PKPS: To co się dzieje, to jest draństwo!

Image

Kłopotów z PKPS- em ciąg dalszy, a cierpią na tym mieszkańcy Stalowej Woli.

Prezes PKPS Daniel Hausner otrzymał pismo z Urzędu Miasta w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego, dotyczącego wsparcia organizacji zajmujących się pozyskaniem i dystrybucją artykułów spożywczych. Czytamy w nim, że Zarząd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej nie otrzymał dofinansowania z Gminy Stalowa Wola. Powodem odmowy ma być bezumowne korzystanie z lokalu położonego przy ul. Energetyków 35. Ponadto administrator prowadzi postępowanie egzekucyjne w celu odzyskania lokalu.

Daniel Hausner zwraca uwagę na fakt, że pismo, które otrzymał powstało 9 marca, natomiast zostało wysłane 15 maja, a do niego dotarło 17 maja.

- Nie wiem co zrobi Zarząd Okręgowy w Krośnie. Rozmawiałem z nimi, prawdopodobnie złożą odwołanie. Nie wiem czy finalnie to się nie skończy w sądzie, ponieważ papiery złożyliśmy w terminie, spełniliśmy wszystkie wymogi, wszystkie dokumenty i upoważnienia były złożone, po czym otrzymaliśmy pismo, że staliśmy się niewiarygodni. Tylko pytanie, czy w zeszłym roku, 2 lata temu, 3 lata temu, 5 lat temu też byłem niewiarygodny? PKPS nie miał wtedy umowy na ten lokal i jakoś obsługiwaliśmy mieszkańców Stalowej Woli i mieszkańców innych gmin- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS- u.

W sprawę od początku zaangażowany jest radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Szlęzak, który kilkanaście lat temu, jako prezydent miasta, wskazał budynek przy ul. Energetyków 35 na magazyn PKPS- u.

- PKPS po mniej więcej 15 latach miał zostać z tego budynku wyrzucony, fizycznie nie został wyrzucony, umowa została wycofana. O ile nam wiadomo, nic się w tej sprawie nie dzieje, natomiast jest to powód do szykan PKPS- u, bo tak to trzeba nazwać. PKPS pełni swoją misję i w dalszym ciągu chce to robić, nie pobierając w zasadzie żadnego wynagrodzenia- mówi Andrzej Szlęzak.

- Prezydent miasta zarzucił mi, że utrzymuje PKPS, że są tu etaty, to jest nieprawda. PKPS- miał pół etatu, była to osoba wydelegowana przez MOPS, zajmowała się w głównej mierze segregacją ubrań. Ten etat nam zlikwidowano kilka lat temu. Tu nie ma żadnego etatu, są sami wolontariusze. Z tego dofinansowania mogę zrobić umowę wolontariuszowi, który przez cały rok ciężko pracuje, bo to jest od 300 do 700 ton żywności. Jak ja mu raz w roku zrobię umowę na kwotę 3 tys. zł, po odliczeniu kosztów ZUS- owski i skarbowych i dostanie 2,2 tys. zł na rękę, to jest krzywda dla pana prezydenta- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS.

Daniel Hausner ubolewa nad tym, że nie ma dobrej woli by pomóc w działalności PKPS-owi, tymczasem spółka miejska jaką jest MZK przekazuje darowizny stowarzyszeniom, które nie mają nic wspólnego ze Stalową Wolą np. dla Parafii Rzymsko- Katolickiej Św. Marii Magdaleny w Warszawie, czy Fundacji Missionario, która ma również siedzibę w Warszawie.

- Uważam, że pan prezydent na siłę chce zlikwidować PKPS. Jeżeli taka jest sytuacja, to ja dzisiaj rezygnuję, niech ktoś przyjdzie na moje miejsce. Zapraszam, wyjaśnię wszystko co i jak, ale zapłaty za to nie dostanie- mówi Daniel Hausner.

- On nie chce zlikwidować PKPS- u, on chce osobiście dokuczyć Danielowi Hausnerowi. To jest draństwo co tutaj się dzieje w stosunku do Daniela Hausnera i działalności, którą prowadzi. Do niedawna PKPS obsługiwał kilka tysięcy osób z kilkunastu gmin naokoło i ta pomoc nadal się tym ludziom przyda, bo nie wszystkim w Polsce pod rządami PiS- u robi się lepiej. Niestety nie brakuje takich, którym się robi gorzej- mówi Andrzej Szlęzak.

Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Szlęzak spekuluje, że jeśli ktoś przyjdzie na miejsce Daniela Hausnera z nadania partyjnego, to mogą pojawić się i pieniądze na pensje.

Summa summarum teraz pomoc żywnościowa będzie trafiać do mieszkańców sąsiednich gmin m.in. Pysznicy, Radomyśla nad Sanem, gdzie PKPS wygrał konkurs. Co będzie z mieszkańcami Stalowej Woli?

- Żeby wydać żywność muszę dostać skierowanie od MOPS- u. Pisałem już do wyższej instancji PKPS- u z pytaniem, czy mogę wydawać żywność osobom z innych powiatów, bo jeżeli mam za dużo żywności, to nie będę jej przetrzymywać żeby się wszystko przeterminowało, tylko będę musiał szukać innych odbiorców, a jeśli ich nie znajdę, to na własny koszt będę musiał to odwieźć- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS.

