Co dalej z księdzem, którego oskarżono o przywłaszczenia parafialnych pieniędzy?

Image

O ks. Stanisławie K. głośno zrobiło się w sierpniu 2022 roku. Niedawno spłynął akt oskarżenia w tej sprawie.

Przypomnijmy. Ksiądz z Domostawy, który w lipcu 2022 roku miał przejść na kapłańską emeryturę, miał wykonać 2 operacje na parafialnym koncie bankowym. Twierdził, że 2 mln zł, które sobie przelał na prywatne konto, były jego. Skany tych operacji upubliczniono w internecie. Były proboszcz tłumaczył się biskupowi. Oświadczenie w tej sprawie wydała kuria. Wynikało z niego, że ks. Stanisław K. przelał prywatne pieniądze celem zakupu obligacji dla parafii, a gdy stało się to niemożliwe, pieniądze po prostu sobie zwrócił. Sprawa i tak trafiła do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Ostatecznie w akcie oskarżenia pojawiła się duża niższa kwota.

Sprawa oskarżonego Stanisława K. (lat 71, księdza katolickiego) o przestępstwo z art. 284 § 2 kk w zw. z art. 294 § 1 kk. W akcie oskarżenia zarzucono Stanisławowi K., że w dniu 30 listopada 2020 r. przywłaszczył powierzone mu mienie znacznej wartości w postaci środków pieniężnych w kwocie 434.133,05 zł. W sprawie tej nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy.- informuje Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~oby

Oto tajemnica wiary, ubóstwo na niby i dolary!

~Andrzej

Prawo powinno być chyba jednakowe dla wszystkich:
Jest zarzut, są dowody
To co to za pytanie -co dalej..

~Ubek

Taki jest kler w Polsce i zapewne na świecie. Tylko tam już szczególnie w zachodnim dawno to zrozumieli a w naszej ciemnocie jeszcze to kilkanaście lat potrwa.
Chociaż zmianę nastawienia już znacząco widać. I co ciekawe do tego stanu anty kościelnego doprowadził sam kler przy pomocy PiSu. Dziękujemy.
Polak ma jedną zaletę która nam towarzyszy od zarania dziejów - zawsze postępuje przekornie i nie cierpi zakazów.

~kocybała

Kto ma księdza w rodzie tego bida nigdy nie ubodzie! Amen!

~E2rds

Śwagier, tobie to pasowała by sutanna.
Gdybys sie uczył to byś i biskupem juz był.

~Quo Vadis

Pan nas rozliczy wszystkich w swoim czasie....i to bedzie najsprawiedliwsze. Amen.

~kosa

Można iść o zakład, że nie będzie skazującego wyroku bo to to zawsze koszula bliższa ciału. Może doczekamy się poręczenia samego ordynariusza wszak pieniądz nie śmierdzi.

~Login

klecha,
z którego palca wyssałeś te mądrości? Na pewno nim jeszcze w d.u.p.i.e grzebałeś.

~Polan

j-23, a co to kogo obchodzi co dajesz i komu dajesz czy nie dajesz, śmieszny jesteś. Pochwal się czymś mądrzejszym

~Toga

A co z Tuskiem będzie?

~wyborca PiS

Dać mu medal, bo jak powiada wszechmogący ojciec dyrektor - kto nie ma pokus.

~STALOWIACZEK

Życzę zdrówka i wytrwałości dla księdza

~kris35

Wiele osób straciło życie lub zdrowie na posterunku pracy. A takiemu darmozjadowi zbywają dwie bańki .

~fakt

A jak myślicie ?? żył w samotni??? Nie....a wiec z kim sie zadawał??? z samą śmietanką....he he....i u nas i w ameryce..umiech))) kto ma kasę ten sie bawii i ma mnóstwo przyjaciół....a co tak nie jest???? Jak kto bez skazy niech wezmie kamień i rzuci pierwszy???? są chetni???? umiech)))

~Katol

Przecież to jest walka z kosciołem, zbiórak na msze za tego księdza bugahahaha

~Ada

wydymał ciemnogród w imie demokracji brawo mohery

~j-23

Dobrze zrobił.Wydymał wszystkich,oprócz mnie,bo ja nie daję "złamanego"grosza,na różne gusła i szamańskie czary.

~kris35

Na tak dużą kasę powinny być dokumenty świadczące o przelewie do parafii . Gdyby takowe były to sprawy by nie było. A zatem logiczne jest że złodziejem jest. Czyli #@#.

~Marek

Marek
Tylko kontakty z tamtym systemem wytłumaczyć musisz kaczorowi .
Dzisiejsza decyzja sejmu o komisji temu przeczy.

~Marek

Dodam jeszcze ,że byłem w Domostwie na pogrzebie kolegi,ktøry prowadził we ksiądz a było to 7 lat temu. Takiego kazania i takiego wspomnienia o zmarłym nigdy wcześniej nie słyszałem . Tutaj ogromny szacun dla tego księdza

~Marek

Dodam jeszcze ,że byłem w Domostwie na pogrzebie kolegi,ktøry prowadził we ksiądz a było to 7 lat temu. Takiego kazania i takiego wspomnienia o zmarłym nigdy wcześniej nie słyszałem . Tutaj ogromny szacun dla tego księdza

~Marek

Można dużo klikać na internecie co nic nie kosztuje ale temu księdzu pomogły kontakty z tamtym systemem dzięki czemu spadł na cztery łapy a że był kumaty to kole w oczy większość społeczeństwa które nie ma takich układów ,takiego wykształcenia no i wejścia w biznesy z zabezpieczeniem odpowiednich służb

~ojej

Jakby inni nie kradli

~prym

Ale jak się głupio tłumaczy. Chciał kupić ZA SWOJE 2 MILIONY obligacje DLA PARAFII. I co nie jest dobrodziejem???? Stwierdził, że po co mu 2 miliony, zastanawiał się co ma biedaczek z nimi zrobić bo przez 40 lat na nie ciężko pracował; trochę na budowach w Ameryce, uprawiał i zbierał maliny i aronię no i tak nazbierało się przypadkiem 2 miliony. I miał chłop problem - co tu k.....a z tą kasą zrobić. W końcu wymyślił, że się ich pozbędzie i kupi dla parafii obligacje. Czy dzieci w przedszkolu w Domostawie uwierzą w taką bajkę ??? A może parafianie z tej parafii uwierzą i wszyscy katolicy w Polsce ??? Ciekawy jestem czy pan Krzysztof Nitkiewicz w to wierzy ??? Pewnie tak bo on jest mocno wierzący.

~Marek

Światem rządzi kapitał. A ten ksiądz liznął ten kapitał i trochę go zgarnął. A kapitał to USA ,Izrael i reszta np. Korea płd.A nasze państwo się ślizga ale niewiele moźe
Zobacz co z z biznesem aptecznym.

~emeryt44

Najwieksza tajemnica kościola to majątek rozdaj lub spal .Zakup trumnę i czekaj na koniec męki czyli życia w tym świecie.Kasa jest nic nie warta w nowym życiu ,a ksiądz chętnie się zaopiekuje.

~Radzoi

A kiedy się ktoś zabierze za porządki w PSM?

~Adam

Ksieciuno ma szemrane interesy i gra w karty na kase

~Yhyyhy

Przecież to nic innego jak próba wyprania pieniędzy. Ciekawe kogo była kasa.

~Ryk 12

Juz dajcie mu spokoj,nie macie innych tematow??kostka na rynku w rozwadowie sie zapada a dopiero co polozona gdzie jest Lucek??