Nastolatki ujęte na kradzieży

Image

Stalowowolscy policjanci interweniowali wobec dwóch sprawczyń kradzieży. Okazało się, że 18-latka wraz ze swoją 16-letnią siostrą ukradły kosmetyki i odzież o łącznej wartości ponad 1700 złotych. Starsza z kobiet usłyszała już zarzut kradzieży, młodsza za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Stalowowolscy mundurowi interweniowali wobec sprawczyń kradzieży, do której doszło w jednej z drogerii na terenie Stalowej Woli. Jak się okazało 18-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego wraz ze swoją 16 -letnią siostrą, ukradły kosmetyki o łącznej wartości ponad 900 złotych. Podczas wykonywanych czynności policjanci w plecaku, który dziewczyny miały przy sobie znaleźli ubrania z metkami. Jak się okazało pochodziły one również z kradzieży dokonanej tego samego dnia na terenie trzech sklepów odzieżowych. Ich łączną wartość wyceniono na kwotę blisko 800 złotych. Młode kobiety zostały przez policjantów zatrzymane. Starsza usłyszała już zarzut kradzieży sklepowej. Według kodeksu karnego grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w sprawie młodszej siostry zostaną przesłane do sądu rodzinnego. Dziewczyny oświadczyły, że kradły rzeczy na własne potrzeby.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż młode kobiety podejrzewane są o kradzieże sklepowe w innych miejscach. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Policja apeluje do rodziców o zwracanie większej uwagi na swoje dzieci i na to co przynoszą do domu. Przypominamy, że odpowiedzialność za swoje czyny ponoszą zarówno osoby dorosłe jak i nieletnie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Nauczka na przyszłość, albo wcale nie kraść, albo jak kraść to miliony, wtedy nie idzie się do więzienia, starczy na opłacenie wszystkich.

~Login

saszka66, jakie szkoły kończyłeś? Nic nie kumasz.

~Antropolog

Jakiej narodowości są te mieszkanki powiatu?

~saszka66

Pis iory zapomnialy o kosmetykach plus dla mlodziezy .Dodatek taki sie nalezy ,bo jak nie to mlodziez sama sobie ten dodatek ogarnie w sklepach.

~Anty

Głupie siksy i tyle .

~Anty

Głupie siksy i tyle .

~jasio

ale gupie mogly powierziec ze tyko testowaly jak dziala ochrona

~Juperta

Z tymi kosmetykami to ci akurat wierzę florasxxx XD

~Obywatel

2 lata więzienia dla 18-latki a dla 17 -latki 1 rok nie patrząc że jest niepełmoletnią osobą.

Dla rodzicòw 17 latki za brak wychowania kara pienieżna a jak nie zapłacą 6 miesięcy więzienia..

Z takim postępowaniem ostro się idzię bo potem nie wiadomo co dalej zrobią.

~Sz.z worka

przecież ...kosmetyki młodocianym się należały!

Thomas-W

Dzień Dobry.

Bez kosmetyków można żyć.
Nie warto ryzykować trafienia do więzienia albo zakładu poprawczego.