Od poniedziałku będą naprawiać obwodnicę SW i Niska

Image

Od najbliższego poniedziałku 29 maja do 30 czerwca prowadzone będą naprawy gwarancyjne na obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77. Prace polegające na lokalnej wymianie nawierzchni oraz naprawie krawężników i pierścieni rond, będą prowadzone punktowo w kilku miejscach. Kilkukrotnie będzie też zmieniana organizacja ruchu.

Roboty gwarancyjne będą prowadzone na wszystkich rondach i dojazdach do nich oraz na trasie głównej. Wykonawca (Mostostal Warszawa) będzie prowadził naprawy uszkodzonych krawężników i naprawy spękań pierścieni rond, a w kilku miejscach na trasie głównej wymianę warstwy ścieralnej (frezowanie i układanie nowej nawierzchni). Prace rozpoczną się od ronda na wysokości galerii handlowej Vivo. Koszty napraw gwarancyjnych pokrywa wykonawca.

W celu ograniczenia emisji hałasu oraz z uwagi na precyzyjność robót, prace prowadzone będą wyłącznie w porze dziennej, sukcesywnie na poszczególnych rondach, a nie jednocześnie na wszystkich.

GDDKiA wydało apel do kierowców:

W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W miejscu prowadzonych prac obowiązywał będzie ruch wahadłowy (w szczególności w momencie frezowania nawierzchni oraz układania nowej nawierzchni), zwężenie jezdni, objazdy oraz tymczasowe oznakowanie.

Prosimy więc kierowców o stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem. Apelujemy także, aby planując podróż uwzględniać dłuższy czas dojazdu do miejsca docelowego a w miarę możliwości wybierać trasy alternatywne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wkurzony

Gratulacje za rewelacyjna synchronizację robót na obwodnicy i w rozwadowie. Tylko pislam jest do tego zdolny

~Wkurzony

Gratulacje za rewelacyjna synchronizację robót na obwodnicy i w rozwadowie. Tylko pislam jest do tego zdolny

~Wkurzony

Gratulacje za rewelacyjna synchronizację robót na obwodnicy i w rozwadowie. Tylko pislam jest do tego zdolny

~Adam

Gładki to będziesz ~ekolog w programie CELA+ razem z całą tą mafijną kliką.

~ekolog

Ta nasza obwodnica od ulicy BRANDWICKIEJ do NISKA jest bardziej gładka niż autostrady które peło porobiło w naszym kraju.

~Yts

Cirkawe kiedy obwodnicę rozwadowa wyremontuja, latwiej jest postawic znak "garby"

~chopek

to stalowa ma obwodnicę? nie zauważyłem. widzę za to drogę pod oknami bloków, przez ogródki działkowe i na dodatek garbatą i bez ekranów do której idą łączniki przez centrum miasta.

~Mieszkaniec

Ekolog umyj się napletku

~lala

Do piszącego "mieszkaniec" bardzo trafna diagnoza tego co zostało zniszczone w zaledwie 8 lat od przejęcia wladzy przez Kaczyńskiego. To on był akuszerem pierwszego rządu z niekompetentną a pazerną na szmal Beatą vel Broszką na czele. To on potem "rekonstruował" rząd wyrzucając ową kobietę jako mogącą być w powiecie a nie w W-wie i zastępując ją mitomanem, kłamcą, obłudnikiem Mateuszem vel Bambikiem. To on najsampierw obniżył wynagrodzenia w spółkach SP o 20% by później, po obsadzeniu swoimi podnieść bez rozgłosu ponad trzykrotnie wynagrodzenia. W międzyczasie wygłosił slogan, że do polityki nie idzie się po pieniądze(vide wynagrodzenie w PZU niejakiej Sadurskiej za 20022 rok to 2 mln złotych)! Wszystkie dobrodziejstwa są niczym innym jak zamachem na demokratyczne struktury państwa praworządnego. Ochrona prawna tylko dla swoich. Do czego doszliśmy w tak krótkim czasie?

~Janusz

To jest śmiechu warte, ale zarazem kpina z podatników. Tym się powinna zająć pro..... I inne powołane do badania rzetelności wydatkowania środków publicznych.

nivea

Ekolog ja wciąż czekam.

