Na Piaskach powstaje nowy plac zabaw

Image

Mali mieszkańcy tego osiedla od dawna wyczekiwali bezpiecznego miejsca do zabaw na świeżym powietrzu. I takie miejsce właśnie powstaje.

Plac zabaw, który znajdował się na osiedlu Piaski miał już swoje lata. Drewniane elementy urządzeń zabawowych były mocno zniszczone, spróchniałe, połamane. Ze względu na zły stan techniczny obiektu została podjęta decyzja o zdemontowaniu znajdujących się na nim sprzętów. Potem przez dłuższy czas nic się nie działo. Teraz w tym temacie coś się ruszyło.

- Ekipa konserwatorów Miejskiego Zakładu Budynków zamontowała nową konstrukcję pod przyszłe ogrodzenie oraz ławki. Wydzielono także miejsce na zieloną rabatkę, gdzie zrobiono już pierwsze nasadzenia. Na środku placu znalazło się miejsce na wielozadaniowy zamek. Będą też inne elementy lubiane przez dzieci: huśtawki, piaskownica i tablice edukacyjne. Ciągi piesze wybrukujemy, aby po opadach deszczu nie brodzić w błocie. Cieszymy się, że budowa miejsca zabawowego spotkała się z uznaniem ze strony Mieszkańców. Mamy nadzieję, że spełni ono Państwa oczekiwania- relacjonuje MZB.

Początkowo nowy plac zabaw miał powstać przy nowym przedszkolu. Na szczęście sprawę nieco przyspieszono, wykonanie i późniejszą administrację nad nowy, placem zabaw zlecono Miejskiemu Zakładowi Budynków w Stalowej Woli.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

Popieram poprzednika. Kiedy doczekamy sie chodnika i oswietlenia na ul Kasztanowej?

~Marta

Brawo MZB
***** ZAB.

~Jan

No i dobrze. Jako mieszkaniec pięknie dziękuje panie prezydencie!

~Kazik

Nareszcie coś rusza, jeszcze tylko oświetlenie i chodnik przy ul. Kasztanowej, do usunięcia słupki blokujące wyjazd z ul. Chrobrego i może jakiś porządny sklep, fajnie by było jakby jakiś bar powstał.