Uspokajamy tych, którzy do tej pory korzystali z pomocy. Stalowowolanie nie zostaną całkowicie na lodzie, bowiem będą mogli zwrócić się o pomoc żywnościową do PCK, któremu miasto przyznało pieniądze w ramach konkursu.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

Co to za ludzie, którzy wycierają sobie gęby każdym autorytetem, wielkich poniżają jednocześnie wznosząc na piedestał małych pokurczów, zakłamują historie i kpiąc sobie z nauki dewastują gospodarkę, przyrodę, drwią z ludzkiej godności sami będąc nie godnymi niczego?

~Mieszkaniec

Co to za ludzie, którzy wycierają sobie gęby każdym autorytetem, wielkich poniżają jednocześnie wznosząc na piedestał małych pokurczów, zakłamują historie i kpiąc sobie z nauki dewastują gospodarkę, przyrodę, drwią z ludzkiej godności sami będąc nie godnymi niczego?

~Wow

I ktoś mówi że popularny kabaret nie przedstawił prawdy. Przedstawił tylko środowisko rodzinne , a okazuje się że tak jest wszędzie. Z nadania politycznego? Nic się nie bierze pod uwagę tylko nadanie polityczne. I jak przyjdzie ktoś z nadania to się znajdą pieniędzy na etat, jakie to są rozgrywki człowiek otwiera oczy ze zdumienia. Ja nie chcę takiej polityki pisowskiej, ja chcę taką ponad podziały. Nie patrzy się już że człowiek pracowity, uczynny, dobry, pomocny, nie krzywdzi innych . Okropne czasy ...

~jan

.... tak działa stalinowskie państwo pana Kaczyńskiego .... w takim państwie dobro może czynić tylko wypróbowany PACHOŁEK WŁADZY albo ksiądz, nie liczy się dobro ludzi którzy z pomocy korzystają tylko chwała kaczego sługusa, gdyby na czele PKPS stał pisowski aktywista albo miejscowy proboszcz do PKPSu płynęłaby rzeka pieniędzy z magistratu, a i spółki miejskie tez zapewne by się dorzuciły ....... im bliżej wyborów tym takiej podłości pisowskiej będziemy obserwować więcej ......

~~Loczek

Oczek boli ze gość pisze prawdę ?
Jakby w mieście takich jak on nie było to ten prezydencie dopiero by się rozpadał a tak ma bat który go pilnuje.
Szkoda ze Pana Hausner nie ma w radzie miasta bo i kom mieszkaniowa hulała by bez zarzutów a nie to co sie teraz tam dzieje.

~Polon

Nareszcie ktoś wpadł na pomysł, aby połączyć PKP z PKS-em!

~Olaboga

Dajcie mi bo ja chce.

art2deco

W Pershingu widać co wódka z ludzi robi.

~Ubek

Przecież ludzie korzystający z tej pomocy to wyborcy PiS więc nie rozumiem dlaczego Nadbereźny nie chce dopłacać. Przecież za swoje tego nie robi. Weber czeku nie przywiózł?
Na remont perszinga nie żałował a tam dopiero jazda odchodzi.

~Ozet

Bo widzisz Danielku - nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka.

~Janek

Pan Hausner, to ten który kiedyś przy stawianiu flagi na " rondzie " zglosil samowole budowlaną?

~loczek

ten Hausner to tylko szuka konfliktu, wiecznie oczernia prezydenta, miał możliwość przeprowadzki w inne miejsce ale nie skorzystał, bo lepiej udawać ofiarę...

~Trybuna

Znowu się należy i uj.

~Panie Jasio

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś ze miasto dało PCK dwa razy większe dofinansowanie niż dostawał PKPS a robotę robili ta samą cóż trzeba umieć czytać panie Jasio

~jasio

brawo - miasto dziala konsekfentnie zeby nie doplacac do pampersof cewnikow workow na mocz rurek tracheostomijnych i wszystkich tego typu rzeczy dla chorych ale za to doplaca inwalidzie jak pisze doktorat a karolinka z brymorom rrobiom kariere dyrektorujom se

wyborca

~rytm: Otóż to. Jakiś czas temu był artykuł, że trzeba się przenieść. Miasto wyciągało rękę, ale odmówili.

wyborca

Szach mat. Brawo Lucjusz! Stop wspierania patologii. Niech idą do roboty.

~lola

Stanowisko pana prezydenta można w tej materii określić jednym wyrazem "draństwo".

~Singer

Danielka chyba boli oderwanie od koryta. Dobrze Nadbereżny zrobił. Reguły były jasne już jakiś czas temu. Prezydent powinien odnieść się do twoich tez.

~Higro

A kibolstwo jak tam w swojej kanciapie?

~rytm

Panie Hausner, weź pan nie kłam.
Miasto proponowało panu WIELOKROTNIE przeprowadzkę, a pan jak osioł: nie bo nie.

~ENTER

Draństwo to jest to, co robi Hausner.
Wiecznie hejt w necie i chamskie wpisy atakujące prezydenta!
Czy tak postępuje szef PKPS czy zwykły hejter?