5 chętnych na remont kolektora na ul. Sandomierskiej

Image

Ta droga zapadała się nie po raz pierwszy. Kolejny więc raz trzeba będzie naprawić szkody. Tym razem w nieco innym miejscu.

5 wykonawców złożyło oferty w ramach przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i remont metodą bezwykopową sieci kanalizacji ogólnospławnej w ulicy Sandomierskiej w Nisku. Będą to już kolejne prace naprawcze na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Do przetargu przystąpiły firmy z: Zabrza, Wadowic, Gdowa, Szczecina oraz Gorliczyna. Najtańsza z nich opiewa na 418,2 tys. zł, najdroższa na 673 tys. zł. Trwa sprawdzanie ofert. Jeśli żadna z nich nie zostanie odrzucona, przy wyborze samorząd będzie kierować się w 60% kosztami oraz okresem gwarancji.

Wykonawca będzie miał za zadanie opracować dokumentację projektową remontu metodą bezwykopową sieci kanalizacji ogólnospławnej, łącznie ze studzienkami, na podstawie wykonanej analizy stanu technicznego rurociągu. Remont ma być wykonywany przy użyciu rękawa z włókna szklanego utwardzanego promieniami UV. Jeżeli w wyniku badania okaże się, że jakiś odcinek kanalizacji sanitarnej nie nadaje się do renowacji metodą bezwykopową, wykonawca będzie musiał opracować dokumentację wymiany kanału na nowy wraz z projektem odtworzenia nawierzchni jezdni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =