Rośliny do biura - jakie będą odpowiednie?

Materiał zewnętrzny Image

Rośliny doniczkowe stanowią coraz częstszy w polskich biurach. Dzięki nim pracownicy cieszą się lepszym samopoczuciem, a ich praca staje się wydajniejsza. Ponadto stanowią naturalną i efektowną ozdobę. Podpowiadamy, jakie gatunki roślin sprawdzą się w biurze.

Rośliny w biurze — dlaczego warto?

Istnieje szereg powodów, dla których warto stawiać na rośliny w biurach. Pierwszy i najbardziej oczywisty to ich wspaniały wygląd. Te naturalne ozdoby sprawiają, że miejsce pracy nabiera znacznie cieplejszego charakteru. Rośliny w biurze niwelują szkodliwe działanie klimatyzacji. Dzięki nim poprawia się nie tylko jakość, ale i wilgotność wdychanego powietrza. Stanowią skuteczną, naturalną broń przeciwko pyłowi i niebezpiecznym substancjom. Nie można zapominać o wpływie kwiatów doniczkowych na pracowników. Dzięki roślinom osoby znajdujące się w biurze cieszą się lepszym samopoczuciem. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracowników narażonych na ciągły stres. Widok roślin sprawia, że są zrelaksowani i gotowi do podejmowania codziennych wyzwań. Poza tym takie naturalne ozdoby mają pozytywny wpływ na koncentrację i kreatywność, co przekłada się na wydajniejszą pracę.

Duże rośliny biurowe

Przegląd roślin doniczkowych, które sprawdzą się w biurach, rozpoczynamy od gatunków, które mogą osiągać naprawdę imponujące rozmiary, a są to między innymi:

• figowiec beniamina - popularna roślina o pokroju małego drzewka z przewieszającymi się pędami. Przy odpowiedniej pielęgnacji może osiągać do dwóch metrów wysokości, dzięki czemu stanowi niezwykle atrakcyjną dekorację wnętrz. Wyróżnia się skórzastymi liśćmi o ciemnozielonej barwie.

• palma koralowa - może wyrosnąć nawet na 3 metry wysokości. Popularna chamedora charakteryzuje się intensywnie zielonymi liśćmi. Warto zaznaczyć, że jest to gatunek, który musi się znajdować na dobrze oświetlonym stanowisku.

• zamiokulkas - idealna roślina dla zapominalskich, która jest w stanie znieść brak podlewania przez dłuższy okres czasu. Dorasta do około 150 cm wysokości i sprawdzi się nawet na zacienionych stanowiskach.

Mniejsze rośliny do biura

Istnieje szereg nieco mniejszych roślin, które doskonale wkomponują się w biurową aranżację. Najpopularniejsze średnie i małe rośliny do pomieszczeń o charakterze biurowym to:

• skrzydłokwiat - niezwykle estetyczna roślina o ciemnozielonych liściach i pięknych białych kwiatach. Przy prawidłowej pielęgnacji skrzydłokwiat może kwitnąć nawet kilka razy do roku.

• sansewiera - zwana wężownicą wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na niekorzystne warunki. Radzi sobie bez częstego podlewania oraz w miejscach oddalonych od okien. Jej grube, mięsiste liście dorastają do 80 cm wysokości.

• zielistka - popularna roślina o zielonych lub biało-zielonych długich liściach. Poradzi sobie na każdej wysokości, nawet na szafie.

• paprotka - doskonały oczyszczacz powietrza, który wymaga częstego podlewania. Paproć dobrze znosi cień i warto ją stawiać przy ekranach komputerów, ponieważ jest to roślina pochłaniające szkodliwe promieniowanie.

Podsumowując rośliny doniczkowe są idealnym pomysłem do biura. Poprawiają samopoczucie i kreatywność pracowników, poza tym są naturalną ozdobą biura. Jeśli rozważasz dodanie zielonych dodatków w swoim biurze koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Zielone Biura. Jest to zespół specjalistów zapewniający kompleksową usługę doradztwa, aranżacji oraz realizacji zieleni w biurze.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =