Miał 2,5 promila i jechał autem

Image

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 48-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Mężczyzna, kierując renault, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 18, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierującym renault, który jedzie od strony Jamnicy w kierunku Stalowej Woli i może być pod wpływem alkoholu. Podczas patrolu na ul. Komisji Edukacji Narodowej policjanci zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tyiopknb

Co to jest 2.5 promila ja raz mialem 4.5 i czulem sie normalnie

ja-vs-oni

kto pisał o pijanych rowerzystach że zmorą kierowców a kierowcy zmorą wszystkich

~marek

ostatnio trafiłem na paramount network o godz. 6.00 program policyjna grupa pościgowa w Anglii. Jak to oglądam to działania naszej policji to przedszkole, wystarczy jeden fakt odmowa dmuchnięcia w podręczny alkomat w anglii to od razu kajdanki i areszt. Brak ubezpieczenia pojazdu lub prawa jazdy, który wyskakuje od razu w skomputeryzowanym radiowozie to duży problem dla kierowcy. Tam kasacje samochodów na porządku dziennym oczywiście za brak ubezpieczenia.

~eeeeee

No bo jak by szedł na piechotę to by sie mógł przewrócić????

~laga

Skubany ma łeb nie od parady... Taki wskaźnik i za kierownicą!

~Taka

Niemożliweumiech