Podsumowanie akcji "Prędkość"

Image

W piątek policjanci niżańskiego ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda.

W ubiegły piątek, policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu niżańskiego. Tego dnia funkcjonariusze ujawnili ponad 20 przypadków naruszeń przepisów w ruchu drogowym, w tym 18 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierowców zatrzymanych do kontroli. Żaden z badanych nie wsiadł za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Po raz kolejny Policja apeluje o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Pamiętajmy, że wybierając sposób dotarcia do celu podróży nie kierujmy się pospiechem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =