48-latkowi postawiono zarzut znęcania się nad rodziną

Image

Policyjny zespół patrolowo-interwencyjny został zadysponowany do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gminy Krzeszów. Na miejscu mundurowi ustalili, że 48-latek wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, a w toku czynności okazało się, że mężczyzna ma niebieską kartę sporządzoną wskutek znęcania się nad rodziną. Pomimo że mieszkaniec gminy Krzeszów uciekł z domu przed przybyciem funkcjonariuszy został wkrótce przez nich zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutów dotyczących znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują - jeżeli wiesz, że komuś z otoczenia dzieje się krzywda nie czekaj - powiadom służby. Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą - to przestępstwo ściganie z urząd.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =