Kiedy zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na Okulickiego?

Image

21 grudnia 2022 roku na Okulickiego: obok bloku 8, a także w sąsiedztwie wiaduktu, została uruchomiona sygnalizacja świetlna. Działała tylko przez dobę, bowiem ze względu na bezpieczeństwo pieszych, którzy pokonywali przejście „na pamięć”, zupełnie nie zwracając na nic uwagi, została wyłączona. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, a system wciąż nie działa. Na sygnalizatorach miga jedynie pomarańczowe światło ostrzegawcze. Czy to się zmieni?

- Spodziewamy się, że w połowie czerwca sygnalizacja przy wiadukcie będzie włączona. Czekamy również na opinię komisji do spraw bezpieczeństwa w zakresie użytkowania świateł- odpowiada nam prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Sygnalizatory znajdujące się obecnie przy bloku numer 8 mają zostać przeniesione na pasy obok PKS- u. Miasto w tej sprawie czeka na odpowiednią opinię komisji.

- Oddanie do użytkowania Biurowca Agencji Rozwoju Przemysłu bez wątpienia spowoduje zwiększenie ruchu pieszych wokół tego budynku i tu pojawiła się taka rekomendacja, że lepiej by było żeby ta sygnalizacja była przeniesiona właśnie między PKS-em a biurowcem ARP. Uważam, że jest to dobry pomysł. Chciałem przypomnieć, że decyzja o tej sygnalizacji nie była podejmowana przez nas bez konsultacji, bez również wskazania przez policję miejsc niebezpiecznych, miejsc gdzie dochodziło do wypadków. I tą decyzję chcielibyśmy podjąć po wsłuchaniu w głos ekspertów z zakresu ruchu drogowego na terenie miasta Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =