Spacerowa przechodzi modernizację

Image

Od marca trwają prace przy przebudowie ul. Spacerowej w Stalowej Woli. Zmienić ma się tam bardzo dużo.

– Realizacja generalnej przebudowy ul. Spacerowej jest kluczowa dla Stalowej Woli. Jest to łącznik otwierający miasto do obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a tym samym do drogi ekspresowej S19 i docelowo autostrady A4 oraz powstającej drogi S74. Jest to także kapitalny remont i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej wszystkich branż, która w niedalekiej przyszłości będzie potrzebna dla nowo powstającego osiedla przy ul. Energetyków. Ta inwestycja, to kolejne ogniwo w łańcuchu nowoczesnej, komfortowej i bezpiecznej infrastruktury w Stalowej Woli– mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Modernizacja obejmuje 778- metrowy odcinek drogi na ul. Spacerowej w Stalowej Woli. W pierwszej kolejności wykonawca zajmuje się robotami podziemnymi, przebudową i zabezpieczeniem kolidujących sieci wodociągowych, gazowych, kanalizacyjnych i elektroenergetycznych. Później będą realizowane prace związane z wykonaniem nowego oświetlenia, jezdni, chodników, ścieżek rowerowych. Powstaną także place do zawracania, miejsca postojowe prostopadłe wzdłuż drogi oraz utwardzone pobocza. Ważną częścią tej inwestycji jest budowa ronda, które powstanie przy wylocie na ul. Energetyków. Wykonawca w tej części prac zajmie się odwodnieniem ronda, ukształtowaniem spadków poprzecznych oraz przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej. Rondo będą otaczać ścieżki pieszo- rowerowe, które prowadzić będą do istniejących ciągów przy ul. Energetyków oraz przy ul. Spacerowej. Ponadto zostaną przebudowane zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi.

W ramach 2 etapu tego zadania planowane są prace projektowe i roboty budowlane związane z zaprojektowaniem i budową drogi oraz miejsc postojowych w rejonie mleczarni.

Realizacja tej inwestycji została powierzona firmie z Kraśnika, a jej koszt to 18,7 mln zł. Wykonawca ma 21 miesięcy (od czasu podpisania umowy) na realizację wszystkich prac.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ubek

Twój PiS zwiększa zadłużenie Polski w bankach jak to nazwałeś globalistów. Socjal kosztuje ale dla ludzi twojego pokroju pieniądze są z bankomatu ale nie od globalistów. Kaczyński świnkę z oszczędnościami rozbił.

~klops4

Dzięki bardzo mądrym rządom partii PIS mamy wielkie potężne dlugi i zadna partia nawet jak wygra nie bedzie mogla polakom popuscic pasa ,bo trzeba placic odsetki bankom globalistow .

~Ubek

ekolog
Ekonomia socjalizmu i dane z NBP jak również z TVP propaganda dostajesz na SMS?
A kogo skazali za VAT?
Dochody wzrosły z inflacji którą PiS spowodował. Niemcy 7,2 a Polska 14 ,7%.
13,14 dali?
Podwyżkę emerytury?
Leki za złotówkę od 8 lat?
Polscy stracili na oszczędnościach w bankach, tylko co takich tępych ludzi jak ty to obchodzi.
Mieszkanie+ wypaliło?
Elektryki auta+
I tak wymieniać do rana.

~klops4

Pinokio z Kaczynskim rozdajac kase 500 plus powoduja inflacje. A podwyzki nie pokrywaja tegoi co inflacja zje.wIEC 800 PLUS TYLKO GLUPI SIE CIESZY,bo ceny przez 800 plus poleca duzo wiecej niz to 800 plus pokryje.

~Marta

~taka prawda
Chłopaki na mieście mówią że ty jesteś najpiękniejszy w mieście.

~ekolog

Do emeryt , tyś głupszy od tego emeryta ''e 2rds'' on też takie brednie tutaj produkuje nazywane przez forumowiczów wypocinami. Wszyscy młodzi POLACY pragną podwyżek wynagrodzenia bo za darmo pieniądze nie dostają. A ty siedzisz w domu cały dzień i się nudzisz albo latasz po promocjach i możesz sobie w wielkich hipermarketach wszystko tanio kupić. My młodzi nie mamy czasu latać po sklepach bo musimy ciężko pracować. Twoje 13 i 14 nie są z kredytów jak to wypociłeś a z rozwoju POLSKI i z kontroli kradzionego wcześniej VATu. Tylko z PKB mamy co roku ponad 30 miliardów złotych więcej w budżecie państwa a z VAT drugie tyle. Tacy jak ty powinni bardzo cichutko siedzieć bo dostają obecnie dodatkowe pieniądze od rządu PIS i powinni być wdzięczni PIS.

