Chaos na obwodnicy? Czytelnicy zgłaszają problemy z remontem

Image

Otrzymaliśmy kilka sygnałów od Czytelników w sprawie robót drogowych, które wykonywane są na obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Kierowcy skarżą się, że prace remontowe nie zostały właściwie oznakowane.

O co chodzi z tym remontem?

Od 29 maja do 30 czerwca prowadzone będą naprawy gwarancyjne na obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77. Prace polegające na lokalnej wymianie nawierzchni oraz naprawie krawężników i pierścieni rond, będą prowadzone punktowo w kilku miejscach. Kilkukrotnie będzie też zmieniana organizacja ruchu.

Roboty gwarancyjne będą prowadzone na wszystkich rondach i dojazdach do nich oraz na trasie głównej. Wykonawca (Mostostal Warszawa) będzie prowadził naprawy uszkodzonych krawężników i naprawy spękań pierścieni rond, a w kilku miejscach na trasie głównej wymianę warstwy ścieralnej (frezowanie i układanie nowej nawierzchni). Prace rozpoczną się od ronda na wysokości galerii handlowej Vivo. Koszty napraw gwarancyjnych pokrywa wykonawca.

Utrudnienia drogowe. Czy oznakowanie jest prawidłowe?

W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ruch wahadłowy (w szczególności w momencie frezowania nawierzchni oraz układania nowej nawierzchni), zwężenie jezdni, objazdy oraz tymczasowe oznakowanie.

Część kierowców uskarża się na to, że przebudowa nie została prawidłowo oznakowana. O tym, że są prowadzone prace remontowe dowiadujemy się ze znaków, które zostały postawione około 200 metrów przed rondem prowadzącym do galerii handlowej. By dojechać do VIVO! należy wjechać w obwodnicę (DK77) i zawrócić na rondzie, które znajduje się dopiero w okolicy błoni nadsańskich. Tym którzy wybierają się na zakupy radzimy dojazd do galerii od strony ul. Działkowej. Problem jest taki, że wiele osób nie zwraca uwagi na znaki, część jedzie na pamięć, a później próbuje zawrócić. Niektórzy robią chaotyczne ruchy.

Nie tylko my otrzymaliśmy sygnały w sprawie utrudnień drogowych, mieszkańcy kontaktowali się również ze stalowowolską policją. Funkcjonariusze już kilkakrotnie jechali sprawdzić co dzieje się na tym odcinku drogi.

- Policjanci byli na miejscu, sprawdzili oznakowanie i jest ono prawidłowe. W związku z tymi trwającymi pracami remontowymi prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie pionowe i stosowanie się do niego- mówi młodszy aspirant Małgorzata Kania z KPP Stalowa Wola.

W tym miejscu roboty potrwają jeszcze przez kilka dni. Później przeniosą się gdzie indziej. Bądźcie więc czujni i ostrożni, noga z gazu i stosowanie się do znaków pomoże Wam przetrwać ten czas!

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Magun

Nie wiem kto planował ten remont ale np dojazd do Zarzecza ze stalowej możliwy jest przez Pysznicę i od strony niska starą 19. Niestety nie sprawdzono że w Klyżowie trwa naprawa drogi i właśnie zablokowane zostało rondo pod Niskiem na starej 19. Jak zwykle ktoś nie pomyślał

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie vel głąbie, ty nie ubliżaj innym, miedzy innymi takim jak "~Edek" bo on może ciężko pracuje, ale jest pewne, że ty tylko pie.dzisz w stołek za pieniądze ciężko pracującego podatnika i piszesz te bałwochwalcze idiotyzmy du.owłaza.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie vel głąbie, może podpowiesz remontującym, że jeśli remontują dwa pasy, to niech skierują ruch na te twoje dwa pasy, toć to jest ta twoja czteropasmówka. Widzisz kretynie jakiego du.owłaza z siebie robiłeś, w wizjach miałeś czteropasmówkę.

~Kogut

Dlaczego ekipa remontująca obwodnicę nie pracuje na 2 zmiany.

~ekolog

Do edek , ty nigdy w życiu złotówki do niczego nie dołożyłeś hejterze bo aby płacić jakiekolwiek podatki to trzeba ciężko pracować chyba , że za trollowanie ci cieciu płacą. Wracając do obwodnicy dzięki tej obwodnicy już od 2 lat nigdzie nie widzę ciężarówek jeżdżących w centrum naszego miasta.

~Konica

Widzę że jasiek to nowe dziecko pisiej trolowni. Ale wy tam jesteście upośledzeni smiech2 Fachowcy od ksera i parzenia kawy smiech2 Tułolowac to trzeba umić smiech2

~Ubek

jasiek
70% to środki UE baranku, ponad 200 mln dofinansowania a pozostała część to pożyczki rządu które ty będziesz spłacał.
Piniedzy nie ma i nie było ale są pożyczki i kredyty.
PiS jest pusty finansowo a za wszystko płacą Polacy

~jasiek

lepiej by było za po, nie było by obwodnicy i nie było by kłopotu.
Piniendzy by nie było i obwodnicy tyż.

