Stare mieszkanie w kamienicy czy nowoczesne osiedle? Gdzie mieszka się lepiej?

Materiał zewnętrzny Image

Nowe osiedle, czy stara kamienica? Wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym wyborem na miejsce zamieszkania. Obie opcje wydają się być ciekawe. Każdy ma inne preferencje, więc ostateczny wybór zawsze jest indywidualną opinią danej osoby. Tutaj dowiecie się jakie zalety i wady mają nowe osiedla, a jakie stare kamienice.

Nowe osiedla

Nowe osiedla mieszkalne w ostatnich latach powstawały jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, czy Katowice można znaleźć wiele inwestycji tego typu.

Zalety mieszkania w nowoczesnym osiedlu

Nowo budowane osiedla, takie jak te wykonywane przez https://krakow.mdr.pl/, mają wiele zalet. Posiadają tereny zielone i często znajdują się w spokojnych lokalizacjach, po których chce się spacerować. Są wykonane z nowoczesnych materiałów i spełniają współczesne normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Osiedla te posiadają odpowiednią ilość miejsc parkingowych, a często są to podziemne miejsca parkingowe w garażach. W wyższych budynkach zawsze można spotkać się z pojemnymi windami.

Mieszkanie w nowych osiedlach jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Ich pociechy na pewno będą miały miejsce do spędzania wolnego czasu. Takie inwestycje często posiadają place zabaw. Obecność terenów zielonych i lokalizacja znajdująca się zazwyczaj na obrzeżach miasta daje możliwość do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wady mieszkania w nowoczesnym osiedlu

Do wad nowoczesnych osiedli można zaliczyć ich lokalizacje. Ze względu na brak miejsca w centrach miast, te budowane są zazwyczaj na ich obrzeżach. Wiąże się to z dłuższymi dojazdami do pracy i szkoły. Takie osiedla również często nie mają infrastruktury usługowej, a komunikacja publiczna jest ograniczona. Wyjście do restauracji, pójście na siłownie czy do baru często wiąże się z koniecznością dojazdu taksówką lub własnym autem. Cechą nowych mieszkań często jest też ich nieduży metraż.

Kamienice

Miejsc w starych kamienicach z racji ich dostępności jest znacznie mniej. Mimo wszystko, co jakiś czas pojawiają się nowe oferty, rynek obrotu mieszkaniami tego rodzaju znajduje swoich odbiorców. Wiele osób od początku stawia na mieszkanie w kamienicach i jest niechętna na zamieszkanie w lokalach nowego typu.

Zalety mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice zazwyczaj zlokalizowane są w centrach miast. Daje to łatwy dostęp do usług i zazwyczaj bliski dojazd do miejsca pracy. Komunikacja miejska w centrum jest znacznie bardziej rozbudowana, od tej znajdującej się na obrzeżach miast. Wnętrza takich mieszkań są przestronne. Ich metraż bywa całkiem duży, a sufity znajdują się na sporej wysokości, co daje możliwość dobudowy antresoli czy zwyczajnie cieszenia się estetyczną przestrzenią. Grube mury skutecznie chronią przed upałem w lecie. W dodatku kamienice mają swój niepowtarzalny klimat, którego nie można im odmówić.

Wady mieszkania w starych kamienicach

Do wad mieszkań w starych kamienicach zalicza się brak miejsc parkingowych, przynależących do budynku terenów zielonych i zazwyczaj brak wind. Duży metraż i wysokie mieszkanie wiąże się z kolei z większymi kosztami ogrzewania. Stare kamienice często nie są zachowane w najlepszym stanie technicznym, co nie zawsze jest widoczne od razu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~mila

mieszkanie w kamienicy bez windy i miejsca parkingowego to męczarnia, wolę osiedle strefa cegielnia w Krakowie, mam zamiar tam kupić mieszkanie

~złomiarz

Stare bloki mają wady, ale przynajmniej jak sąsiad kichnie w mieszkaniu, to nie słyszą go ci co mieszkają dwie klatki dalej, bo mają solidne ściany.

~Nickfu3y

Przed publikacją zapoznaj