Pokonaj cellulit przed latem! Dni otwarte 22.05 - 2.06.2023 w Naturhouse Stalowa Wola.

Image

Cellulit potocznie nazywany „skórką pomarańczową”, to wróg prawie każdej kobiety. Najczęściej pojawia się po 30 roku życia, wskutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych, w ciąży, a także w okresie menopauzy. Do jego powstania przyczyniają się żeńskie hormony. W przypadku, gdy wyższy jest poziom estrogenu w stosunku do progesteronu, działa on rozszerzająco na naczynia krwionośne, w efekcie czego zwiększa się ich przepuszczalność i pojawia się miejscowy obrzęk, który bezpośrednio przyczynia się do utworzenia tkanki cellulitowej. W zaatakowanych stanem zapalnym tkankach znacznie pogarsza się krążenie limfy i krwi, dlatego komórki są mniej dotlenione, a przez to i gorzej ukrwione. Tłuszcz nie ulega spaleniu, a organizm magazynuje wodę i toksyny, czego konsekwencją jest niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w głębszych partiach skóry. W rezultacie tworzą się widoczne, wypukłe grudki i bruzdy, umiejscowione głównie tam, gdzie najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, czyli na pośladkach, udach lub brzuchu.

Aby zredukować objawy „pomarańczowej skórki”, warto pomyśleć o zmianie stylu życia oraz zastosowaniu odpowiedniej diety. Poznaj rady dietetyków Naturhouse Stalowa Wola.

1) Ruszaj się!

Aktywność fizyczna poprawia krążenie i dotlenienie tkanek, co daje ich lepsze odżywienie, a w konsekwencji zdrowszy wygląd skóry. Regularne uprawianie sportu przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej i poprawy metabolizmu.

2) Zastosuj odpowiednią pielęgnację

Regularnie stosuj kremy lub żele antycellulitowe, wmasowując je starannie. Uciskanie, szorowanie, pocieranie i ugniatanie skóry poprawia mikrokrążenie, a tym samym pomaga usunąć z tkanek nadmiar wody, a z nim złogi toksyn.

3) Odpowiednio się odżywiaj!

Jedz 5 posiłków dziennie – pomoże to utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie. Ogranicz w diecie sól, cukier, zrezygnuj z fast-foodów i gotowych dań na rzecz dużej ilości świeżych i gotowanych warzyw. Pij 1,5-2 litry niegazowanej wody mineralnej - to pomoże oczyścić organizm i przyspieszy wypłukiwanie toksyn, które zalegając w tkankach, upośledzają metabolizm, a tym samym - spalanie tłuszczu. Nie smaż! Gotuj w wodzie i na parze, piecz w folii, duś lub grilluj potrawy.

4) Działaj kompleksowo

Wspomóż organizm sprawdzonymi suplementami diety, np. kapsułkami Slimebl. Enzymy (np. bromelaina) zawarte w kapsułkach SLIMBEL rozbijają tkankę tłuszczową, w efekcie ujędrniając skórę i pomagając skutecznie pozbyć się cellulitu. Poprawiają również trawienie i zapobiegają wzdęciom, dając efekt płaskiego brzucha. Działają detoksykacyjnie i przeciwzapalnie, niwelując „pomarańczową skórkę”.

Kliknij i pobierz voucher!

Obrazek

Uwaga! W dniach 22.05 - 2.06.2023 zapisz się na bezpłatną konsultację i skorzystaj z możliwości określania stopnia cellulitu w organizmie w Centrum Dietetycznym Naturhouse Stalowa Wola!

Ilość miejsc ograniczona!

REZERWACJE

telefon: 503-940-573

online: https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=stalowa.okulickiego

fb: https://www.facebook.com/naturhouse.stalowa

intargram: https://www.instagram.com/naturhouse_stalowawola/?hl=pl

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona