Radni nie są chętni by pracować w Komisji Mieszkaniowej. Spotkania z mieszkańcami są dla nich dużym obciążeniem

Image

Zmniejszyła się liczba członków Komisji Mieszkaniowej, która działa przy Radzie Miasta. Nie ma chętnych do tego, by spotykać się z mieszkańcami i rozmawiać na temat przydziału mieszkań socjalnych i komunalnych. Nie od dziś wiadomo, że w Stalowej Woli tego typu mieszkań jest jak na lekarstwo.

Do przewodniczącego Rady Miasta wpłynął wniosek o rezygnacji z zasiadania w Komisji Mieszkaniowej radnej Ilony Kaczmarek. Obecnie w skład tej komisji wchodzi zaledwie 3 radnych: Renata Butryn, Jan Sibiga, Karolina Paleń.

Podczas sesji Rady Miasta radna Renata Butryn ubolewała nad odejściem ze składu Ilony Kaczmarek mówiąc, że radna wykazywała się empatią, zaangażowaniem, wrażliwością, a ponadto była pozytywnie oceniana przez mieszkańców.

- Komisja Mieszkaniowa w mojej ocenie, z mojego doświadczenia, jest jedną z najtrudniejszych komisji, najbardziej obciążających psychicznie. Podczas dyżurów i wizji lokalnych, których jest zdecydowanie za mało, ale wynika to pewnie też z liczebności komisji, otrzymujemy taką dawkę informacji ale też takie reakcje interpersonalne, które w jakiś sposób nas obciążają. Nie przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Pewne problemy, sytuacje, z którymi się stykamy, idą z nami. Jest nas stanowczo za mało. Ta komisja liczy 3 osoby: przewodniczący, wiceprzewodniczący i ja jako członek- mówiła Renata Butryn.

Radna Butryn wyjaśniła, że członkowie Komisji Mieszkaniowej spotykają się co 2 tygodnie, do tego mają także dyżury, podczas których przychodzą do nich mieszkańcy.

- Chciałabym zaapelować do radnych by przystąpili do tej komisji, bo jesteśmy, powiem szczerze i wprost, na granicy śmieszności ze składem trzyosobowym tej komisji- mówiła Renata Butryn.

Na temat składu Komisji Mieszkaniowej zabrała głos Joanna Grobel- Proszowska, która również była zdania, że 3 osoby do pracy w tak trudnej komisji to skład zbyt mały.

- Jestem zaniepokojona, że jest rezygnacja pani Ilony, a od dłuższego czasu dochodzą mnie słuchy, że w tej komisji nie dzieje się dobrze. Czy to nie jest podobny przypadek jak z Komisją Rewizyjną? Mamy do czynienia z trzyosobowym składem. Jak więc wypełniać te kontrole, robić wizje lokalne? Nie bardzo sobie to wyobrażam- mówiła Joanna Grobel- Proszowska.

Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj przypomniał, że początkowo do komisji Mieszkaniowej należało 5 radnych. Wyraził opinię, że częste spotkania komisji mogły być przyczyną rezygnacji radnych.

Wiceprzewodniczący Jerzy Augustyn podkreślił, że w samorządzie działa od 1994 roku, a odkąd działa w Radzie Miejskiej, Komisja Mieszkaniowa nie miała aż tylu problemów, co w tej kadencji.

- Główny problem na dyżurach to losy matek samotnie wychowujących dzieci, a my w swoich zasobach mamy tylko 2 rodzaje mieszkań: komunalne i socjalne. Mieszkań komunalnych jest coraz mniej, bo sprzedaż się właściwie kończy, natomiast największym złem jest to, że przez te lata nie wybudowaliśmy ani jednego bloku żeby wspomóc efekty działalności Komisji Mieszkaniowej. Te odzyski mieszkań, które są w ramach Zakładu Administracji Budynków z przeznaczeniem dla tych rodzin, które starają się o mieszkanie, to naprawdę wielkie zero, jeśli chodzi o potrzeby. Ludzie się cieszą, gdy w końcu po wielu interwencjach znajdą się na liście przydziału na jakimś tam miejscu 180, 200, a my mamy mieszkań do podziału 5- 6- mówił Jerzy Augustyn.