~Wyborca

Ekolog napletku niemyty umyj sie

~XXX

Emeryt 44 - schowaj się nie tych wypocin nie pisz. Pewnie na tej Spacerowej nigdy nie byłeś i nie wiesz jaki był jej stan.
JUŻ DAWNO powinien być jej remont. A jak nie przeszedłeś przez Covid to nie zabieraj lepiej głosu.Jeszcze Cię to czeka być może.

~emeryt

⭐⭐⭐⭐⭐ PIS .Ja tam nie wierze w ani jedno slowo pisiorom,nic od nich nie chce ,500 plus ,wyzsze emerytury czy wyzsze pensje niech sobie wsadza.Bo rozdajac kase z kredytow powoduja inflacje i podwyzki nie pokrywaja tegoi co inflacja zje.

~kosze

No i dobrze, jakby PO rządziło takiego remontu nie byłoby wcale.
Bo po co.
Roma ważniejsza.

~Jaszczur

Wyjazd z garaży na drogę to koszmar bedą wypadki chyba że zamontują lustra ,brawo dla projektanta ta droga jest za blisko garaży.

~ekolog

Do wyborca , cieciu weź się za uczciwą bardzo ciężką robotę najlepiej za łopatę bo siedzisz dzień i noc i produkujesz tu te swoje wypociny a jak będziesz stary to za co będziesz żył? Nie pracujesz to emerytury nigdy żadnej nie dostaniesz.

~taka prawda

Po rewitalizacji ta ulica będzie jedną z najpiękniejszych ulic w naszym mieście STA LOVE J WOLI.

~Alleo

I jeszcze profesura grzesiowsko-sutkowskiego. On też ci o tym kowidzie prawdę opowie

~fakt

emeryt 44 spytaj erdeesa o covid, on to przeszedł , powie ci czy ta prawda czy bajki.....

~Radek

Jakoś nie widać wśród wykonawców firm że Stalowej Woli. czyżby nie było takich firm u nas czy nie opłaca się im robić za takie pieniadze

~Radek

Jakoś nie widać wśród wykonawców firm że Stalowej Woli. czyżby nie było takich firm u nas czy nie opłaca się im robić za takie pieniadze

~Qrkuma

A co to ptysiu znowu na jakąś wycieczkę pojechał że nie ma jego tępych wpisow?

~tak 30

⭐⭐⭐⭐⭐ PIS

wyborca

⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐

~emeryt44

Prawda ,teraz rza dza nie-udacznicy i mlotki z p,is-uary .Nic dobrego nie spodziedwam sie po tych zamordystach.Pandemia glupoty i jak nas truli tymi preparatami na ko-wid ze 200 k zg,onow mamy glowie z wstrzykiwania tej trucizny ludziom.

~Kichonkata

Puezydęt Lipiusz jak czaskoski zawęzi wam drogi i zuobi push back na hulajnogi. Nie bedzieta siem autami wozili jak jakie burżuje. Nie dla psa kiełbasa.

~garazowicz

kto projektuje wyjazd z bramy bez kompletnie zadnej widocznosci prosto na droge... nie odsunąć drogi o 2 metry od garay... masakra

~Irek

Horror na Podskarpowej znów czeka kierowców. Znaki ze zwężeniem dróg, ograniczeniem prędkości i objazdami już zostały zainstalowane. Trudności komunikacyjne dotkną także klientów Vivo.
Zagadką jest czy Generalna dyrekcja dróg zamierza po raz kolejny poprawiać wałki i garby na Podskarpowej tj. "nieoczekiwane zjawiska geologiczne"?

~janek

No i dobrze!

~Madras

Czy obwodnica Stalowej Woli jest już skończona?? Bo droga techniczna wzdłuż tejże drogi chyba nie .
Co to ma być ?? 100 metrów asfaltu i za chwilę błoto ,brak drogi i za chwilę 30 metrów asfaltu i za chwilę błoto i tak od Stalowej do Niska