PKPS: To co się dzieje, to jest draństwo!

Image

Kłopotów z PKPS- em ciąg dalszy, a cierpią na tym mieszkańcy Stalowej Woli.

Prezes PKPS Daniel Hausner otrzymał pismo z Urzędu Miasta w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego, dotyczącego wsparcia organizacji zajmujących się pozyskaniem i dystrybucją artykułów spożywczych. Czytamy w nim, że Zarząd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej nie otrzymał dofinansowania z Gminy Stalowa Wola. Powodem odmowy ma być bezumowne korzystanie z lokalu położonego przy ul. Energetyków 35. Ponadto administrator prowadzi postępowanie egzekucyjne w celu odzyskania lokalu.

Daniel Hausner zwraca uwagę na fakt, że pismo, które otrzymał powstało 9 marca, natomiast zostało wysłane 15 maja, a do niego dotarło 17 maja.

- Nie wiem co zrobi Zarząd Okręgowy w Krośnie. Rozmawiałem z nimi, prawdopodobnie złożą odwołanie. Nie wiem czy finalnie to się nie skończy w sądzie, ponieważ papiery złożyliśmy w terminie, spełniliśmy wszystkie wymogi, wszystkie dokumenty i upoważnienia były złożone, po czym otrzymaliśmy pismo, że staliśmy się niewiarygodni. Tylko pytanie, czy w zeszłym roku, 2 lata temu, 3 lata temu, 5 lat temu też byłem niewiarygodny? PKPS nie miał wtedy umowy na ten lokal i jakoś obsługiwaliśmy mieszkańców Stalowej Woli i mieszkańców innych gmin- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS- u.

W sprawę od początku zaangażowany jest radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Szlęzak, który kilkanaście lat temu, jako prezydent miasta, wskazał budynek przy ul. Energetyków 35 na magazyn PKPS- u.

- PKPS po mniej więcej 15 latach miał zostać z tego budynku wyrzucony, fizycznie nie został wyrzucony, umowa została wycofana. O ile nam wiadomo, nic się w tej sprawie nie dzieje, natomiast jest to powód do szykan PKPS- u, bo tak to trzeba nazwać. PKPS pełni swoją misję i w dalszym ciągu chce to robić, nie pobierając w zasadzie żadnego wynagrodzenia- mówi Andrzej Szlęzak.

- Prezydent miasta zarzucił mi, że utrzymuje PKPS, że są tu etaty, to jest nieprawda. PKPS- miał pół etatu, była to osoba wydelegowana przez MOPS, zajmowała się w głównej mierze segregacją ubrań. Ten etat nam zlikwidowano kilka lat temu. Tu nie ma żadnego etatu, są sami wolontariusze. Z tego dofinansowania mogę zrobić umowę wolontariuszowi, który przez cały rok ciężko pracuje, bo to jest od 300 do 700 ton żywności. Jak ja mu raz w roku zrobię umowę na kwotę 3 tys. zł, po odliczeniu kosztów ZUS- owski i skarbowych i dostanie 2,2 tys. zł na rękę, to jest krzywda dla pana prezydenta- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS.

Daniel Hausner ubolewa nad tym, że nie ma dobrej woli by pomóc w działalności PKPS-owi, tymczasem spółka miejska jaką jest MZK przekazuje darowizny stowarzyszeniom, które nie mają nic wspólnego ze Stalową Wolą np. dla Parafii Rzymsko- Katolickiej Św. Marii Magdaleny w Warszawie, czy Fundacji Missionario, która ma również siedzibę w Warszawie.

- Uważam, że pan prezydent na siłę chce zlikwidować PKPS. Jeżeli taka jest sytuacja, to ja dzisiaj rezygnuję, niech ktoś przyjdzie na moje miejsce. Zapraszam, wyjaśnię wszystko co i jak, ale zapłaty za to nie dostanie- mówi Daniel Hausner.

- On nie chce zlikwidować PKPS- u, on chce osobiście dokuczyć Danielowi Hausnerowi. To jest draństwo co tutaj się dzieje w stosunku do Daniela Hausnera i działalności, którą prowadzi. Do niedawna PKPS obsługiwał kilka tysięcy osób z kilkunastu gmin naokoło i ta pomoc nadal się tym ludziom przyda, bo nie wszystkim w Polsce pod rządami PiS- u robi się lepiej. Niestety nie brakuje takich, którym się robi gorzej- mówi Andrzej Szlęzak.

Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Szlęzak spekuluje, że jeśli ktoś przyjdzie na miejsce Daniela Hausnera z nadania partyjnego, to mogą pojawić się i pieniądze na pensje.

