XXIII Finał Wojewódzki o Puchar Tymbarku

Image

Na boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli został rozegrany XXIII Finał Wojewódzki o Puchar Tymbarku. Był to największy wojewódzki turniej w Polsce, który zgromadził ponad tysiąc młodych uczestników z ponad stu drużyn w całego województwa podkarpackiego. Rozgrywki zostały otwarte przez Mieczysława Golbę Senatora RP i Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Lucjusz Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

– To wyjątkowe wydarzenie dla nas, ale i wyjątkowe wydarzenie w Polsce. Bardzo się cieszę, że podczas najbliższego spotkanie zarządu PZPN będę mógł przekazać, że tak wielu wspaniałych piłkarek i piłkarzy uczestniczyło na tym pięknym obiekcie w Stalowej Woli w tych bardzo ważnych rozgrywkach. Dziękuję, że jesteście tutaj młodzi sportowcy. Dziękuję też Waszym rodzicom, opiekunom, nauczycielom i trenerom. Niech dzisiejszy turniej będzie rozgrywany w radosnej atmosferze i będzie szczęśliwy dla każdej drużyny – mówił Mieczysław Golba Prezes Podkarpackiego ZPN.

– Witam Was wszystkich bardzo serdecznie w Stalowej Woli, na najpiękniejszym stadionie w Polsce, bo wypełnionym Waszym pięknem. Chciałbym podziękować za to, że obiekty Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej mogą być gospodarzem dla młodych piłkarzy i piłkarek, którzy dzisiaj realizują swoje marzenia. Udział w tym turnieju jest spełnieniem wielu dziecięcych marzeń. Życzę Wam, abyście w swojej pasji do piłki nożnej je realizowali. Niech ten turniej otworzy Wam kolejne etapy wypełniania postawionych celów. Dziękuję organizatorom, rodzicom, nauczycielom, trenerom i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego największego w Polsce turnieju wojewódzkiego o Puchar Tymbarku, przez co pomagają spełniać dziecięce marzenia – powiedział otwierając turniej Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 23 lat. Sponsorem Generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Główne cele Turnieju to dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową, popularyzacja idei „fair play”, wychowanie przez sport, propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych oraz propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~pilka nozna

@kibic. Dziwisz się? Przecież już od dawna wiadomo że ci redaktorzy ze Stalowego Miasta są imbecylami. I to nie 1 raz. Dla nich ważne jest żeby coś pisać, byle pisać, byle się działo, a co tam fakty i wynik końcowy. To jest menelstwo dziennikarskie, a nie dziennikarstwo.

~Kibic

"Swietny" artykuł, nawet nie wiadomo kto wygrał. Żenada.

~Suweren

To boisko było zrobione na mecze międzypaństwowe mecze a nie szrotu z 4 ligii i dzieciaków biegających za piłką.Dla nich jest boisko na błoniach

~Mieszkańcu

Tutaj pasowałoby raczej mieszańcu,,, Popaprańcu lecz się

~Mieszkaniec

Piękne rzeczy zajmują czas zeby wypełnić treścią zbudowane środowisko.

~KIBIC

SUPER impreza sportowa dla małych dzieci i ich kibiców, BRAWO PANIE PRFEZYDENCIE L. NADBEREŻNY. Tyle radości u dzieci już dawno ja nie widziałem aby co roku takie imprezy w naszym mieście organizować bo jest dla kogo. A my mamy najlepsze warunki na organizację takich turniejów bo mamy najlepszy ośrodek CENTRUM SPORTOWE na PODKARPACIU.

~mieszkaniec

jest i Pan Golba który nic nigdy nie może. Ale kasę z publicznych pieniędzy może pobierać. Jestem ciekawy czy kiedykolwiek coś zrobił dla Polski i mieszkańców Podkarpacia.