~Gonzo

Jak zwykle w tym kraju nic na lata tylko na chwilę

~...

Juz sie sypie?brawo

~Madras

Czy obwodnica Stalowej Woli to jest już skończona?? Bo droga techniczna wzdłuż tejże obwodnicy chyba nie .
Co to ma być ?? 100 metrów asfaltu i za chwilę błoto ,brak drogi i za chwilę 30 metrów asfaltu i za chwilę błoto i tak od Stalowej do Niska.
Może ktoś się tym zainteresuje??

~Grzegorz

kut
W SDK nie ma dyrektora jest Sroka grabarz SDK, ale jego stanowisko nie zależy od układu partyjnego.

~ljkoii

Może nareszcie ściągną jakiegoś fachowca który zmieni czasy na światłach przy Branwickiej. W kierunku Sandomierza 30 samochodów i 20 sekund, w kierunku Branwicy 5 samochodów i taki sam czas. Drogowcy nie potrafią tego obsługiwać?

~kut

- do mieszkaniec - Powiedz to dyrektorowi SDK w Stalowej Woli.

~Olaf

Faktycznie ews w stylu Radia Erewań. Podskarpowa już rozkopana. Podskarpowa a nie obwodnica. Dzisiaj tzn. w piątek a nie w poniedziałek.

~Stalowa

Światła na tzw. Górce nie działają już trzy dni. Nikt nic nie robi. Tam jest samowolka. Każdy jedzie jak chce. Kierowcy jadący JPII w kierunku Rozwadowa myślą, że jadąc prosto mają pierwszeństwo. Śmigają aż miło. Tymczasem droga z pierwszeństwem jest od Chopina. Czekamy na tragedię. Bo wiadomo, że nie czekamy w tym mieście na naprawę sygnalizacji.

~Mieszkaniec

Dzisiaj poziom zawłaszczania państwa jest jeszcze większy niż za PO. "PiS szedł do władzy z hasłem obrony praworządności, czystych rąk, czystej polityki". - Natomiast to, co się dzieje jest zupełnie czymś przeciwnym. "ławka PiS-u była krótka". - Po wykorzystaniu tych ludzi, którzy jednak posiadali jakieś kompetencje, te dalsze nominacje, zwłaszcza dotyczące gospodarki i spółek, zupełnie wymknęły się spod kontroli. PiS wypłukuje ludzi bardziej wartościowych, bo decyduje partyjne przebicie, a nie kompetencja, odpowiedzialność czy fachowość. To jeszcze funkcjonowało jak były "tłuste lata", ale jak przyszły "lata chude" to mamy to co jest polityką samobójczą.
Tacy ludzie , którzy z nadania partyjnego są zawodowymi dyrektorami, ministrami czy tylko kierownikami bez podstawowego przygotowania do pełnionej funkcji nie mogą wnieść nic konstruktywnego.
Jak takie "cus" jak Kaczyński może dobrze zarządzać krajem, kiedy on nie ma pojęcia o zarządzaniu swoim małym domostwem.
Człowiek wychowany pod spódnicą mamusi, bez pracy i rodziny, konta bankowego, portfela, bez prawa jazdy, etc, etc.
On nie ma pojęcia skąd się biorą pieniądze, dzieci, smutki i radości.
Największy nieudacznik, manipulator, żądny władzy oszust, za nasze pieniądze, kupuje sobie poparcie.
A ty pisowski elektoracie cieszysz się obecną chwilą i nie zastanawiasz się na tym, że grozi nam bankructwo, że obiecanki prezesa będzie spłacało szereg pokoleń przez szereg dekad.

nivea

Ekolog jak jesteś takim znawcą to napisz mi kto te eksę pod Rzeszowem wybudował. Tzn od początku. Która ekipa utworzyła studium korytarzowe, następnie STEŚ, wydała decyzję środowiskową, koncepcję programową, ogłosił przetarg, wybrał wykonawce i wtedy się dowiesz która ekipa jakie ma zasługi w tym temacie.
Czekam abyś mi odpisał krok po kroku aby Ci było łatwiej wpisuj z datami.

~ekolog

Jeżeli jakiś wiadukt nie wytrzymuje obciążeń to nie wina tych co te wiadukty budują a wina jest kierowców TIRÓW a dlaczego bo jeżdżą po drogach z obciążeniem dużo większym niż dopuszczalne a robią to tylko dlatego , że chcą więcej za transport zarabiać. Ale wytłumacz to jakiemuś hejterowi jak oni o niczym nie mają zielonego pojęcia.

~ekolog

No i hejterzy się na maksa kompromitują bo PODSKARPOWĄ to szrek robił i ten odcinek już 3 razy był naprawiany. Teraz po remoncie który zrobił PAN PREZYDENT L. NAADBEREŻNY ta obwodnica na odcinku od BRANDWICKIEJ do VIVO jest gładsza niż wszystkie autostrady w POLSCE. Jeszcze przydało by się poprawić ten odcinek od AGATÓWKI do BRANDWICKIEJ bo jest nie najlepszy. Przypomnę jeszcze o drodze ekspresowej od RZESZOWA do SOKOŁOWA MAŁ. gdzie peło zrobiło do RZESZOWA 2 opasy a z RZESZOWA do SOKOŁOWA jeden pas i dziś PIS dorabia tam dodatkowy pas aby ta droga wyglądała po ludzku. Bardzo dobrze , że firma która zbudowała naszą obwodnicę od VIVO do NISKA robi tam małe poprawki na swój koszt bo za 2 lata musielibyśmy to zrobić na własny koszt. To nie inżynierzy budują te drogi ekspresowe a firmy budowlane i to te z zachodu europy. Więc do kogo macie hejterzy pretensje to wy tak te zachodnie firmy wychwalacie wszędzie a macie dowody jak oni wszystko robią.

~lej

Na S 19 w okolicach Nowosielca wiadukty już od kilku miesięcy pękają i są podpierane stemplami !!! Kolejny wyczyn naszych rodzimych inżynierów. Czy ktoś za to odpowie ??? To też się dzieje za rządów PIS-u.

~klin

Takie mamy teraz szkoły i takich wypuszczają "fachowców". Po dwóch latach obiekty budowlane przez nich zaprojektowane, wykonane, nadzorowane i odebrane nadają się do remontu. Już nawet okresu gwarancji nie wytrzymują. Dlaczego nikt nie rozlicza tych doktorów, docentów - "nauczycieli akademickich", którzy produkują takie buble w postaci pożal się Boże inżynierków??? Ale oni są tacy sami. Zero wiedzy, a o doświadczeniu zawodowym to już nie ma co mówić. I to wszystko za rządów PIS. Przypomnijcie sobie o tym w jesieni.

~Wypad

Mieszkaniec. Ekolog się nie nauczy. Nie jest w stanie.

~klin

Ale na tym odcinku...nie ma rond, to który w końcu odcinek będzie gwarancyjnie naprawiany? na podskarpową gwarancja już raczej minęła.

~MottodlaElyty

Tytuł artykułu i porażka redakcyjna. Jak w radiu Erewań. Będą naprawiać ale nie obwodnicę Niska i Stalowej Woli lecz ulicę Podskarpową. Odcinek od ronda przy Vivo do skrzyżowania z Brandwicką był już wielokrotnie naprawiany, ostatnio nawet ułożono drenaż i wykonano betonową podbudowę na niektórych odcinkach. Nic to nie dało. Nadal pojawiają się garby, wałki czyli nieoczekiwane (dla projektantów, generalnej dyrekcji i wykonawców) zjawiska geologiczne. Kierowców znowu czeka ponad miesiąc czasu jazda po placu budowy.

~klin

Naprawy gwarancyjne? Wymiana nawierzchni ? Ile lat jest w użytkowaniu ta obwodnica??? Z jakich materiałów jest zrobiona , kto takie materiały dopuścił do użycia, kto to nadzorował i kto odebrał taka robotę ??? Pewnie projektant z uprawnieniami ma ze 29 lat życia, nadzór sprawował inżynier z uprawnieniami który ma ze 31 lat życia, a robotę odbierał pewnie ktoś "zaprzyjaźniony". Za czyich rządów powstała ta obwodnica??? Kto był na jej otwarciu i uroczyście w świetle fleszy i obecności kamer przecinał wstęgę ?????

~Mieszkaniec

Do łopaty zatrudnijcie trutnia,nieroba ekologa może się czegos w końcu nauczy