Summa summarum teraz pomoc żywnościowa będzie trafiać do mieszkańców sąsiednich gmin m.in. Pysznicy, Radomyśla nad Sanem, gdzie PKPS wygrał konkurs. Co będzie z mieszkańcami Stalowej Woli?

- Żeby wydać żywność muszę dostać skierowanie od MOPS- u. Pisałem już do wyższej instancji PKPS- u z pytaniem, czy mogę wydawać żywność osobom z innych powiatów, bo jeżeli mam za dużo żywności, to nie będę jej przetrzymywać żeby się wszystko przeterminowało, tylko będę musiał szukać innych odbiorców, a jeśli ich nie znajdę, to na własny koszt będę musiał to odwieźć- mówi Daniel Hausner, prezes PKPS.

Uspokajamy tych, którzy do tej pory korzystali z pomocy. Stalowowolanie nie zostaną całkowicie na lodzie, bowiem będą mogli zwrócić się o pomoc żywnościową do PCK, któremu miasto przyznało pieniądze w ramach konkursu.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wyborca

~do wyborca napisal godny komentarz jakby byl autorstwa samego Pana Prezydenta Lucjusza Nadbereznego, ktoremu w zredagowaniu tresci pomagal swa inteligencja radny Madej

~do wyborca

a ja gardze toba ty nmjbany smieiu wsadz zse w dpe klawiature ty hejterze jbany

~Ubek

Przyjdzie czas kiedy psy pokoju Kudłatego będą skomlaly o pomoc. Cela+ nadchodzi hołoto z rad nadzorczych.

~Wyborca

wyborca - masz rację, stworzymy obozy dla sprzedajnych skorumpowanych polityków, samorządowców i wszelakiej hołoty z nimi powiązanej.
Nikt bardziej nie gardzi swoimi wyborcami niż PiS-owscy politycy i nie należy się z nimi ścigać w tej konkurencji.

wyborca

~Fart: A może by stworzyć obóz reedukacji dla tych patusów? Czy z nich już nic nie będzie? Tylko co z nimi zrobić?

~Fart

Jakie draństwo, ludzie mają dosyć tych patusów, co tam przychodzą.
To uciążliwe.

~Sanepid

sąsiad pracuje w sanepidzie i garaż blaszany nie nadaje się na przechowanie żywności tym bardziej w pobliżu lasu bo myszy ich zjedzą

~Roman

~sąsiad - nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz. W tym blaszaku nie mozna przechowywac zadnych artykulow spozywczych ani w lecie ani w zimie. To byla podstepna zagrywka nadbereznego by zmusic wolontariuszy z PKPS do rezygnacji z dzialalnosci na rzecz najubozszych a ich miejsce miala przejac oplacana sowicie z budzetu miasta obecna klika.

wyborca

Jak mam ochotę strzelić sobie piwko, to przyjmuję DOBROWOLNE datki pod sklepem, a nie idę po darmowe od MOPS-u umiech

~sąsiad

Hausner tyleś lat pierd..lił o tym że się nie da przenieść pod 3 brame...
I co PCK już tam działa!!!
Wyszły kłamstwa i głupota!

~look

Niepojęte by wolontariat był traktowany z buta przez władzę w zakresie sekowania za takie czy inne poglądy. Za tymi ludźmi stoją niedostatki tych którzy dużo stracili i nadal tracą na "dojnej zmianie" i oni idą tam nie z rozkoszy tylko z defektu władzy która zapomniała o nich. Panie Nadbereżny czy pan zdaje sobie sprawę, że za te świństwa i inne będzie trzeba się rozliczyć? Czas rozliczenia się zbliża dużymi krokami.

~do azot

wali dzień w dzień nawet dynaturat

~azot

to Hausner jest alkocholikiem ?

~Edek

Niezły duet.. a nawet kwartet na tym zdjęciu. ... hahaha
Do pracy....

~Edek

Niezły duet.. a nawet kwartet na tym zdjęciu. ... hahaha

~Jakas

Panie Hausner ile lat pan miałeś do lokalu przy 3 bramie?
2, 3 ,5 ???
Tylko nie i nie żeś pan mówił i wiecznie hejtował prezydenta.
No to co chyba się pan nie dziwisz...

~grób

A kim panie Szlęzak jest dyrektor szkoły w nisku?
Z nim żeś nie pił to Sk..synem go pan nazywasz??

~azot

Był komentarz, że Szlęzak i Hausner to kumple od kieliszka, co jest prawdą.
Dlaczego został skasowany?!!
Boicie się prawdy??

