48-latkowi postawiono zarzut znęcania się nad rodziną

Image

Policyjny zespół patrolowo-interwencyjny został zadysponowany do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gminy Krzeszów. Na miejscu mundurowi ustalili, że 48-latek wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, a w toku czynności okazało się, że mężczyzna ma niebieską kartę sporządzoną wskutek znęcania się nad rodziną. Pomimo że mieszkaniec gminy Krzeszów uciekł z domu przed przybyciem funkcjonariuszy został wkrótce przez nich zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutów dotyczących znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują - jeżeli wiesz, że komuś z otoczenia dzieje się krzywda nie czekaj - powiadom służby. Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą - to przestępstwo ściganie z urząd.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Oladudek

W agoni krzyków w stanie ciężkiej porngrafi ojciec z rzona się krwa kabli lacha stoi 3 kwadranse czy opadnie małe szanse bo i wjeżdża do żony pipola siema cześć to ja jestem Ola

~Wujek

Bogu dzięki że kobieta trafiła na policjanta który uznał że należy jej pomóc.Policjant jak każdy chłop , jeden uważa że babę należy lać a drugi uważa inaczej i kobieta miała szczęście że trafiła na tego drugiego.Podobnie z Paniami w MOPS.jedna uważa że jak nie leży pijany pod sklepem to nie jest źle i zaproponuje kobiecie wizytę u psychologa bo z takim co przychodzi do domu podpity codziennie to trzeba umieć żyć.

panpikuss

@taka prawda = gawno prawda. Fakt własności nie wpływa na obowiazek opuszczenia lokalu zajmowanego wspolnie z pokrzywdzonym, ergo właściciel mieszkania- może być zobowiązany przez sąd do opuszczenia swojego mieszkania.

~yoga

Idę o zakład o duże piwo, że ten osobnik to działacz a ostatecznie sympatyk partii wodza. U nich to są w pakiecie "standard"! Pod sąd z dziadem i niech zacznie szanować prawo i rodzinę szczególnie.

~olo

Apropos niebieskiej karty to ciekawi mnie co to daje. Bo jeśli chodzi o konkrety to absolutnie nic to nie wnosi.

~horoskop

Przemoc domowa to nie musi być gwałt czy bicie. Najczęściej jest związana z alkoholem. Kto tego nie przeżył nie powinien się wypowiadać. To się nigdy nie kończy, żadne leczenie nie pomoże. Z wiekiem jest coraz gorzej i coraz mniejsze możliwości oderwania się od tego i ułożenia sobie życia.
Jedyna rada jakiej można udzielić osobom poddawanym przemocy to uciekajcie gdzie pieprz rośnie jak najdalej od gnębiciela.
Jedyna pomoc instytucjonalna jakiej powinno się udzielić to pomoc w stanięciu na własne nogi, pomoc prawna i psychologiczna.
To co pisze poniżej Thomas-W to nawet nie zasługuje na komentarz.

Thomas-W

Dzień Dobry.

Zapytałem o co była ta awantura, to termin "przemocy domowej" może być nadużywany.
Bił żonę, próbował zgwałcić... czy tylko "awantura" bo chciał np. 10 złotych na drobne zakupy ?
Odkąd do władzy doszło PiS, w kraju dzieją się dziwne rzeczy.
Policja zaczęła zwracać uwagę że ktoś trzyma kierownicę roweru jedną ręką zamiast dwoma, gdy cię mijają to zaglądają przez okno samochodu co masz w koszyku na bagażniku roweru, podejrzanie dużo bliżej nieznanych "mężczyzn" dostaje nakazy opuszczenia lokalu z powodu "przemocy domowej".
Ale gdy się zapytać o szczegóły, na czym na przemoc polegała, to zapada kłopotliwa cisza.
Z kolei ośrodki pomocy społecznej i powiatowe urzędy pracy zaczęły naganiać bezrobotnych do Wojsk Obrony Terytorialnej, zamiast szukać ludziom normalnej pracy albo dawać zasiłki socjalne.

~Julek

Ściganie z urząd- i wszystko jasne:(

~Roxy

Pod ścianę i chu**ja rozstrzelać

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, bo on traktuje kobiety tak samo jak ty, no może ty rękoczynów się nie dopuszczasz, ale na znęcanie psychiczne to wnioskując po twoich wpisach, cię stać.

~taka prawda

To typowy psychopata co nie radzi sobie ze stresem i się wyżywa na najbliższej rodzinie. Jeżeli tam gdzie mieszkał to jest jego dom to żona będzie musiała odejść do swojej rodziny bo na pewno jakąś rodzinę posiada. Najlepiej jakby on podjął leczenie psychiatryczne może jest jeszcze jakaś nadzieja dla niego. Bo skończy się to rozwodem i zostanie sam a potem się stoczy jak alkoholik pijaczyna. Oglądajcie serial w POLSAT pod tytułem KLOSZARD STORY tam takich psychopatów pokazują wielu i oni sami się przyznają ,że znęcali się nad własną rodziną.

~Tymcio2708

Haha no i co wypuszcza go wróci do domu gdzie mieszka z rodziną więc jaki zakaz zbliżania to jest bez sensu jednego dnia zgłosi się podpisać a drugiego od nowa terror w domu i tak działają przepisy w naszym kraju

~Piko

Nie, nie, Thomasek nakręci film ze słoikiem ku czci żonobijcy.

madras

A co Thomas-W chcesz go usprawiedliwiać?

~zdziwiona...

Ale że Polak? Katolik???
Toż to szok... Biją wszak Ukraińcy, ciapaci i łobcy... nie Polacy...

Thomas-W

Dobry Wieczór.

Ale o co była ta awantura ?
Bo nic nie pisze na ten temat.