Od poniedziałku w mieście odkomarzanie

Image

Coraz więcej i coraz dłużej przebywamy na świeżym powietrzu. Wieczorami dokuczają nam komary. Rozpoczyna się walka z krwiopijcami.

Miejski Zakład Budynków w Stalowej Woli od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 maja rozpoczyna opryski przeciw komarom. Gdzie należy spodziewać się akcji?

- Nasze działania skierowane będą na osiedla mieszkaniowe, place zabaw i tereny rekreacyjne. Ekipy wyjadą na miasto w porze wieczornej, po godzinie 20:00, co jest związane z cyklem biologicznym komarów oraz ochroną pożytecznych owadów (pszczoły). Używany przez nas środek jest bezpieczny. To odpowiednio atestowana mieszanka działająca wyłącznie na larwy komarów, komary i meszki. Nie jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt- informuje MZB.

Nie podano jeszcze harmonogramu planowanych działań. Ten ma niedługo pojawić się na stronie Miejskiego Zakładu Budynków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marus

Osoby, które w tak prostacki sposób wyrażają się o innych i obrażają są godne pożałowania, brak słów...

~XXX

Byłam na występach młodych zespołów z SDK i MDK w dniu dzisiejszym. Zespoły ładnie się prezentują. Ale od roku jeden i ten sam repertuar. Jedynie dzieci przebrane za pszczółki miały nowy taniec.
Ale nie o tym . Nurtuje mnie jedna sprawa a mianowicie - wygląd tej muszli koncertowej. Dlaczego nie jest odnawiana,brudna itp. Kasę zbieracie na kulturalno-oświatową działalność od każdego lokalu mieszkalnego i to nie mało. Nad widownią też by się przydało zadaszenie , słońce pali . Nagłośnienie również.A PRZY GARAŻACH również należałoby wyrównać teren lub położyć ażurowe płyty żeby nie było syfu jaki tam jest. Do działania

~Grego

Nawet odkomarzanie puezydęt zmałpował po Szlęzaku. Czekamy na pieuwszy autouski pomysł tego asa smiech2

halohalo

Zawsze lepiej mieć bujniejszą roślinność, niż nie mieć. To wynika też z ukorzenienia się tych roślin i tego, jak gospodarują wodą. Korzenie spulchniają glebę, a po nich wilgoć łatwiej dostaje się do gruntu. Bez roślinności gleba się spieka, tworzy nieprzepuszczalną skorupę. Wtedy działa jak gładka, twarda powierzchnia, przez którą woda deszczowa nie przeniknie. Zamiast tego wpłynie do kanalizacji i popłynie do Bałtyku. Każda forma wyższej zieleni, która powstrzyma ten spływ, jest pożądana. Nie chodzi jednak jedynie o pozostawienie trawy "samej sobie", a o zadbanie, aby w miastach istniały różnorodne gatunki roślin i formy zagospodarowania zieleni.

~Realista

Może lepiej trawy kosić na czas to będzie komarów mniej... tak "zarośniętej" Stalowej to ja nie pamietam.

~jasiek

okolice działek zlejcie solidnie , mozliwe że chleje tam z towarzyszami rdest to go oczadzi i możliwy bedzie spokój tu na forum.

~Trąba

Desowietyzacja też na czasie.

~Grzegorz

Na ZAB kapusiów jak mrowków
Kolega znanego radnego donosił MO i SB na kolegów związkowców.

~lucyfer 1

kierowink w mzb- to stary ubek czerwony- nikt go nie toleruje- stary alkoholik

~emerytka

A co z koszeniem trawników miejskich. W niektórych miejscach pod blokami trawa ma prawie metr wysokości-to wylęgarnia kleszczy i zagłusza posadzone przez mieszkańców małe krzewy. To jakaś nowa moda. W Nisku na rondzie to trawa zasłania nawet kierunkowskazy

~Marta

Żuraw i Adaś lachony pierwsza klasa.

~Komar

Dajcie już spokój z tym odkomarzaniem i truciem otoczenia chemią (tłumaczenie, że używane środki są nieszkodliwe to zwykłe kłamstwo). To jak z lekami, na jedną chorobę pomagają, ale wywołują skutki uboczne dla całego organizmu. Przecież komary to naturalne zjawisko, jak deszcz, upał, mróz, czy śnieg, które też są uciążliwe, ale można i trzeba się do nich przyzwyczaić. Dlaczego od kilku lat jak zaczęto odkomarzenie zniknęły ze stawów u podnuża skarpy żaby i inne płazy ?

~dj andrzej

w MZB jest też taki jeden bo tam pracowałem to największa k.... i delikatnie mówiąc szuja bo cisną się gorsze słowa na tego idiotę a mowa o panu kierowniku którego miałem niestety przyjemność poznać

~Marek

W MZB jest jeszcze drugi kapuś z ZAB adaś parkieciarz co buczkowi głowę między nogami trzymał to jego pewnie też do gazu.

~jasio

jakos nie widac zielonych pszykutych lancuchami do komaruf

~Grzegorz

Kapusia z ZAB żurawia do gazu chłopcy z MZB.

~jasio

A kiedy sie zacznie odpisianie miasta z pisowcow?

~Jony6

A kiedy koszenie?

~EDI

NISZCZYĆ KOMARZYCE JAK MSZYCE !!!