Kto nie może korzystać z komory hiperbarycznej?

Image

Tlenoterapia hiperbaryczna cieszy się coraz większą popularnością. Seanse w komorze stanowią bowiem doskonałe uzupełnienie tradycyjnych form leczenia, wspomagając ich efekty. Pomimo jednak, że hiperbaria tlenowa to zabieg o wielu zaletach, istnieją przypadki medyczne, w których nie zaleca się jej stosowania. Kto nie może korzystać z komory hiperbarycznej? Odpowiadamy.

Co to jest komora hiperbaryczna i na czym polega jej działanie?

Komora hiperbaryczna jest specjalistycznym urządzeniem, przeznaczonym do tlenoterapii. W jego wnętrzu panują specyficzne warunki środowiskowe, w tym przede wszystkim odpowiednio wysokie ciśnienie. Podczas zabiegów w kapsule, pacjentom podawany jest czysty tlen. Ze względu na to, że seans odbywa się z zastosowaniem nawet trzykrotnie wyższego ciśnienia od atmosferycznego, dochodzi do zniwelowania fizjologicznej bariery tlenu w przenikaniu do komórek. Jest to niezwykle ważne podczas leczenia wielu schorzeń. Komórki otrzymują bowiem zwiększone dawki tlenu, który dociera nawet do nieukrwionych miejsc w organizmie, a jego wyższy poziom można stwierdzić we krwi, limfie oraz płynie mózgowo- rdzeniowym.

W jakich przypadkach zalecana jest komora hiperbaryczna?

Liczne zalety tlenoterapii hiperbarycznej sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej formy leczenia. Co istotne, szerokie grono lekarzy zaleca hiperbarię tlenową (HBOT) swoim pacjentom. Seanse w komorze sprawdzają się w leczeniu wielu schorzeń, które wymagają poprawy procesów fizjologicznych, jakie zachodzą w organizmie. Na podstawie wielu przeprowadzonych badań dowiedziono, że tlenoterapia jest skuteczna w leczeniu takich przypadłości, jak m.in.:

· Reumatoidalne zapalenie stawów,
· AZS i choroby skóry,
· Grypa, ostre infekcje płuc, COVID-19,
· Kontuzje,
· Borelioza,
· Choroby trudne do zdiagnozowania (pozwala na obniżenie stanów zapalnych, które mogą przyczyniać się do rozwoju wielu poważnych schorzeń),
· Choroby nieuleczalne (m.in. porażenie mózgowe, Alzheimer).

Osoby, które chciałyby cofnąć swój zegar biologiczny i uzyskać efekt prawdziwego odmłodzenia również powinny skorzystać z zabiegów w urządzeniu, jakim jest komora hiperbaryczna. Poznań to miasto, na terenie którego swoją działalność prowadzi profesjonalny gabinet tlenoterapii Oxomedica. Jego oferta dostępne jest tu: https://oxomedica.pl/ i warto się z nią zapoznać. Jest to jedno z tych miejsc, w których można odbyć seans w medycznej komorze hiperbarycznej.

[/center]W jakich przypadkach nie jest zalecana komora hiperbaryczna?[/center]

Pomimo, że hiperbaria tlenowa jest zabiegiem o dobroczynnym działaniu, istnieją również przypadki, w których nie zaleca się korzystania z urządzenia typu komora hiperbaryczna.

Przeciwwskazania do jego stosowania to:

· Nieleczona odma opłucna,
· Rozrusznik serca,
· Chemioterapia,
· Ciąża,
· Gorączka,
· Infekcje wirusowe,
· Sferocytoza,
· Klaustrofobia.

Nie są to jednak jedyne przypadki, w których nie powinno się korzystać z komory hiperbarycznej. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć tu: https://oxomedica.pl/komora-hiperbaryczna-przeciwwskazania. Ze względu na to, że hiperbaria tlenowa może mieć również skutki uboczne, najlepiej przed wizytą w gabinecie tlenoterapii skonsultować się ze swoim lekarzem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =