Stalowa Wola pomijana na drogowskazach?

Image

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Augustyn uważa, że część drogowskazów w Stalowej Woli powinna zostać zaktualizowana. W pierwszej kolejności powinno to dotyczyć obwodnicy miasta.

- Oznakowanie ulic w naszym mieście pozostawia wiele uwag, zwłaszcza tych dotyczących naszej nowej obwodnicy, jak również tego nowego połączenia ul. Przemysłowej z ul. Chopina. Będąc w Stalowej Woli możemy pojechać tylko do następujących miejscowości: Tarnobrzeg, Nisko, Sandomierz, Jarosław, Leżajsk, Przemyśl, a przecież również obwodnica doprowadzi nas do S19, do Lublina i Rzeszowa, a z drugiej strony nawet przez Sandomierz do Warszawy- mówił na sesji Jerzy Augustyn.

Radny zwrócił uwagę na to, że gdy kierujemy się w stronę ronda przy VIVO i gdy dojeżdżamy do Stalowej Woli pojawia się drogowskaz: „Pysznica Centrum”. Z kolei gdy dociera się do mostu jest znak: „Centrum”, co może wprowadzać w błąd, bo nie jest to takie jednoznaczne o centrum jakiej miejscowości chodzi.

- To jest przedziwne kuriozum. Do Stalowej Woli nie dojedzie się, bo jest tylko centrum, ale do jakiego centrum? Uważam, że dobrze by było przejechać tą obwodnicą do końca w jedną i drugą stronę i nanieść lub pouzupełniać znaki- mówił wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Radny zasygnalizował, że brakuje oznakowania również na ul. Przemysłowej, z której można pojechać w kierunku obwodnicy, Rzeszowa, Lublina i S19.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Adam

Hmm słyszałem o Żelazowej Woli ....o Kotowej Woli . . Ale Stalowa Wola ....jest coś takiego w ogóle ??????????????????????????

~Grzegorz

Paweł Kukiz nucił jak ja was k...y nienawidzę. Boże jaki on na czasie.

~JASIO

NIE MA SIĘ CZEMU DZIWIĆ PRZECIEŻ TO JUŻ NIE STALOWA WOLA ALE ALUMINIOWO MIEDZIANA NIEWOLA JAKO ZASŁUGA SROLA PSY.OLA !!!

~Grzegorz

Jezu malusieńki
Nie ma już Stalowej Woli
Miasto zmieni nazwę po wyborach na Pislandia.
Rodzaj żeński się zgadza .

~Mateti

Jasio tu nie chodzi tylko o to ze Stalowej Woli nie ma na kierunkach gdzieś dalej ( chociaż to nie jest tak do końca bo jest i w Sandomierzu ,Tarnobrzegi i na s 19 tez jest.Chodzi o to ze nie ma drogowskazów w samym mieście np.na s19.Obwodnica jest integralną częścią komunikacyjna z s19 wiec kierunki na nią powinny być w Stalowej Woli .Tak samo jesli chodzi o tranzyt przez miasto .Powinny być kierunki na obwodnice z wyszczególnionymi kierunkami na Lublin,Rzeszow S19 i na Sndomierz, Radom,Opatów,Kielce a także na Krasnik.Tego nie ma i to należy uzupełnić.A tak generalnie wymienić wszystkie te wyowiale oznaczenia bo to wstyd szczególnie dla rzadzacych tym miastem.Jak Morawiecki czy Kaczynski tu przyjadą to za głowę się złapią.

jasio

Po co produkować posty bez znaczenia i obrażać się na wzajem tu jasno i wyraźnie wytłumaczyłem dlaczego Stalowej Woli nie ma na znakach, bo nie ma tu żadnego węzła komunikacyjnego i nigdy nie było to uzależnione od zakładu HSW jak niektórzy to sugerują. W Nisku jest węzeł (rozjazd) Rzeszów - Lublin i dlatego jest umieszczane na znakach nie tylko lokalnych. Wpierw pasowało by panie Augustyn się dowiedzieć czym chce się zabłysnąć a dopiero później wywlekać temat na forum rady. Szkoda tylko, że radny nie posiada takiej wiedzy.

~Pieruk

I tacy edek po waszym praniu mózgu w tvpis urządzają nam życie.

