Pijani rowerzyści zmorą kierowców

Image

Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych nadal wielu rowerzystów wykazuje się brakiem wyobraźni i wsiada na rower po spożyciu alkoholu. Tylko w minioną sobotę stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych cyklistów. Obaj mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmach. Jeden został ukarany mandatem karnym, drugi za swój czyn odpowie przed sądem.

W sobotę po godz. 10 stalowowolscy policjanci podczas patrolu ul. Sandomierskiej w Stalowej Woli zauważyli kierującego rowerem, który nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego rowerzystę do kontroli. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Odmówił przyjęcia mandatu karnego. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 13, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście jadącym przez miejscowość Pysznica. W trakcie patrolu policjanci zauważyli kierującego rowerem, którego styl jazdy wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 43-latek miał w organizmie blisko 2,9 promila alkoholu. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi nawet 2,5 tysiąca złotych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~J 23

Do ~RST niestety, ale nie trzeba z rowerzystów robić głupków.

~RST

To twoje zdanie masz do niego prawo, ja twierdzę że zwyczajnie nienawidzisz ludzi a w szczególności rowerzystów - i na siłę będziesz robił z osób które poruszają się rowerami głupków.

~J 23

Do ~RST ciężko kulturalnymi słowami nazwać te Twoje wymysły. Jak już pisałem rowerzyści nie myślą jak widać umiech

~RST

J23 to dzięki takim jak ty kierowcom mamy wysokie mandaty, odcinkowy pomiar prędkości, 1500 zl za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu - pisz bzdury dalej, zyczliwi tylko czekają na pomysły w sprawie kolejnych ograniczeń, ale skoro myślenie sprawia ci ból umiech

~Fgh

.....

~Pedofil-Bike

Prawdziwi zawodowcy nigdy nie jeżdżą po alkoholu.

~J 23

Do ~RST Zanim coś napiszesz to pomyśl. Wiem, wiem rowerzyści nie myślą - oni pedałują ;)

~RSt

Nie spotkalem rowerzysty na drodze exspresowej, czy autostradzie - a w mieście musisz się przystosować, proponuję przesiadz się na rower.

~kefir55

ogólnie rowerzyści są zmorą dla pieszych i kierowców. Nawet nie muszą być na bani.

~XXX

A pijani kierowcy zmorą pieszych i to b, częste zjawisko. !!!!

~J 23

Do RST to raczej włodarze w mieście nie chcą pieszych sądząc po wąskich chodnikach z przyległymi drogami dla rowerów po których pędzą obrażeni na cały świat i roszczeniowi rowerzyści przejeżdżając jak szaleńcy obok małych dzieci na chodniku. Chodniki po najnowszym remoncie na Okulickiego mają szerokość na dwie osoby, czyli żeby minąć się z pieszym z naprzeciwka to trzeba chodzić gęsiego. Tak właśnie jest w całym mieście chodniki dla pieszych pod warunkiem, że chodzi się gęsiego. Cóż mieszkańcy to chyba gęsi ;)

ja-vs-oni

Pijani kierowcy zmorą wszystkich

~RST

J23 z problemów z głową to raczej ty słyniesz, masz ogromne problemy z garstka pieszych i rowerzystów bo większość wygodnickich ktorym ta grupa przeszkadza porusza sie autami. Wystarczy spojrzeć na ulice ludzie oduczyli się chodzic, na drugą stronę ulicy do sklepu samochdem.

~J 23

Do RST wiem, wiem - jak się wsiada na rowerek to nagle coś się w główce przestawia i wszyscy dookoła przeszkadzają, prawda? ;)

~RST

Z tego co mi wiadomo to kierowcy od dawna mają pierwszeństwo na przejazdach kolejowych, wystarczy spojrzeć na stalowowolskie przejazdy kolejowe, kierowcy beztroski wjerzdzaja na torowisko,zatrzymują się bo jest korek - co tam maszynista poczeka, te kilka tysięcy ton stanie w miejscu. Co zaskakujace podobnych zachowań nie zaobserwowalem u pieszych i rowerzystów, nie widzialem żeby piesi i rowerzyści zatrzymywali się na przejeździe kolejowym a w szczególności torowisku. Zastawione przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe to norma , Parking na chodniku, ścieżce rowerowej bez najmniejszych skrupułów - taki jest obraz kierowców wygodnictwo i bezmyślność ponad wszystko.

~jasio

ile milicja placi jak dastanie taki cynk

~J 23

zielona herbato - dodam, że w Niemczech nie ma także przejść typu zebra na dwóch pasach w jedną stronę nie sterowanych światłami. A podobno nasze ministerstwo tak się wzorowało na zachodzie... Kto odpowie za nadwymiarowych rannych i zabitych na przejściach? Totalnie głupie przepisy wprowadzono. A rząd potrafi tylko mandaty zwiększać wmawiając nam, że to dla naszego dobra. Z punktów karnych na dwa lata już się wycofali bo ubywa kierowców zawodowych - a ilu posłów, polityków czy mundurowych straciło prawa jazdy? Okazuje się , że statystycznie to najlepiej jeżdżąca grupa ludzi ;) A przy tak nieprecyzyjnych przepisach takie kary ustalać? Żyjemy w opresyjnym kraju...

~J 23

Do ~zielona herbata Zrób ustawą pierwszeństwo pieszych na torowiskach przed pociągami. Zaufaj mi okazałoby się, że motorniczy jednak też rozjeżdżaliby pieszych. Przecież żaden kierowca nie chce wjechać w pieszego czy rowerzystę. Zwyczajnie u nas rząd myśli, że zapis ustawy wystarczy. To równie dobrze można wpisać do ustawy zakaz powodowania wypadków - jaki będzie efekt? Wypadków nie będzie? Niestety nasz rząd w odróżnieniu od np. niemieckiego uznał, że kierowca jest nadczłowiekiem jest nieomylny i jest w stanie zawsze wszystko przewidzieć i przewidzi nawet największą głupotę rowerzysty czy pieszego. Niemiecki rząd uznał, że tylko w ścisłym centrum przy ograniczeniu do 30km/h kierowcy są w stanie przepuszczać pieszych. Na pozostałych częściach miast pieszy nie ma pierwszeństwa. Są tzw. broty sterowane światłami a jak świateł nie ma to pieszy na nich nie ma pierwszeństwa. U nas zaś rząd doprowadził do tego, że nawet w nocy w deszczu czy śniegu na trzech pasach w jedną stronę pieszy ma pierwszeństwo na przejściu bez świateł i przy prędkości np 70km/h - no głupota tych przepisów poraża. Dlatego dziennikarze piszą, że wypadków, rannych i zabitych na przejściach jest więcej o około 30% - kto odpowie za te nadmiarowe zgony?

ZielonaHerbata

Rowerzyści zmorą kierowców, a kierowcy wciąż trzykrotnie częściej rozjeżdżają pieszych niż mają wypadki z udziałem rowerzystów, tacy z nich kierowcy ;)

wyborca

To kiedy całkowity zakaz rowerów i hulajnóg?

~J 23

E tam. Rowerzyści są eko i cool i nie należy ich niepokoić jakimiś przepisami ruchu drogowego bo się jeszcze zdenerwują.

~Zlopec

W ogóle rowerzyści są zmorą kierowców A nie tylko pijani