~Ubek

I znowu będzie otwarcie po remoncie.

~look

Proszę zwrócić uwagę na trzy ostatnie zdjęcia. Gdzie jest znak zezwalający zawracać w tym miejscu? Pal licho osobówki ale gdy widzi się TIR-y długości kilkunastu metrów długości to aż cierpnie skóra! Dają wszyscy radę. Panie ministrze Weber to pana dzieło, prawda? Oj licho pan budujesz te nasze drogi. Za mało włożył w tą drogę tektury i stąd ten kapitalny remont. Nieładnie, nieładnie takie buble budować. Czy zdążył pan ochłonąć z uroczystości otwarcia otwartej ulicy Okulickiego/

~He he

Ekolog darmozjadzie bierz.łopate i do roboty

~Heja!

Pomysłowość niektórych kierowców mnie zadziwia. Jeśli jedziemy od strony Niska lub z VIVO i chcemy wjechać w Chopina, trzeba się przejechać ul. Podskarbową w stronę Rozwadowa i tam zawrócić. Ale po co? Przecież bliżej jest przez przejście dla pieszych.....

~haha

Wielka czworka pisowska nie zrobila dzisiaj konferencji?przy remoncie spartolonej obwodnicy?

~janek82

Jedynie od górki w stronę ronda przy Vivo znaki są prawidłowe. Natomiast pozostałe znaki to dramat wprowadzający w błąd - najwięcej bzdur jest jadąc od Sandomierza. Poza tym co to za partacze robili drogę, że nawierzchnię i krawężniki trzeba zmienić po 1,5 roku używania? A zapomniałem, to partacze z PiS, którzy na niczym się nie znają, nic nie umieją, ale są pewnie od "jojo wujek" załatw mi pracę...

~rozwadowianin

Jak nawierzchnia ścieralna to się starła.

~Edek

ekolog ta wasza bublowata obwodnic to za nasze pieniądze. Ty byś z gówna zrobił cukierek...

~toż to szok

Policjanci to sprawdzili i wszystko jest super. Czego nie rozumiecie? Przez SZEŚĆ dni nie działały światła na Górce. Chaos nieprawdopodobny. Zresztą dzisiaj też nie działają sprawnie bo sekundników nie ma. Regularnie jest blokowana droga na Poniatowskiego bo podobno budują supermarket. Jadąc od Rozwadowa korki są do ulicy Chopina bo jakaś ciężarówka stoi na pasie drogowym. Albo akurat cofa i reszta musi się dostosować. Mamy jakiegoś gospodarza w tym mieście?

~Login

Autobusy MZK od VIVO do miasta są kierowane na rondzie na skrzyzowaniu Podskarpowej z Chopina aż do ulicy Brandwickiej następnie wjeżdżają w Sandomierską naprzeciw muzeum w stronę rynku ( kilka do kilkunastu minut opóźnienia ) a następnie utykają w kolejnym korku bo ktoś wydał zgodę na równoczesny remont ulicy Rozwadowskiej koło szkoły nr. 9 ! Koordynacja robót zajebi..ta ! Sparaliżować część miasta i nie brać za to odpowiedzialności ? Kto wydał zgodę na to ?

~wilk

Ja pierdziu. Dwa lata użytkowania i nawierzchnia ścieralna do wymiany ??? Taka robota to za czyich rządów była wykonana ???

~jasio

jeszcze nie dotarte a juz remont nie lepiej od razu rewitalizacja

~jasio

a co dopierobedzie jak nas nato ktus zaatakuje bo sie nie odstraszy i nie ulegnie mu

~ekolog

Wielkie ale , że przez 2 dni będziemy musieli bardziej uważać na naszej obwodnicy w Warszawce mieszkańcy takie remonty na wszystkich ulicach mają przez cały rok. Co za bydło ci hejterzy w naszym mieście są.

~pytanko

Czy prokurator powiadomiony?

~MY....

15 maj 2021r.

~Jozef

Nie za świeże na remont?

~joe

domagamy się aby Lucjusz, Rafał, Stanisław i Janina zorganizowali konferencję z tego wiekopomnego wydarzenia !!!

~Bacha

Nie polecam jechać do Galerii VIVO ul Działkową tez jest rozkopana .Szkoda
ze remont tych dwóch dróg jest wykonywany jednocześnie Nikt nie pomyślał jakie to będzie duże utrudnienie. .

~Kierowca

Najlepsi kierowcy stalowowolscy niżańscy itd. jechać na pamięć i nie patrzeć na znaki. W różnych miastach są prowadzone prace remontowe i nie ma problemu tylko zawsze w stalowej bo korek się robi na 5 min lub bo dany "kierowca" jedzie na pamięć nie patrzy na znaki a tu nagle droga zamknięta i już wielka tragedia. Podobnie było ostatnio na górce jak sygnalizacja świetlna nie działała wielcy kierowcy nie wiedzieli jak jechać bo nie wiedzieli która droga jest główna i albo wszyscy jechali albo wszyscy stali. A WYSTARCZY PATRZEĆ TYLKO NA ZNAKI!!!!!!!!!!!!!!!!