~ekolog

Do podróżnik, mylisz się i to bardzo bo mamy prywatne busy jeżdżący wszędzie przez cały dzień nawet w niedzielę. Po za tym pracownicy pracujący w naszym mieście dojeżdżają do huty czy strefy rano i te autobusy w drodze powrotnej każdego biorą bo prywaciarz chce zarobić jak najwięcej. W jakim świecie ty żyjesz , że masz problem do SANDOMIERZA czy JAMNICY dojechać z tym nawet małe dzieci nie mają problemu. Ale jak ktoś jest totalnie niezaradny to ze wszystkim ma problem , znam takich bardzo wielu.

~Podróżnik

A, czy władzom nie przeszkadza wykluczenie komunikacyjne Stalowej Woli?
- Dalekobieżne pociągi z peronu Stalowa Wola Charzewice
- Upadek PKS Stalowa Wola
Tu nie ma jak dojechać! Nawet Grębów czy Sandomierz są dla mieszkańców Stalowej Woli wręcz nieosiągalne!

~ekolog

Do lala, widzisz ja na drobiazgi nigdy uwagi nie zwracam bo najważniejszy jest sens zdania i logika a małe błędy to każdemu się zdarzają bo mamy inne też ważniejsze zajęcia niż pisanie komentarzy. Czy ty nie wiesz ile błędów jest we wszystkich portalach w POLSCE nawet w artykułach które piszą redaktorzy? A o komentarzach to szkoda dyskutować bo nie tylko ludzie po uniwersytetach komentarze piszą. Czy tobie przeszkadza , że ktoś zrobił jakiś błąd pisząc komentarz bo mi nie.

~Grzegorz

ekolog
Siedzisz na UM i nic nie robisz. Tak samo za PO było z tobą tylko wtedy nikt ci za nieróbstwo nie chciał płacić.
Lucek załatwił pracę i Figo fago się zrobiłeś ciemniaku.

~gigo

Jeśli ktokolwiek podejmuje interwencję u pos. Webera to gratuluję mu sukcesu. Wczoraj w telewizji pan poseł tłumaczył się z prawa o ruchu drogowym które sam zresztą skonstruował a mianowicie próbował odpowiedzieć na pytanie dziennikarza kiedy na autostradzie ciężarówka może wyprzedzić ciężarówkę? Tłumaczył, tłumaczył i tak wytłumaczył, że nikt nic nie zrozumiał, nie tylko pytający ale każdy kierowca ciężarowego samochodu nie mógł zrozumieć dlaczego to prawo jest tak zagmatwane. Widać było, że sam jego twórca nie wiele wiedział powtarzając wokoło zapis przepisu. Jaki poseł takie i prawo. Czy są jeszcze wątpliwości?

~lala

Do "ekolog" zbyt wiele jest ciebie na tym medium i nie byłoby to najgorsze bowiem niewiele nowości swoimi pomysłami nie wnosisz do dyskursu publicznego lecz katastrofą można nazwać twój styl i pisownię. Piszesz, że za PO musiałeś pracować 'półtora godziny" by kupić 1 litr benzyny. Dla ciebie nawet ten czas pracy powinien być wydłużony do dwóch a nawet trzech godzin. Naucz się pisowni, jeśli piszesz o czasie pracy wymieniając godzinę to pisz "półtorej godziny". Nie czyń z siebie Morawieckiego czy Dudę, którzy nie wiedzieć czemu uczepili się zwrotu "półtorej roku" i jadą z tym koksem publicznie aż dym leci.

~ekolog

Do grzegorz, tyś głupszy niż paragraf przewiduje ja za peło pracowałem za 4 złotych a benzyna przez 8 lat kosztowała między 5 złotych a 6 złotych. A na litr benzyny pracowałem półtora godziny. Dziś za godzinę pracy mogę sobie kupić 5 litrów benzyny tak tania jest teraz benzyna a ropa jeszcze tańsza. Paliwo [cenę] zawsze się porównuje do zarobków a w POLSCE paliwo jest najtańsze w całej unii europejskiej dlatego na naszych stacjach paliw przy wszystkich granicach ustawiają się długie kolejki obcokrajowców co u nas tankują bo mają najniższą cenę na świecie. Co do mieszkań bo widzę , że nie masz zielonego pojęcia to jak fachowcy co te bloki budują dużo więcej zarabiają niż jeszcze 8 lat temu i wszystkie materiały z których buduje się bloki to mieszkania powinny być coraz tańsze czy coraz droższe. A grunty pod bloki ludzie prywaciarze jeszcze nigdy sobie takich wysokich cen nie śpiewali. Po za tym gdzie na świecie i kiedy mieszkania były tańsze w stosunku do zarobków? Ja was już dawno ostrzegałem hejterzy , że jak chcecie więcej zarabiać to dużo więcej będziecie za wszystko płacić. Ale wtedy były jak zwykle idio .. tyczne odszczekiwania a dziś znowu się okazało , że to ja miałem rację. Chcecie mniej za mieszkania płacić to głosujcie na totalnych z opozycji i będziecie za 5 złotych na godzinę pracować a mieszkania będą o 20 procent tańsze. Dorosłe dzieci mieszkają z rodzicami na całym świecie bo wszędzie mieszkania są dużo droższe niż w POLSCE. [oczywiście nie komentuję tu o wszystkich dzieciach dorosłych].

~Grzegorz

Maxi Kaz
Realnie w koleracji do zarobków były tańsze, również życie było tańsze a oszczędności nie traciły na wartości jak dzisiaj. No chyba że jesteś przyzwyczajony do socjalu i komunalnych mieszkań.

~pepe

Irek ale cię poniosło

~boby

Tak to racja na S-19 musiałem interweniować aż u Webera....

~globtrotuar

nie ma takiego miasta jak St. Wola, jest St. Louisumiech

~Maxi Kaz

Grzegorz, przekonałes mnie. Od jutra nie głosuje na PiS... Faktycznie , przed pisiorami żyłem w kraju mlekiem i miodem płynącym a teraz młodych nie stać na mieszkanie, nie to co kiedyś ... Kiedyś szlo się i kupowało .

~Grzegorz

PiS spowodował wzrost cen mieszkań niespotykany w dziejach demokracji w tak krótkim czasie.
Nieudacznictwa ciąg dalszy.
51% Polaków w przedziale 25-34 lat mieszka z rodzicami a będzie jeszcze gorzej. Szmaciarze . I drożej.

~Grzegorz

Ceny ropy, gazu co przekłada się na prąd i koszty produkcji na giełdach spadają do stanów z przed wojny a PiS nas okrada nie obniżając cen .
Muszą zbierać na 800 plus i 14 tkę zasrancy.

~Grzegorz

kierowca
Dla was się nie da?
Po nocach twoi ustawy przepychają, Kudłaty czaruje budżetem a ty piszesz że się nie da!

~nik

Hah i bo po co Stalowa na znakach, ją lepiej omijać. Podkarpacki Sosnowiec

art2deco

Co za wykluczenie intelektualne.

~Marta

komes63
Miałeś być naleśnikiem ale patelnia była zimna .

~jan

.... na drogowskazach wypisuje się nazwy MIEJSCOWOŚĆI Z WĘZŁAMI KOMUNIKACYJNYMI i wcale nie musi to być miasto, tablice drogowe mają informować kierowców w trasie, a nie leczyć kompleksy wójtów i burmistrzów z Pierdziszewa czy Kaczej Wólki, lub innego zadupia ..... dlatego na drogowskazach jest LIPNIK, jest KOŁBIEL, jest ŁONIÓW a nie ma Stalowej Woli .... drogowskaz ,,Stalowa Wola" stoi np. w Olbięcinie bo tam jest początek drogi wojewódzkiej 855, a w Stalowej Woli jest jej koniec .....

komes63

Martę ojciec zrobił na próbę i zapomniał utopić w wiaderku ...

~Marta

Stalowa Wola zmieni nazwę po wyborach na Pislandia dlatego nie opłaca się im teraz nic zmieniać. Lucjusz radnego Augustyna nie poinformował na spotkaniu partyjnym przedwyborczym

bzk

~Żmija
Wiem jak się jedzie do Warszawy. Ale żaden drogowskaz w Stalowej nie będzie informował o drodze na Warszawę tylko na Sandomierz.w Sandomierzu masz drogowskaz na wawe. Bo idąc takim tokiem rozumowania różnie dobrze można dać drogowskaz na szczecin. I nie zależnie czy jadąc na Nisko czy Sandomierz możesz dojechać do Szczecina.

speedee

fajnie że ludzie mają takie problemy, pozazdrościć