~Tariafi

Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur... Tak tak, to najtrafniej określający całą sytuację cytat, pani Hausner. Od lat proszono Pana o przeprowadzkę, dawano miejsce, a pan nie i nie.
To teraz tam jest PCK, a nie pan.

wyborca

Naparawdę myślicie, że ktokolwiek cokolwiek robi bezinteresownie?

jasio

"Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Szlęzak spekuluje, że jeśli ktoś przyjdzie na miejsce Daniela Hausnera z nadania partyjnego, to mogą pojawić się i pieniądze na pensje."
Od rozpoczęcia wojny przez nadbereżnego na 100% chodzi o usunięcie Daniela dla swojego człowieka. Mam tylko nadzieją, ze jesienne wybory przegra pis i ktoś rozliczy nadbereżnego co do grosza i podejmowanych decyzji wraz ze swoją pisowską radą. Szkoda tylko, ze długi pozostaną obciążeniem mieszkańców a nie nadbereżnego.

~Mieszkaniec

Wstyd Panie Nadbereżny, wstyd za takie komentarze, widzimy, że nie dorósł Pan do tego by samodzielnie myśleć i musi korzystać z pomocy przy....ów opłacanych z naszych pieniędzy. Jest Pan bez klasy, tak jak ten pachołek piszący w godz pracy jest odzwierciedleniem poziomu intelektualnego i moralnego całej tej waszej bandy.

~wilk

Były prezydent Stalowej Woli Andrzej Ś. wypowiada się o draństwie wobec pana Hausnera. Broniąc go, były prezydent ma rację , ale wracając do draństwa to czym wobec twego jest nazywanie Dyrektora RCEZ w Nisku s.......synem ??? Panie prezydencie, panie prezydencie czy to jest jeszcze draństwo czy coś innego ???

~taka prawda

Do mieszanec, cieciu nie jąkaj się i nie ośmieszaj.

~Wyborca

art2deco - w urzędach widać co władza z ludzi robi.

~Adam

~loczek, ~Singer - inteligentni z Dojnej? Jak nie ogarniacie czegoś co nie mieści się w waszych cerebellum to nie otwierać gęby.

~Mieszkaniec

Czy w śród Was drodzy Psubraty znajdzie się jeden, który poświęcił choć jeden dzień na bezinteresowną prace na rzecz innych, słabszych, potrzebujących jakiejkolwiek pomocy? Czy za wszystko pobieracie " WYNAGRODZENIE " kosztem tego, kto na to pracuje?
Opluwacie i obsyfiacie człowieka o osobistej uczciwości i bezinteresownym zaangażowaniu , któremu większość z Was do pięt nie dorosła a im bardziej nie dorastacie, tym bardziej nienawidzicie?
. Macie chyba tego świadomość i dlatego tak wściekle atakujecie?
Pseudo działacze, pseudo politycy, zawsze dbający w własne "cztery litery" co najlepiej to widać po latach waszych rządów a konkretniej ... po waszej krótkiej dalekowzroczności.

~Mieszkaniec

Czy w śród Was drodzy Psubraty znajdzie się jeden, który poświęcił choć jeden dzień na bezinteresowną prace na rzecz innych, słabszych, potrzebujących jakiejkolwiek pomocy? Czy za wszystko pobieracie " WYNAGRODZENIE " kosztem tego, kto na to pracuje?
Opluwacie i obsyfiacie człowieka o osobistej uczciwości i bezinteresownym zaangażowaniu , któremu większość z Was do pięt nie dorosła a im bardziej nie dorastacie, tym bardziej nienawidzicie?
. Macie chyba tego świadomość i dlatego tak wściekle atakujecie?
Pseudo działacze, pseudo politycy, zawsze dbający w własne "cztery litery" co najlepiej to widać po latach waszych rządów a konkretniej ... po waszej krótkiej dalekowzroczności.

~Mieszkaniec

Czy w śród Was drodzy Psubraty znajdzie się jeden, który poświęcił choć jeden dzień na bezinteresowną prace na rzecz innych, słabszych, potrzebujących jakiejkolwiek pomocy? Czy za wszystko pobieracie " WYNAGRODZENIE " kosztem tego, kto na to pracuje?
Opluwacie i obsyfiacie człowieka o osobistej uczciwości i bezinteresownym zaangażowaniu , któremu większość z Was do pięt nie dorosła a im bardziej nie dorastacie, tym bardziej nienawidzicie?
. Macie chyba tego świadomość i dlatego tak wściekle atakujecie?
Pseudo działacze, pseudo politycy, zawsze dbający w własne "cztery litery" co najlepiej to widać po latach waszych rządów a konkretniej ... po waszej krótkiej dalekowzroczności.

~Mieszkaniec

Co to za ludzie, którzy wycierają sobie gęby każdym autorytetem, wielkich poniżają jednocześnie wznosząc na piedestał małych pokurczów, zakłamują historie i kpiąc sobie z nauki dewastują gospodarkę, przyrodę, drwią z ludzkiej godności sami będąc nie godnymi niczego?