno komentowałem , że musimy wszystkie parkingi przyblokowe powiększyć na całą długość bloków nawet kosztem wycięcia przy tych blokach kilkunastu drzew.

wyborca

Nie każdy ma auto, dlatego budowa i utrzymywanie miejsc parkingowych nie powinny być finansowane z pieniędzy wszystkich podatników. Niech płacą właściciele samochodzików. Ja się nie będę dokładał do nieswojego interesu.

wyborca

Chodzi przede wszystkim o parkingi. Wszystkie powinny być płatne. Kupiłeś auto, to płać za miejsce i za jego utrzymanie!!!