Centrum Edukacji Multimedialnej powstanie na raty

Image

Wkrótce powstanie Centrum Edukacji Multimedialnej. Póki co w stanie surowym, a robotami budowlanymi ma zająć się rzeszowska firma.

Zakładano, że budowa Centrum Edukacji Multimedialnej nad Zalewem Podwolina będzie kosztować około 16,5 mln zł. Tymczasem w ramach ogłoszonego w styczniu przetargu oferty, które wpłynęły do magistratu, były droższe niż przewidywano, a wahały się między 19,8 a 27,2 mln zł. W związku z takim obrotem sprawy została podjęta decyzja o realizacji tej inwestycji w 3 etapach. Wszystko rozpoczęło się od nowa. Już pod koniec kwietnia otwarto oferty w ramach I etapu zadania. Do przetargu podeszło 8 wykonawców, ich propozycje oscylowały pomiędzy 11,5 a 18,8 mln zł. Choć najtańsza opcja była o 1,5 mln zł droższa niż zakładano, zdecydowano o podpisaniu umowy. Inwestycją w I etapie ma zająć się rzeszowska firma.

Na początku wykonawca przygotuje dokumentację wykonawczą Centrum Edukacji Multimedialnej. Później rozpoczną się prace rzeczowe, które mają zakończyć się na etapie stanu surowego. Obiekt będzie miał powierzchnię zabudowy 1243 m2. Centrum będzie pełnić rolę ośrodka edukacji multimedialnej na wzór Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zostaną tam zastosowane najnowsze techniki związane z przekazem cyfrowym. Powstaną laboratoria cyfrowe, a ponadto będzie można obejrzeć wystawę multimedialną, która będzie obrazować historię Niska. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na wykonanie wszystkich robót.

Drugi etap prac będzie związany z przygotowaniem wystawy multimedialnej. Trzeci etap będzie dotyczył wykończenia obiektu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~???

W dobie takiej cyfryzacji, ekspresowym rozwoju sztucznej inteligencji, dostępu do laptopów, smartfonów na Podwolinie inwestują w centrum cyfryzacji. Komu to jest potrzebne? Rozumiem jeszcze jakieś muzeum po to żeby pokazać dzieciakom jakieś eksponaty, które dotkną, zobaczą jak kiedyś życie w Nisku wyglądało. Ale kto teraz pojedzie w takie miejsce żeby sobie historię Niska oglądnąć jak za przeproszeniem w kilka chwil może to zrobić nawet w ustronnym miejscu mając smartfon w ręce.

~Grzegorz

Niedoszły burmistrz Sroka nie załatwił od Webera czeku?

~yogin

Sandomierska się zapadnie ale będzie centrum multimedialne!

~jasio

co rok 15 melonow w wode ale ktos ma chdy i to w bialy dzien ina oczach wszystkuch baranuf