Dobra oferta wynajmu magazynu – jak ją rozpoznać?

Materiał zewnętrzny Image

Wybór magazynu do wynajęcia odpowiadającego potrzebom firmy to jedna z istotnych decyzji, która wpływa bezpośrednio na zyski przedsiębiorcy. Dlatego przed ostatecznym podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. W poniższym tekście omawiamy ważne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wynajmie powierzchni magazynowej. Przeczytaj go i zdobądź niezbędne informacje.

Korzystna lokalizacja magazynu

Istotnym elementem przy wyborze magazynu jest jego położenie. Często priorytetem okazuje się bliskość głównych węzłów komunikacyjnych: autostrad i dróg ekspresowych. Jednak w niektórych przypadkach ważne może być także położenie blisko centrum miasta. Przykładem takiej lokalizacji są np. magazyny we Wrocławiu, które dodatkowo usytuowane zostały w odległości zaledwie dwóch kilometrów od portu lotniczego.

Możliwość najmu powierzchni biurowych

Dodatkowym atutem atrakcyjnej oferty wynajmu hal magazynowych jest możliwość wynajęcia powierzchni biurowych. Często wynajmujący potrzebują przestrzeni biurowej dla personelu zajmującego się zarządzaniem magazynem logistycznym i obsługą administracyjną. Istotne jest, żeby zapewnić im odpowiednie warunki pracy, a także uwzględnić dodatkowe koszty związane z wynajmem biur.

Powierzchnie, z których najemcy korzystają wspólne

Przy ocenie ofert najemców istotne jest uwzględnienie tzw. GLA (Gross Leasable Area), czyli całkowitej powierzchni dostępnej dla najemcy, podzielonej na strefy do wyłącznego użytku oraz obszary wspólne, które są udostępniane wszystkim najemcom w danym obiekcie.

Na terenie zewnętrznym zazwyczaj będą to miejsca parkingowe, natomiast wewnątrz budynku obszary wspólne obejmują np. pomieszczenia socjalne dla pracowników magazynu oraz pomieszczenia, z których korzystają pracownicy biurowi (korytarze, toalety, kuchnie, jadalnie itp.).

Parametry techniczne hal magazynowych

Równie istotne jak lokalizacja, są parametry techniczne magazynów, które muszą spełniać oczekiwania wynajmującego. Poza wielkością magazynów, która oczywiście jest kluczowa, warto zwrócić uwagę na:

• maksymalną wysokość składowania towarów, która musi być odpowiednia do potrzeb,
• rozstaw słupów wsporczych wewnątrz magazynów, który łączy się z maksymalnymi wymiarami składowanych towarów,
• nośność posadzki, która musi być wystarczająca, aby utrzymać obciążenie składowanych towarów,
• rodzaj doków, na przykład z możliwością regulacji hydraulicznej, co ułatwia załadunek i rozładunek towarów.

Poza tym, istotne jest także zabezpieczenie magazynów oraz maksymalne obciążenie ogniowe, co ma znaczenie przy kwestiach związanych z ubezpieczeniem obiektu.

Sprawdź ofertę https://www.7rsa.pl/magazyny/7R-Park-Wroclaw

Rozwiązania ograniczające koszty eksploatacji

W obecnej erze wzrastającej świadomości ekologicznej oraz rosnących kosztów energii, istotnym aspektem staje się zastosowanie rozwiązań mających na celu ograniczenie zużycia energii. Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie naturalnego światła do oświetlania przestrzeni załadunkowej oraz zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED wewnątrz magazynu.

Chociaż wykorzystanie pomp ciepła i fotowoltaiki w magazynach do wynajęcia jest nadal rzadkością, w przyszłości takie rozwiązania mogą odgrywać istotną rolę jako przewaga konkurencyjna w ofertach najmu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =