Przekroczyła prędkość o 53 km/h tłumacząc się wyjazdem na wypoczynek

Image

Policjanci niżańskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą, która w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość.

We wtorek przed południem policjanci niżańskiego ogniwa ruchu drogowego prowadzili kontrolę prędkości w gminie Harasiuki. Kilka minut po godzinie 12, skontrolowali prędkość kierującej osobowym fordem. Kierująca pędziła w obszarze zabudowanym 103 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Za kierownicą forda siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu dębickiego, która w związku z popełnionym wykroczeniem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Kobieta straciła swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Swój pośpiech kobieta tłumaczyła wakacyjnym wyjazdem.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

W obecnie obowiązującym taryfikatorze, przekroczenie dopuszczalnej prędkości karane jest następująco: do 10 km/h - 50 / 1 pkt

o 11-15 km/h - 100 / 2 pkt

o 16 - 20 km/h - 200 / 3 pkt

o 21 - 25 km/h - 300 / 5 pkt

o 26 - 30 km/h - 400 / 7 pkt

o 31 - 40 km/h - 800 / 9 pkt

o 41 - 50 km/h - 1000 / 11 pkt

o 51 - 60 km/h - 1500 / 13 pkt

o 61 - 70 km/h - 2000 / 14 pkt

o 71 km/h i więcej - 2500 / 15 pkt

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Narzekacie na kary, kary jeszcze są za małe. W Świętokrzyskim na DK9 idiota 38 letni musiał zap.. ać i nie opanował Mercedesa (Mercedes to fura, co będzie wolno jechał), zabił 5 osób, sam przeżył, myślę, że jego los też dosięgnie.

~J 23

~ Do RST dalej pisz swoje głupoty. Nie piszesz o faktach tylko o domysłach - zachowujesz się jak większość polityków.

~RST

Proponuję przenieś sie do Niemiec, nie bedziesz miał problemów, ja nie mam problemów z przestrzeganiem polskich przepisów prawa o ruchu drogowym. Jedynym skutecznym sposobem na takich kierowców jak ty jest nieuchronność kary. Najlepszym przykładem jest odcinkowy pomiar prędkości na trasie Stalowa Wola - Jamnica, wbrew twojej krytyce okazal się bardzo skuteczny, a jego wprowadzenie bardzo zasadne.

~J 23

W Polsce mandat za przekroczenie prędkości o 30km/h to około 24% średniego wynagrodzenia brutto za recydywę i 12% za pierwsze wykroczenie, w Niemczech 4% średniego wynagrodzenia. Wysokości mandatów są złodziejskie wręcz. Samochody coraz skuteczniej hamują, a restrykcje coraz większe. Dziennikarze motoryzacyjni na znanych portalach pisali, że na przejściach dla pieszych jest o 30% więcej wypadków śmiertelnych i rannych - nadmiarowe zgony? Złodziejstwo i przeciwskuteczne głupie przepisy ustawy. Nic wspólnego z bezpieczeństwem na drogach.

~J 23

Do ~RST Człowieku o czym Ty piszesz? Wymyślasz sobie rzeczy, których nie pisałem i sam je komentujesz. To coś na kształt schizofrenii - współczuję.

~RST

Prawda jest taka że wymagasz od innych czyli pieszych i rowerzystów. A jak trzeba przestrzegać przepisów jako kierowca to masz z tym problem. Są przepisy i masz nich przestrzegać, a nie negować. Jeżeli będziesz zachowywał się jak należy to raczej żadne konsekwencje w postaci mandatow, punktów, finansowe czy zabranie prawa jazdy ci nie grozi. Skoro się tak rozpisujesz to zapewne masz z tym o czym piszesz duży problem.

~J 23

Do ~RST Nie widzisz, że nadal sobie wymyślasz coś czego nie napisałem i dopowiadasz bzdury a potem komentujesz? Żal mi Ciebie. Cóż może to można jakoś wyleczyć? Nie masz pojęcia jakim kierowcą jestem, a się wypowiadasz i próbujesz oczerniać. Pisz o faktach nie o Twoich wymysłach.

~RST

Samo to że negujesz wysokie kary za wykroczenia, które to popełniają tobie podobni kierowcy, chciałbyś bezkarnie, lub z opcją dużo nizszej kary poruszać się a co za tym idzie dużo częściej łamać przepisy. Jak sobie wyobrażasz dyscyplinowanie kierowców, bo zbyt łagodne traktowanie jakie bylo do wprowadzenia zaostrzonych kar nie przynosiło zamierzonego efektu.

~J 23

Do ~RST Wskaż gdzie to niby napisałem jak twierdzisz "przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym jest jak najbardziej wporzadku". A to, że piesi i rowerzyści mają stosować się do ustawy wprost z niej wynika - ale rozumiem, że jej nie znasz, a głupio komentujesz. Prawda boli? umiech hehe

~J 23

Do ~RST Nie umiesz czytać, to nie czytaj bo wymyślasz coś czego nie napisałem i sam sobie komentujesz - brawo umiech No nowoczesna "inteligencja" ;)

~RST

I znowu biegły z prawa o ruchu drogowym, słynny J23 - twierdzi że przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym jest jak najbardziej wporzadku. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego czyli piesi i rowerzyści mają uważać bo panisko autem jedzie.

~J 23

Złodziejstwo i przeciwskuteczne głupie przepisy ustawy. Nic wspólnego z bezpieczeństwem na drogach.

e2rds

Panowie, o co dżecie szaty, o mandal, zabrane prawo jazdy, restrykcje za jazdę po pijaku, to takie proste by tego uniknąć, "JEŹDZIĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI ". Jak na razie, przekraczam prędkości do 10 km/h i Policja nie reaguje, przez ponad 50 lat zapłaciłem jeden mandat ze 35 lat temu, dzięki szczęściu i przewidywaniu sytuacji na drodze miałem tylko dwie stłuczki i nie ze swojej winy (najechanie na tył). Życzę wam tego samego, ale nie narzekajcie na przepisy, one w wielu przypadkach są głupie i nie gwarantują bezpieczeństwa, ale jakieś są, żeby piesi jeszcze nabrali rozsądku i rowerzyści. Choć z drugiej strony, wiecie ile by było mniej w budżecie gdyby nie mandaty.

~J 23

24% w przypadku recydywy, a 12% w za pierwszym razem

~J 23

W Polsce mandat za przekroczenie prędkości o 30km/h to około 24% średniego wynagrodzenia brutto, w Niemczech 4% średniego wynagrodzenia. Wysokości mandatów są złodziejskie wręcz. Samochody coraz skuteczniej hamują, a restrykcje coraz większe. Dziennikarze motoryzacyjni na znanych portalach pisali, że na przejściach dla pieszych jest o 30% więcej wypadków śmiertelnych i rannych - nadmiarowe zgony?

~Andrzej

Kupie pojemnik typu mauzer (1000L) do ogrodu cena ok.40zł

~Rebeliant

Do ..wyborca
Ustawa o konfiskacie samochodu rzeczywiście miała wejść w życie w drugiej połowie tego roku . Ale mamy wybory parlamentarne jesienią tego roku, a że kierowcy to jednak kilka milionów potencjalnych głosów przy urnach wyborczych więc rządzący postanowili wycofać się z tego pomysłu by nie rozwścieczyć łudzi . Tak więc nie chodzi tutaj o bezpieczeństwo na drogach a jedynie o utrzymaniu się przy władzy ( konkretnie przy korycie ) !

~Asd

Wy dyrnie. Dyrnie.nie nam szacunku dla polskiego społeczeństwa. Znam ludzi z parti rządzącej gardzę nimi totalne zera bez godności a o prawie i sprawiedliwości nie wspomnę. Dokąd zmierzasz Polsko?
Ja osobiście widzę mrok

~Sarna

No tylko oo bezpieczenstwo chodzi, a nie o nasze pieniądze smiech2 Zwłaszcza że można sobie zbic te punkty za dodatkową opłatą smiech2

e2rds

~zorro, te przepisy nie mają nic wspólnego z Weberem, tu chodzi o bezpieczeństwo i że walą kary to słusznie. Jak nie potrafisz jeździć zgodnie z przepisami to nie siadaj za kierownicą, tyle.

wyborca

W ogóle to jak ktoś przekracza prędkość o więcej niż 50 km/h to Policja powinna strzelać.

wyborca

Za takie coś to powinni natychmiast konfiskować samochód. Miało to wejść już pod koniec roku, na razie dla pijanych kierowców, ale rząd się ugina pod naciskami i ostatecznie chyba nie wejdzie to wcale.

~Polan

zorro, pamiętamy i nadal będziemy na niego głosować, jak ktoś nie umie jeździć wg przepisów to wynajmie sobie taksówkę

~Polan

policja robi dobrą robotę, eliminując z dróg piratów. Przecież tam mogłoby wybiec z posesji dziecko.

~Guma

Spieszmy się powoli.

~zorro

Pamiętajcie wszyscy na których te mandaty spadają, że za nimi stoi nasz dzielny poseł i wiceminister Rafał Weber. Pamiętajcie zwłaszcza przy urnach wyborczych bowiem będzie starał się o... wasze głosy czyli, żeby dalej podwyższać kary tworząc nowe prawo. Podziękujcie mu grzecznie lecz stanowczo odmawiając krzyżyka przy jego nazwisku. Pamiętacie jak w tvp referował "zaostrzenie" kar w ruchu drogowym?. Przychodzi czas podziękowania za drakońskie prawo. Niech sobie pan poseł odpocznie bo się srodze natrudził.