Wiceprzewodniczący Jerzy Augustyn podkreślił, że potrzeby są takie, że dziś powinny powstać co najmniej 2 bloki by poprawić sytuację mieszkaniową w Stalowej Woli.

Radny Mariusz Bajek poprosił o zabranie głosu radną Ilonę Kaczmarek, która złożyła rezygnację z pracy w komisji, by dowiedzieć się co nią kierowało podczas tej decyzji. Wyraził nadzieję, że być może ta jeszcze zmieni zdanie. Radna nie wyraziła jednak na to zgody. Przewodniczący RM Stanisław Sobieraj kończąc dyskusję wyjaśnił, że radna rozmawiała z nim na ten temat składając rezygnację i nie ma tu dalej nad czym dyskutować. Mimo ubolewania nad sytuacją trudną i złożoną, nikt nie zgłosił chęci przystąpienia do Komisji Mieszkaniowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~KOSA

Dlaczego ktoś ma dość mieszkanie a inni muszą na nie ciężko pracować przez całe życie. Zwrot , dajcie mi bo mi się należy powinien być wymazany że słownika. Znam osoby które biorą rozwód żeby żyło im się wygodniej Chodzi o dopłaty dotację.

~Grzegorz

Patologicznym Zab już się nie chcą zajmować? Zmiana burdelmamy to za mało, kurtyzany trzeba swierze.

~rob

"Samotne madki".
Jak działa polityka prorodzinna w państwie opiekuńczym?
Mam 5 dzieci. 1 dorosłe, 3 w wieku szkolnym i 1.5 rocznego niemowlaka. Złożyliśmy wniosek do państwowego żłobka. Dzisiaj były wyniki - nie dostaliśmy się. Jak to się stało?
Otóż pierwszeństwo przed takimi rodzinami jak nasza mają "samotne matki", czyli poza bardzo rzadkimi tragicznymi przypadkami wdów, są to z reguły laski, które zaciążyły z jakimiś przypadkowymi albo nieodpowiedzialnymi facetami. I teraz państwo wspiera takie wybory życiowe pochylając się nad takimi kobietami "przecież ona sobie sama nie poradzi". Dzięki takiej polityce nasza znajoma dostała się do tego żłobka rok temu. Dziewczyna nie pracuje, ogląda sobie seriale, chodzi na spacery, kiedy jej dziecko jest w żłobku, alimenty i zasiłki jej pozwalają.

~saszka66

Как здорово, что есть возможность вернуться в молодость! Душа ликует и поет!

~Ewa

Kiedy uroczysta stypa z okazji zamknięcia Kardiologii?

~obca

proszę sprawdzić ile samotnych matek ma w Stalowej Woli fikcyjny meldunek a mieszka tak naprawdę w dobrych warunkach gdzieś w okolicach i jak długo są zameldowane w Stalowej?

wyborca

STOP rozdawnictwu mieszkań dla patologii. W tym kraju nie warto się uczyć i nie warto nic robić, bo będziesz żył jak menel, a patologia, na którą płacisz podatki, dostanie za darmo lepsze warunki. Ty jesteś zdany sam na siebie.

⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐

~Marek

Komu przydzielili mieszkania po remoncie generalnym?

~Justyna

Pamiętam poprzednią komisje mieszkaniową i Pana Hausnera, Kunysza oraz w dużej częsci św pamieci Pana Majgiera
To była komisja prężnie działajaca bo i ludzie w niej zasiadający byli na poziomie a nie to co jeest teraz.
Dużury radnych byłu oblężane przez mieszkańców a Pan Hausner siedział do nocy, do ostatniego petenta nie to co inni.
Pod koniec kadencji w komisji za panią Agatę Krzek wszedł pan Siembida i w tym momencie ta komisja była najlepsza. Kwartet Kunysz, Hausner, Siembida i Majgier był najlepszy.
Żal że obecna komisja nie potrafi tak działać.

~ boss

Przyjdzie Banaś i was pisuary rozliczy

~duda

Może przeprowadzić mały zabieg kadrowy i zmienić nijakiego, usłużnego, zasiedziałego, kościółkowego Jana Sibigę na nie będącego PiS-owcem? To mogłoby uzdrowić sytuację i nabór do komisji byłby formalnością do przegłosowania! Próbujcie, kombinujcie a nóż widelec się uda?

~brrrr

Wg Augustyna ostatni z listy dostaną mieszkanie po 40 latach. To wcześniej "mają szansę na Ofiar Katynia."

~rozwadowianin

Jeżeli ekolog masz rację to dobrze.

~Mieszkaniec

ekologiczny parobku czego rodzice nie oddali cię do zakladu psychiatrycznego? Co nie wiedzieli 20 lat temu że będziesz dalej takim idiota albo i wiekszym nawet?Czemu mamy się teraz z tobą męczyć?

~ekolog

PAN JAN SIBIGA to jedyny radny co w tej komisji pracuje od ponad 20 lat i chwała mu za to. Tylko, że przylatują do tej komisji różni ludzie co byli na listach oczekujących na dalekich pozycjach i zostali podpuszczeni przez takich hejterów jak tu produkujący wypociny, że tylko ludzie z PIS u nas mieszkania komunalne dostają. Znam bardzo dużo takich przypadków a ja się pytam tych co oczekują dlaczego 20 lat temu was rodzice na te listy nie wpisali co nie wiedzieli , że wcześniej czy później będziecie chcieli mieszkać na własnym? Za głupotę trzeba cierpieć i czekać na następne bloki które wybudujemy w CHARZEWICACH.

~Gonić

Bezradni Totalni rokosz robią

~haha

Pasozyty.

~Ubek

Niech radny Augustyn za własne środki buduje nowe mieszkania dla oczekujących.

~niesmaczne

To za co radni pobierają diety? Skoro nikomu nie chce się pracować na rzecz mieszkańców to po co ta rada miejska w ogóle istnieje.. To jest jakaś żenada.

~Nima

Tak pani radno Ewo. Problemy mieszkaniowe to poważna sprawa i były większe gdy bylo wiecej mieszkańców. Tak się złożyło panie Szlęzak.

~Chwdln

A czego się spodziewać po miernotach, potomkach świniopasów? Ta swołocz tylko kombinuje jakie korzyści odnieść dla siebie, pociotków, znajomków etc.

~j24

Dlaczego w tej sprawie nie wypowiedział się Jan Sibiga (przewodniczący tej komisji)

~jasio

Czyli wszyscy co mieli dostac mieszkanie to dostali ,a reszta walcie sie

~Zks

Wywalić ja z funkcji radnej niech idzie zarabiać pieniądze jak zwykły szary czlowiek

~Delta

A zrezygnowała z funkcji radnej???Obciążeniem to może być praca w hospicjum dla dzieci. Wysłać tam panią radną na dyżur raz w miesiącu i wrażliwości się jej wyrobi.

~jasio

pszynajmnie jedna nie wytrzymala tego dziadostwa i obiecanek cacanek i uciekla a za to ta druga co wywodzi sie z pomocy spolecznej dzielnie bierze kase za krzywde ludzkom iniepomaganie jim

~jasio

na radnych trzeba wybrac bezdomnych to chetnie bedo zasiadac w kom mieszkaniowej i predzej zalatfiom sobiemieszkaniabo glodny nie wie ci to je głod

~jasio

wszyscy radni powinni zasiadac w tej komisji ikosic kase

~Marek

Po co ten przewodniczący rady jak nie umie wziąć na siebie odpowiedzialnośći i zasiąść w tej komisji

~lej

Dokładnie wiemy kogo personalnie mamy w bieżącej Radzie Miasta. Jeżeli nie chce im się pracować dla mieszkańców ( wyborców ), pomagać w rozwiązywaniu problemów życiowych to po co nam tacy Radni ??? Beda wybory to proponuję NIE GŁOSOWAĆ NA TYCH RADNYCH, którzy są teraz radnymi. Przewodniczący Rady przecież może zasiadać w Komisji Mieszkaniowej, ale jakoś nie zgłosił chęci by pomagać mieszkańcom Stalowej Woli. Od niego można zacząć weryfikacją potencjalnych kandydatów na Radnych. Uważajmy na to kogo wybieramy. Dokonajmy właściwego wyboru komu powierzymy reprezentowanie nas w Radzie Miejskiej.